PANEL UŻYTKOWNIKA
Login:
Hasło:
ISS
PAWEŁ CIEŚLIŃSKI 
| Czwartek [2008.12.18; 22:40]
Tottenham 0-0 Manchester United
Tottenham zremisował na własnym boisku z Manchesterem United 0-0. Bohaterem spotkania został Heurelho Gomes, który kilkoma wyśmienitymi interwencjami ratował nasz zespół przed utratą bramek.

Mecz zaczął się nie zbyt wesoło dla ekipy Redknappa, ponieważ już w 10 minucie spotkania z boiska z powodu kontuzji musiał zejść Jonathan Woodgate. Zastąpił go Tom Huddlestone.

Mecz stał na średnim poziomie, żadna z ekip nie stworzyła sobie 100% sytuacji, najgroźniej było po stałych fragmentach gry. Raz prawie Van der Sara strzałem z dystansu zaskoczył Bentley, jednak piłkę zmierzającą w okienko bramki, Holender sparował na rzut rożny. Z drugiej strony boiska fenomenalnie strzał Giggsa obronił Gomes. Swoje okazje miał również Lennon i Modrić, jednak albo brakowało precyzji, albo na posterunku stał 38-letni bramkarz ManU.

Składy:

Spurs: Gomes; Corluka, Dawson, Woodgate (Huddlestone 10), Assou-Ekotto; Lennon, Zokora, Jenas (O’Hara 62), Bentley, Modric; Pavlyuchenko (Bent 54)

United: Van der Sar; Rafael, Ferdinand, Vidic, O’Shea; Ronaldo, Fletcher (Scholes 69), Carrick, Park; Berbatov, Tevez (Giggs 69).


własne
35 komentarzy
SKOMENTUJ

Komentować mogą wyłącznie zalogowani userzy

KOMENTARZE
Barometr ; Redaktor
Poniedziałek[2008.12.15; 20:19]
Rzadko to piszę, ale tym razem muszę przyznać - świetny mecz Gomesa (co nie zmienia postaci rzeczy, że nadal mam co do jego transferu poważne wątpliwości). Generalnie całego bloku defensywnego - Zokora zamknął Żelnaldo, Ekotto i Dawson profesura, Corluka ciut słabiej. Cieszy też kolejny świetny mecz Modricia. Martiw gra jednym napastnikiem, a w przekroju całego spotkania - Roman lepszy od Benta.
Paweł ; Użytkownik
Poniedziałek[2008.12.15; 19:57]
żeby dorzucić jakiś argument konkretny - Fabregas notuje średnio 56 celnych podań na mecz. Gdzie te 21 Jenasa przy tym!!??
Paweł ; Użytkownik
Poniedziałek[2008.12.15; 17:31]
Marku Jenas może i miał 100% celnych podań, ale 21 to jest marna liczba, a jeszcze może podaj mi ile z nich było dłuższych niż 10 metrów i do przodu? Bo to byłoby interesujące... Ja Jenasa nigdy nie lubiłem, niektorzy tutaj narzekali ( celowo pisze niektórzy bo było tu kilka osób ) którzy twierdzili, że musi nas opuścić Keane, bo jest przeciętnym piłkarzem od którego jesteśmy za bardzo uzależnieni. Mnie osobiście trudno do tego przekonać, ale myślę, że raczej nigdy się nie przekonamy jaka jest prawda. Jednak podobne zdanie mam o Jenasie. Jest on przeciętnym piłkarzem. Przeciętnym do bólu. Ani dobrym w ofensywie, ani w destrukcji, walecznym od czasu do czasu, i od czasu do czasu strzelającym ważne bramki. Gdy go nie ma na boisku gramy padake. Ale gdy jest na boisku wcale to nie wygląda jakoś super. Uważam, że najzdrowszym posunięciem byłoby po prostu podziękowanie mu. Gdybym miał wybierać między Zokora i Jenasem to wolałbym żeby został Zokora, ani za jednym ani za drugim nie przepadam, ale Zokora to zawodnik bardzo wszechstronny i może się przydać. Jednak jeśli o Keanie pisano tu, że jest przecietnym, że owszem załatwia nam zwycięstwa ale jesteśmy od niego za bardzo uzależnieni i to przez to nie możemy wejść do Top 4, to chyba równie dobrze moge tak samo napisać o Jenasie. Ale jaka jest prawda, nie wiem. Bo znając życie 1)Jenas zostanie 2) Jenas odejdzie a kupimy w jego miejsce jakiegos mega grajka typu Bullard
Sajmon ; Użytkownik
Poniedziałek[2008.12.15; 15:19]
Meczu nie oglądałem, bo kablówka w moim mieście wysiadła i nie miałem sobota, niedziela Internetu... -.- Ale cieszę się z tego wyniku :) "ednak wycofam to zamówienie na książki Łukjanienki które chciałem sobie sprawić na święta, sprzedam komputer, rower i stare trampki a także swojego chomika i wszystkie trzy świnie morskie i zafunduję Kogutom Luisa Suarez." <--- E P I C ! ! ! xDD Ja to już wiem od dawna, że brakuje nam napastników. Niestety... A poza tym codziennie patrzę na tabelę i nie mogę się pogodzić z tym na którym miejscu teraz jesteśmy ;'(
koko ; Użytkownik
Poniedziałek[2008.12.15; 10:54]
Ciekawy (druga połowa szczególnie) i wyrównany mecz...wynik,uważam był całkiem sprawiedliwy (nie sądzę,że komukolwiek należało się zwycięstwo) Może i United miało więcej atutów,ale brakowało im jakby chęci (po raz kolejny w tym roku). Miejmy nadzieję,że Woodghate-owi nie wznowiła się kontuzja plecy,co sprawiła,że nie grał w Realu. Co do Bent i Pavlyuchenko...ja przynajmniej nie pamiętam żadnej okazji z ich udziałem,za wolni i słabi są jak na United chyba. Lennon dużo sobie nie pograł-ten Rafael za kilka lat pewnie będzie jednym z najlepszych. Modrić mi się podobał i oczywiście Zokora (choć trzeba przyznać,że Ronaldo nie miał za bardzo humoru do gry w tym meczu,w przeciwnym razie pewnie byłoby inaczej). Berbatov nie zaliczył jakiegoś wielkiego powrotu.Mi osobiście szkoda,że nie wykorzystał sytuacji z początku drugiej połowy,kiedy z centrum doszedł do pola karnego i Dawson wybił w ostaniej chwili.Było zabawne,bo wszyscy co gwiżdżali na początku ucichli jak już był w polu karnym :) Marek,ty jak zawsze patrzysz na sytuację co wtedy miała miejsce tylko z jednej strony,a ona miała trochę więcej takich stron.Ale dobra,jak już powiedziałeś,przede wszystkim jestesz kibicem Spurs i dla ciebię liczy się dobro klubu (a nie np dobro danego zawodnika)
Marek ; Redaktor
Poniedziałek[2008.12.15; 10:07]
Mecz fajny, emocjonujący i wyrównany. Wynik sprawiedliwy. Ciężka walka z Mistrzem zakończona dobrym jak by nie było rezultatem. Piłkarzem meczu dla mnie był (po raz drugi z kolei) Zokora. Poradził sobie z Ronaldo jak mało który obrońca w PL. A wiemy jak dużo znaczy Ronaldo dla MU. Myśle ze Zokorze dobrze zrobiło jak posiedział trochę na ławie. Teraz gra świetnie i oby tak dalej. Bardzo nam jest potrzebny bo jak mało który piłkarz moze zagrac na kilu pozycjach. W czwartek pewnie zobaczymy go na środku obrony- wobec kontuzji Woody'ego. Wielkie brawa również dla Gomesa. Cieszy jego POWRÓT do formy. Pisze celowo POWRÓt bo Gomes to świetny bramkarz który miał GORSZY moment. Teraz będzie lepeij i lepiej. jeszcze nie raz uratuje nam skórę. Pewnie i jakiś babol sie trafi ale trudno. Bilans i tak będzie na plus. Sprawa kolejna: JENAS. Nie chce ciągnąć kolejnej debaty na jego temat. Jedni go lubia inni nie , jedni cennią inni nie. mecz z MU miał bardzo przyzwoity. Co ciekawe miał 21 celnych podań (100% celność) ale to mniejsza z tym. Troche nie sprawiedliwe jest moim zdaniem ocenianie jego ZEJŚCIA z boiska (pozdrawiam Pawle). Gość po prostu złapał koleją kontuzje i tyle. Sygnalizował to kilka minut wcześniej. Koniec kwestii. Na deser Berbatow. Czytałe fora angielskie SPURS o tym jak "szykowali" się na niego. Zaprawde powiadam wam: kibice SPURS (i w Polsce i w Anglii) nie sa idiotami. Niemal KAŻDY rozumie że GRACZ moze chcieć przejść do większego (i bogatszego) klubu aby grać o wielkie trofea (i tez lepiej zarabiać). I napradę nie o to chodziło tym wszystkim na WHL. Chodziło im o to że Berbatow ODMÓWIŁ dwukrotnie gry w ICH drużynie. Dziesiątki piłkarzy zmienia barwy klubowe ale takie rzeczy zdaniem fanów SPURS są nie do wybaczenia. Bez względu na klasę sportową ZAWODNIKA. Carrick też odszedł do MU i jakoś nie ma problemu. Bo Carrick grał do końca dla sowjego klubu i dla tych co przychodza na WHL, płacą za bilety i sprawiają że piłkarze maja tak bajeczne kontrakty. Po prostu było to oznaką BRAKU szacunku dla tych ludzi. Teraz kibice SPURS mu sie odwdzięczyli. I tyle. Moim zdaniem mieli do tego pełne prawo. Ważnosć kontraku nie ma to znaczenia choć można by sie czepiać Berbatowa i w tym zakresie. Jednak NIE o to chodziło tym co byli w sobote na WHL i robili Boooooooooo!!!.
spurs3 ; Redaktor
Poniedziałek[2008.12.15; 09:18]
Co pieprzenia meczow - to na pewno mamy w skladzie wiecej zawodnikow co nam "zalatwiali" mecze niz Zoko, a i on sam nam wiele meczow uratowal, latal dziury. Oczywiscie jest rroche swirem ale tacy zawodnicy sa niezbedni, nie mozemy miec lalusiow w pomocy a'la Bentley, Jenas, Hudd, musi byc ktos do bitki, do walki, tacy byli Ince, Freund (grał u nas zaden wirtuozm ale zarazal do walki, potrafil poderwac, walczyc, choc nie strzelil zadnego gola w ponad 100 meczach jak Zoko zreszta), Roy Keane etc. Jenasa cenie za gole z ars i kilka innych meczow ale nie lubie go, bo nie lubie takich zawodnikow co czesciej przechodza kolo meczu niz w nim graja. I tyle - Bentley na razie najbardziej przereklamowany zawodnik, a Roman - no coz na plus gol z Liverpoolem i w sumie to on nam zalatwił awans do 1/2 CC i moze i wygra nam i final CC wiec poczekajmy z ocenami.
matek ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 23:19]
Ja zawsze powtarzam i będę powtarzał... Zokora jest dla mnie słaby, zachowuje się jak świr i niczego wielkiego nie robi dla naszej drużyny. W ciągu swojej "kariery" na WHL nie zrobił dla nas nic wielkiego a bardzo wiele nam spieprzył... Już nie będę wymieniał wszystkich jego wtop ale jednej mu nie zapomnę do końca życia. Pamiętacie finał CC z Chealse? Gdybyśmy wtedy nie wygrali to cała wina poszłaby na niego! Co to za pomocnik, który nawet do pustej bramki nie potrafi strzelić z pięciu metrów!!! Dla mnie jest to zawodnik bezmózgi, jedyne czego nie można mu odmówić to zdrowia... oczywiście miewa też przebłyski jak w ostatnim meczu ale osobiście byłbym uradowany gdyby w zimie opuścił WHL. Co do Gomesa to zawsze mówiłem, że będziemy mieli z niego pociechę jeśli tylko przełamie się psychicznie... A Jenasa zawsze szanowałem, gdyż mimo swojej "chimerycznej" gry zawsze ma mecze w których wznosi się na szczyty i daje nam wiele korzyści. Poza tym ten chłopak w przeciwieństwie do Zokory umie strzelać gole i z reguły robi to w meczach bardzo dla nas ważnych.
ginola ;
Niedziela[2008.12.14; 23:16]
A ja JJ'a lubie i uwazam, ze jest zawodnikiem niezbednym! Do czego? Chocby po to, zeby zagrac w dwoch meczach w sezonie i ratowac nam dupe jak z Arsenalem. Co do Gomesa- bylem i jestem mega szczesliwy z jego transferu. I tak jak gdy popelnial mase bledow i byl krotko mowiac jeb**y przez wielu tu piszacych go bronilem, tak teraz uwazam, ze nie ma co sie za bardzo podniecac po jednym meczu (czy raczej kilku). Co do nielubianych graczy- ja mam tak na prawde tylko dwoch- Benciora i Bentleya? Za co? Za ogolne przereklamowanie. W Hiszpanii, Holandii, Wloszech czy Francji za 1/3 wydanej na nich kasy mozna kupic 2 razy lepszych grajkow. Zreszta nielubiani to za duzo powiedziane, po prostu nie jestem ich fanem. No i Roman tez na mnie jakos tak antypatycznie dziala...
MARCUS ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 20:25]
Poczekajmy z tym kto jest dobry i niedobry trochę dłużej, jeden mecz niczego nie zmienia. Ja nie zauważyłem postępów indywidualnych, za to drużynę mamy przez co raz większe D. Sam meczyk mi się podobał bardzo. Piękny to może nie był, ale za to emocji nie brakowało.
TypOks ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 19:59]
ja znowu za Gomesem nie przepadałem i się przyznaje do tego,ale też potrafię przyznać że bardzo dobrze bronił i grał świetny mecz no i mam nadzieje,że już do końca sezonu zrobi mi nazłość i pokaże ,że nie miałem racji i będzie mocnym punktem w naszym zespole. oby tak się stało! :)
gaizka ; Redaktor
Niedziela[2008.12.14; 19:59]
Wiesz co Spurs3 żałuję że się jeszcze nie znamy osobiście, ja nie byłem na pierwszym zjeździe, a Ty na pozostałych. Mamy bardzo podobne preferencję, też bardzo lubię Zoko, Lennonka i cenię klasę Gomesa, a nie nie jestem admiratorem talentu Jenasa. Poza tym z kontekstu wiem że w innych sprawach też się zgadzamy. Resztę kolegów przepraszam za offtopic, więcej nie będę :)
Paweł ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 19:55]
ja Zokiego nie lubie z jednego powodu - owszem jest to gość z jajami, waleczny, dużo biega, ale mam wrażenie że czasami biega "bez sensu", tak jak Keane swego czasu, jest wszędzie a tak jakby go nigdzie nie było. I druga sprawa - to co uwielbiam u zawodników - długie podania. Barry, Lampard, Gerrard, Scholes, Fabregas, Diarra, Sidwell, Arteta - oni mają genialne podania, Zokora nie umie kopnąć dokładnie piłki na wiecej niz 15 metrów. Gdyby tak połączyć jego umiejętności Jenasa i Huddlestone to wyszedłby nam zawodnik kompletny, który notabene za pewne nie grałby u nas tylko w Liverpoolu i nazywał się Steven Gerrard ;)
spurs3 ; Redaktor
Niedziela[2008.12.14; 19:45]
Gaizka swiet slowa - mam dobre samopoczucie bo dla mnie zoko i lennonek to ulubiency i wielokrotnie o tym pisalem, za ramosa tylko zoko grał przyzwoicie. Nie krytykowalem tez gomesa, bo bylem pewny ze wreszcie zatrybi. Nigdy za to nie krylem niecheci do jenasa i to pozostalo. w sumie wynik ok, ale w tabeli strasznie ciasno i mecz ze srokami bedzie meczem o wydobycie sie na stale z dolu tabeli.
gaizka ; Redaktor
Niedziela[2008.12.14; 19:07]
Nie chcę być złośliwy, ale wielu z Was nawet w ciągu trwania tego sezonu mówiło że: Gomes to najgorszy fajtłapa, który już nie powinien się pokazywać w naszej bramce, Zokora jest nijaki i należałoby go puścić i wziąć chociaż 3-4 miliony, natomiast Lennon już prochu nie wymyśli, biega bez sensu przy linni, a jego dośrodkowania są tak złe że nigdy nic z nich nie będzie. Ja się teraz pytam co bez tych 3 zawodników (jeszcze w sytuacji gdy nie możemy liczyć na Kinga i Woodyego) byśmy zrobili !! Byśmy położyli się na boisku i płakali !! Wyżej wymienieni dają ostatnimi czasy z siebie wszystko i ogląda się ich z niekłamaną przyjemnością. W zasadzie cała drużyna robi postępy i poza Jenasem oraz Pawem wszyscy zasługują na pochwałę. Zaryzykuję nawet stwierdzenie że gdyby nie Roman a dokładniej jego brzuch wygralibyśmy (wiecie o ktra sytuację mi chodzi:)). Zbliżają się święta i ja Koguciego Świętego Mikołaja proszę tylko o napastnika który ma dwie nogi i potrafi prowadząc piłkę skręcać :)
matek ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 17:33]
Ja jestem niezadowolony ale tylko i wyłącznie z wyniku... Powinniśmy wygrać ten mecz. No ale cóż nie udało się... ;/ Co do poszczególnych występów naszych piłkarzy to w sumie do nikogo nie można się przyczepić ani nikogo specjalnie wychwalać. Wyjątki to oczywiści Jenas, który zagrał poniżej swoich możliwości ale jak zwykle zostaje mu to wybaczone, gdyż wiem że ten chłopak po prostu od zawsze ma takie dziwne mecze jak ten z z ManU by pózniej grać już dobrze. No i Gomes oczywiście na plus... W końcu widać było u niego peność siebie i wiarę w swoje wielki możliwości...
snajper ; Administrator
Niedziela[2008.12.14; 14:45]
Było wyraźnie widać różnicę między naszymi napastnikami, a ich... Ich atak umie podjechać kilka metrów i w trakcie okiwać trzech obrońców, a nasi? - ...
ethan64 ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 12:22]
nie oglądałem meczu bo sam byłem na hokeju. Po skrótach widać, że Gomes zaczyna bronić tak jak to robił zwyczajowo w PSV. Jeden pkt z MU cieszy teraz byle do przodu i po 3pkt
TypOks ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 12:01]
Jakby to Bentleya wpadło ah gol byłby mega :) a co do ataku zgadzam się z Marcinem potrzebny klasowy napastnik od zaraz...
Paweł ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 11:12]
i jeszcze strzał Bentleya jak sobie podbil piłkę i walnął na brame VdS ;) chyba chciał pobić pięknością bramki tą z arsenalem ;)
Marcin ; Redaktor
Niedziela[2008.12.14; 11:07]
W zasadzie wszystkoco chciałem napisać zostało juz napisane więc nie ma sensu się powtarzać.Napiszę tylko, że ja byłem jakoś dumny w czasie meczu.Graliśmy jak równy z równym z aktualnym mistrzem i zdobywcą LM.Może to i nic wielkiego ale wspominając początek sezonu cieszy jak niesamowicie.Przynajmniej mnie. Cieszy mnie też genialny mecz Heurelho-tej "cipy", która miała "spierdolić" nam cały sezon nieomal. Niemniej podobał mi się też Lennon.Może i faktycznie nie grzeszy technika ale jak to mówią w moich stronach tak "richlo pop****dala" że nie sposób go powstrzymać.Lewa strona to chyba dla niego najlepsze miejsce.Jako ze jest prawonożny czasem sciąga go do środka i to trochę urozmaica jego grę. Obrona rzeczywiście, rewelacyjny mecz-zawsze ktoś był na posterunku, a gdy trzeba było to kosiliśmy aż miło.Gorzej z atakiem.Oglądając popisy Benta i Pava doszedłem do pewnego wniosku.Jednak wycofam to zamówienie na książki Łukjanienki które chciałem sobie sprawić na święta, sprzedam komputer, rower i stare trampki a także swojego chomika i wszystkie trzy świnie morskie i zafunduję Kogutom Luisa Suarez.Bo z tymi napastnikami jakich mamy nigdy nie ugryźiemy żadnej silnej ekipy.Bent i Pav są dobrzy gdy im się wystawi piłke jak na tacy(w przypadku Benta pisałem o tym już dawno).Wtedy błyszczą skutecznością-gdy wystarczy nogę dołozyć albo kopnąć prosto piłkę.Ale gdy juz trzeba samemu wymanewrować obrońców rywala to nie da rady.Umiejętności brak.A czasem chyba nawet waleczności-vide sytuacja w której Lennon wrzucał na długi słupek a Bent nawet nie zasymulował walki o piłke tylko zadreptał w miejscu.Gdyby nie Modric to chyba nie oddalibyśmy groźnego strzału na barmke rywala.A nie ładne uderzenie Bentleya z wolnego. No ale nie ma co narzekać.Zagraliśmy dobry mecz, uzyskalismy dobry wynik.Radujmy sie zatem;)
olivier ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 11:02]
No i ogólnie podobała sie gra,Zokora,Dawson,Lennon,Modrić no i ten świetny Gomes,również podobał mi sie Bentley.
olivier ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 11:00]
Tak jak mówiłem,że będziemy się cieszyć jeszcze z Gomesa wczoraj pokazał,że to godny bramkarz,jego wspaniałe interwencje,np. po strzale Parka czy Gigssa i wogóle pewny siebie.
Paweł ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 10:36]
Gomes - perfekcyjnie, już nie mówie o obronach strzałów z dystansu, bo do tego w sumie zdążył już przyzwyczaić - mi bardziej chodzi o rzuty rożne, ManU to drużyna która chyba w całej Premiership najlepiej ma je opracowane, a Gomes do spóły z obroną świetnie sobie dali radę :) Fenomenalny mecz zagrała cała obrona - zwłaszcza Zokora i Ekotto. Naprawdę Bale musi popracować nad sobą, jeśli chce wrócić do składu, bo Ekotto przewyższa go już nie tylko w grze ofensywnej, ale zwłaszcza w destukcji. Osamotniony Pavlyuchenko to jednak nie jest dobre rozwiązanie, potrzeba mu jakiegos małego szybkiego bo Pav często się cofa rozgrywa i to mu bardzo ładnie wychodzi, ale potem brakuje kogoś z przodu. Tak naprawdę jedyny który mnie solidnie zawiódł to Jenas, od 10 minuty kapitan, zagrał bez iskry i polotu. Taki typowy Jenas ... Nie wiem co o nim sądzić, ale coraz bardziej przypomina mi Danny'ego Murphy'ego z Liverpoolu. Momentami efektowny i biegający od pola karnego do pola karnego, a za drugim razem dno, dno, dno ... Z takim liderem środka pola będzie ciężko walczyć o najwyższe cele, ale gość ma pica, zawsze walnie coś w waznych momentach to z arsenalem ... to z chelsea... to z manu ..:) a co do Modricia to również fajne zawody zagrał, tak naprawde robi to czego sie od niego oczekuje. Jesli latem go nikt nie odkupi to bedziemy mieli z niego jeszcze większą uciechę niż teraz
nth1 ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 09:57]
W sprawie Bentleya mogę powtórzyć to co napisałem po poniedziałkowym West Ham, że wybaczam wszystko, jeśli dalej będzie strzelał jak robi to zwykle w pierwszych połowach. Coś w końcu wpadnie. A jak nie wpadnie to ostatecznie meczu nie ogląda się tylko dla bramek. Dawson aktywny i pewniejszy jak... (to tak na zachętę) dwa lata temu. Assou-Ekotto z kamienną twarzą i konsekwentnie od kilku meczów wyrasta na solidny element obrony. Już to zauważono tu zresztą parę razy. No i przechodzimy do Berbatova. Jak powiedział Redknapp na konferencji, każdy kibic ma prawo do wyrażenia swych emocji względem zawodników podczas meczu: albo paszczowym dopingiem albo dezaprobatą. Uczestnicy zawodów, piłkarze i trenerzy, są na to jakoś przygotowani (dodał oczywiście zaraz , że nie chodzi mu tutaj o intensywność sprawy Campbella). Zatem jeśli każdy ma prawo to i ja. Uderzyło mnie to, co powiedział ostatnio Johnny Giles, komentator sportowy i były piłkarz ManU. Gdy rozmawiał wieki temu z kibicami Diabłów to pamięta, że gdy zbliżał się termin ich meczu ze Spurs to dało się odczuć wielkie oczekiwanie związane z przyjazdem do Manchesteru takich gwiazd jak choćby Danny Blanchflower. Ludzie chcieli oglądać wielkich przeciwników, bo ewentualne zwycięstwa były jeszcze bardziej satysfakcjonujace. Oczywiście mówimy w idealizowany sposób o czasach sprzed pięćdziesięciu lat, bez telewizji. Dziś Ronaldo, Giggsa czy Scholesa możemy ogladać co tydzień na ekranie. Tym niemniej jakoś się z tą wypowiedzią Johnnego zidentyfikowałem i oczekiwałem na przyjazd Berbatova czy Carrica z podobnymi odczuciami, na zasadzie, że nasze chłopaki przyjeżdżają. Pomachamy im przyjaźnie, pamiętając jak dobrze grali dla Spurs, po czym damy im sportowy wycisk na murawie, że przypomną sobie jak przyjemnie jest grać w białej, a nie czerwonej koszulce. O ile Keano ostatnio dostał w końcu spore brawa, o tyle Berbatov nie wiele tylko chyba więcej niż przyjacielski uścisk od Lennona i spoconą koszulke Zokory po meczu a w jego trakcie tylko buczenie. Ja osobiście nie mogłem i nie miałem zamiaru robić z siebie samego większego już niewdzięcznika. Dopingowało się szczerze Berbatova w takich meczach z ManU na przykład jak WHL 0:4 czy Trafford 0:1. Jak tu teraz buczeć, choć każdy, jak powiedziano ma prawo? Argument o tym, że nie wypełnił kontraktu znam i mogę rozumieć, ale do końca nie podzielam. Nie jesteśmy chyba tak naiwni by myśleć, że podpisy na kontraktach potrzebne są właścicielom klubów aby piłkarze je wypełnili czyli dograli do końca. Sedno w tym, że są potrzebne po to aby po prostu nie odeszli za darmo. I dali Bóg Berabatov tak nie odszedł!!! A jeden taki Sol już był, co to wypełnił kontrakt co do joty i co, jesteśmy zadowoleni? Zarząd działa tak samo cwanie jak niejeden piłkarz i jego agent. Była to walka o odpowiednią zapłatę za tego świetnego piłkarza. Zarząd zadecydował, że przeprowadzi ten transfer w taki a nie inny sposób aby zmaksymalizować zyski. Zawsze są jakieś uboczne skutki. Tym razem było to przedłużenie negocjacji na trwające już rozgrywki i tym samym skupienie uwagi na postawie Berbatova oraz wrażenie, że jest niesolidny. A gość chciał odejść i to już od dawna. My zaś wciąż na siłę liczyliśmy, że będzie z niego prawdziwy Spur na wieki. No tośmy się zawiedli. Na samych sobie też. I teraz paszczowo buczymy. Nawet chyba taki Ronaldo dostał w sobotę mniej niż Bułgar, najlepszy w końcu piłkarz ostatnich lat. Dobra, starczy tego płaczu.
tuczi ; Redaktor
Niedziela[2008.12.14; 09:52]
Ciesze sie z tego punktu. Mecz byl dobry. Wujo... ;-). I teraz zeby nikt nie zarzucal mi bezproduktywnego krytycyzmu - Gomes zagral wspanialy mecz. Jestem pelen podziwu. Naprawde przyjemnie bylo na to patrzec. Takiego wlasnie Gomesa chcialbym widziec w naszej bramce zawsze. Mysle, ze moze tak wlasnie byc. Wielkie brawa dla Niego. Pelen szacunek... I wielkie brawa dla calej druzyny za zdobycie tego punktu.
Pistons ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 07:26]
Bardzo fajny mecz...jak na 0-0 to nawet wysmienity. Oglądałem go z kilkoma kumplami u siebie, pozniej ogladalismy Barcelone z Realem i mimo, że oni kibicują Barcelonie przynali ze mecz Tott-ManUtd był CIEKAWSZY :)) nie wiem jak Wujo mogłeś usnąc! Na plus Gomes, Dawson, Zoki (brawo!!!) Lennon, Modric, zreszta cały zespół się nacharował. Szkoda tego początku sezonu...bylibyśmy w TOP 5 jak nic...
mosaj ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 00:25]
Meczu nie oglądałem (praca...), ale mam za sobą kilka skrótów i wydaje mi się, że udało nam się osiągnąć całkiem dobry wynik. Cieszy forma Gomesa, chłopak powoli odzyskuje pewność siebie i będziemy mieli z niego wiele pożytku (ta interwencja przy wolnym Giggsa... miodzio) Odnośnie buczenia na Berbatowa - Bułgar zrobił dla nas wiele, ale latem jego zachowanie było karygodne i moim zdaniem to mu się należało. Nie porównujcie tego do sytuacji Keano, to trochę inna para kaloszy - jestem przekonany, że Robbie nie odszedłby od nas na kilka minut przed zamknięciem transferowego okienka :)
Wujo ; Użytkownik
Niedziela[2008.12.14; 00:02]
Według mnie buczenie na Berbę to było coś co mu się należało....za okres wakacyjny-biorąc pod uwagę jak się wtedy zachowywał,to wcale mnie nie dziwi.Sami zawodnicy o tym wspominali jaki niekorzystny wpływ miała jego sprawa.
ginola ;
Sobota[2008.12.13; 23:22]
Wujo- meczu wcale nie byl taki zly. mamy w tym sezonie farta- MUly zasluzyly na zwyciestwo, ale na szczescie skonczylo sie remisem:D Martinbm poruszyl w SB temat buczenia na Berbe- tez uwazam, ze to debilizm. Jakos nikt zle nie przywital Keane'a, a to przeciez on sobie na to duzo bardziej zasluzyl. To cale pier***enie o milosci do Spurs, o konczeniu tu kariery etc. Czy Dimi powiedzial kiedys cos takiego? Czy nie zostal z nami po sezonie 07/08, kiedy tez chcial odejsc? Co mial zrobic, zeby Levy go puscil? Staral sie przez dwa lata jak mogl i tyle. Nawet pare tygodni temu mowil, ze ciagle ma sentyment do Kogutow i zawsze bedzie trzymal za nas kciuki. Jak dla mnie jest zajebisty i tyle, zawsze bede go lubic i mu kibicowac!
Wujo ; Użytkownik
Sobota[2008.12.13; 22:35]
Powiem tylko tyle-właśnie się obudziłem,po tym jak uderzyłem w kimono na początku 1 połowy.Serio.Nie sądziłem,że może taką nudą wiać z boiska.
TypOks ; Użytkownik
Sobota[2008.12.13; 21:44]
No ten strzał Bentleya jak wszedł to łooo piękny gol by był też. Martin zgadzam się z Tobą Zakora dał sobie rade z CR ale też ogólnie defensywa dzisiaj dobrze się spisywała. A co do sędziego to mógł dać kartkę za to jak CR kopnął Dawsona w kostkę bo to ewidentnie nie było przypadkowe,no ale puszcze to w nie pamięć bo wychwycił rękę i dzięki temu nie było gola :)
aapa ; Użytkownik
Sobota[2008.12.13; 21:26]
Fajny mecz moim zdaniem mimo braku bramek. Gomes godny van der Sara, Silva Lennona, Zokora Berbatowa. Zoki to drugi raz z rzędu MOTM, fajnie Dawson, Ekotto. Super dwa strzały Bentleya, poza tym nic. Mnie się podobało.
martinbm ; Redaktor
Sobota[2008.12.13; 21:25]
Remis jest cenny. Moze nie tak cenny dla naszej pozycji w tabeli ale bardzo wazny dla naszych morali Zawodnicy wiedza ze nie przegrali zadnego meczu z nikim z TOP4, a byly juz 5 takich mecz. Ja patrzac na tabele nadal bardzo zaluje meczy z evertonem i fulhamem ktore moglismy wygrac. Nasza pozycja do ataku na LM bylaby swietna. Ale i tak liga jest wtym roku bardzo wyrownana wiec nadal trzymam kciuki. Co do meczu to brawa oczywiscie dla Gomesa, dla naszej obrony( szczegolnie zokory ktory cristiankowi w ogole nie dal pograc), a z przodu dla lennona. Poza tym warto pochwalic sedziego, ktory nie popelnil zadnych wiekszych bledow i nie dal sie pary razy nabrac na upadki zawodnikow MU, co wazne zauwazyl tez te rękę Ronaldo i nie uznal gola. Szkoda, ze nasi kibice nie podziekowali Berbatovovi za te wiele goli ktore dla nas strzelil Mial prawo aby odjesc z klubu bo staral sie jak mogl ale nie udalo mu sie z tottenhamem awansowac do LM, wiec odszedl. Tak jak juz pisalem w shoutboxie gdyby mial grac w klubie tylko dla sympatii a nie dla siebie aby walczyc o najwyzsze cele to gralby dalej w klubie z bulgarii Co do przyszlosci to jestem dobrej mysli Jestem optymista co do tego ze zagramy w finale CC, a co do premiership to wierze ze pojdziemy juz tlyko w gore
TypOks ; Użytkownik
Sobota[2008.12.13; 21:01]
Gomes dzisiaj zgrał świetnie cały mecz, dzięki niemu możemy się cieszyć z remisu. Szkoda,że to co Modrić strzelał pod koniec meczu nie wpadło,znowu Lennon ciągnął nieźle cały meczu,ogólnie brawa dla chłopaków bo dużo zdrowia i wysiłku ich ten mecz kosztował. cenny w sumie remis.
Aktualności
Publicystyka
Redknapp: "Chcę, by Bayern wygrał"
Poniedziałek [2012.05.14; 23:24]
64 komentarzy
Tottenham ma żywotni interes w tym, by Chelsea przegrała w finale Ligi Mistrzów. Harry Redknapp otwarcie zapewnia, że w tym meczu będzie trzymał kciuki za Bayern Monachium. Jeśli ...
Tottenham - Fulham w RadioGol.pl
Niedziela [2012.05.13; 13:30]
brak komentarzy
Serwis Spursmania.org oraz RadioGol.pl zapraszają serdecznie na relację radiową ze spotkania rozgrywanego w ramach 38. kolejki angielskiej Premier League, w którym to Tottenham Hot...
"Prędzej zmienię klub niż będę grał w Lidze Europy"
Czwartek [2012.05.10; 22:19]
58 komentarzy
Wszyscy w klubie i poza nim zastanawiają się co stanie się z naszymi czołowymi graczami jeśli jednak nie dane nam będzie zagrać w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W t...
VdV: "Vertonghen wzmocni Tottenham"
Poniedziałek [2012.05.07; 18:20]
10 komentarzy
Według Rafaela van der Vaarta, Jan Vertonghen wzmocni latem Tottenham Hotspur. Belg od dłuższego czasu znajduje się na celowniku londyńskiego klubu. Walkę o Jana Vertonghena dział...
Aston Villa Birmingham - Tottenham Hotspur w RadioGol.pl!
Niedziela [2012.05.06; 13:25]
brak komentarzy
Serwis Spursmania.org oraz RadioGol.pl zapraszają serdecznie na relację radiową ze spotkania rozgrywanego w ramach 37. kolejki angielskiej Premier League , w którym to Aston Villa ...
SPURS vs ASTON VILLA
Wtorek [2012.05.15; 18:07]
55 komentarzy
W niedzielę o godz. 15-stej Spurs zmierzą się na wyjeździe z Aston Villą. W tej chwili AV jest na XV pozycji (37 pkt.) i jest zagrożona spadkiem, ma zaledwie 3 punkty przewagi nad ...
Harry: "Modrić jest nie do zastąpienia"
Piątek [2012.05.04; 23:02]
9 komentarzy
Przed sezonem, który właśnie dobiega końca wszystko wskazywało na to, iż Luka Modrić przeniesie się do londyńskiej Chelsea. Ówczesny trener "The Blues" Andre Villas Boas, zagiął pa...
Kyle Walker z nową umową
Czwartek [2012.05.03; 15:28]
15 komentarzy
Kyle Walker postanowił przedłużyć swój kontrakt z Tottenhamem. Nowa umowa wygaśnie w 2017 roku. Kyle Walker od początku tego sezonu wdarł się do podstawowej jedenastki popularnych...
Roy Hodgson trenerem Anglików
Środa [2012.05.09; 00:45]
5 komentarzy
64-letni Roy Hodgson został selekcjonerem reprezentacji Anglii, która wystąpi na Euro 2012. Doświadczony trener podpisał z tamtejszą federacją czteroletni kontrakt. Do tej pory wy...
Ostatnia prosta w walce o „Top”
Czwartek [2012.05.03; 12:54]
23 komentarzy
Premier League wkracza w decydującą fazę – przed nami ostatnie dwie kolejki, dodatkowo niektóre zespoły – w tym Spurs – mają do rozegrania po jednym meczu zaległy...
Pewna wygrana Spurs. Tottenham 2:0 Blackburn
Środa [2012.05.02; 23:58]
25 komentarzy
Tottenham w dalszym ciągu walczy o czołową czwórkę. "Koguty" przybliżyły się do tego celu w niedzielę, pokonując skromnie na White Hart Lane Blackburn Rovers 2:0. W pierwszej poł...
Tottenham Hotspur - Blackburn Rovers w RadioGol.pl!
Niedziela [2012.04.29; 16:26]
2 komentarze
Serwis Spursmania.org oraz RadioGol.pl zapraszają serdecznie na relację radiową ze szlagierowego spotkania rozgrywanego w ramach 36. kolejki angielskiej Premier League , w którym t...
Sprawiedliwość ponad wszystko
Wtorek [2012.04.17; 19:34]
31 komentarzy
W półfinałowym meczu Pucharu Anglii pomiędzy Chelsea a Tottenhamem byliśmy świadkami oszustwa. Bo nazywając rzeczy po imieniu - inaczej na to spojrzeć się nie da. Drugorzędne w tym...
Lepiej dla Szczęsnego, żeby się zamknął
Sobota [2012.03.17; 17:40]
15 komentarzy
Wojciech Szczęsny znów znalazł się na pierwszych stronach gazet. Szkoda, że nie ze względu na wspaniałą formę, tylko poprzez "kłapanie jęzorem". Polski golkiper ostatnio nie zachw...
Tottenham Ultras - pokochaj koszulkę
Piątek [2012.03.02; 13:18]
21 komentarzy
W ostatnich latach atmosfera na stadionach ulega ciągłemu spadkowi. Futbol stał się bardziej sterylny, a fani mniej istotni. Najważniejsze są pieniądze. Piłka nożna w Anglii to tow...
Roman Tribute
Środa [2012.02.08; 16:44]
39 komentarzy
Informacja o tym, że Roman Pawluczenko (nie mylić z jakimś nieznanym gościem o nazwisku Pawliuczenko) odszedł z Tottenhamu dotarła do mnie, gdy radośnie zjeżdżałem sobie na nartach...
Inna twarz futbolu – Harry Redknapp filozoficznie
Poniedziałek [2012.01.02; 15:02]
20 komentarzy
„Między nami, managerami” – tak nazywa się projekt, realizowany przez program 4 Brytyjskiego radia, polegający na rozmowach z jednej strony z liderami biznesu, z ...
4-2-3-1, czyli Harry szuka nowych rozwiązań
Środa [2011.12.28; 15:56]
19 komentarzy
We wczorajszym spotkaniu z Norwich, Harry Redknapp ustawił drużynę Tottenhamu w inny sposób niż nas dotąd przyzwyczaił. Menedżer Kogutów prawdopodobnie wyciągnął odpowiednie wniosk...
Na zakupy do Blackburn, biegiem!
Środa [2011.12.28; 13:06]
17 komentarzy
Trudno zrozumieć dyspozycję Blackburn Rovers, ekipy złożonej przecież z przyzwoitych piłkarzy takich jak Pedersen, Dunn, Yakubu, Robinson, Salgado, Givet, Nelsen, N'Zonzi, Dann czy...
Luka nie jest bocznym pomocnikiem, Harry!
Piątek [2011.12.23; 13:37]
47 komentarzy
Po pierwsze, bądźmy szczerzy. Gdyby ktoś po pierwszych dwóch spotkaniach sezonu powiedział, że przed Bożym Narodzeniem będziemy na 3 miejscu i będziemy rozczarowani z powodu remisu...
Reflektory na Modricia
Piątek [2011.12.23; 11:17]
82 komentarzy
Jutro wielkie derby Londynu. Na White Hart Lane przyjeżdża Chelsea. Ta sama, która przez kilka miesięcy dobierała się do naszego rozgrywającego Luki Modricia. Skutecznie, ponieważ ...
Give Roman some love!
Poniedziałek [2011.12.19; 16:44]
42 komentarzy
Ze zdumieniem po wygranej z Sunderlandem i zwycięskim golu Romana Pawluczenki w tym spotkaniu przeczytałem wiadro pomyj (celowo przesadzam) wylane na głowę Rosjanina. Zastanawiam...
Bohater najgorszy z najgorszych
Niedziela [2011.12.18; 23:20]
28 komentarzy
Musicie mi wybaczyć, że mimo zwycięskiego spotkania ponarzekam. Ale ponarzekam tylko i wyłącznie na jedną osobę, którą jest rosyjski snajper Roman Pavlyuchenko. Popularny "Pav" zas...
Kaki, Torresy i Tevezy, czyli czego to ludzie nie wymyślą
Środa [2011.12.14; 20:28]
18 komentarzy
Daniel Levy bywa jak Święty Mikołaj - czasem w okienku transferowym sprawi nam niesamowity prezent, a czasami przyniesie rózgę. Niektóre prezenty po rozpakowaniu nie robiły wrażeni...
Użytkownicy Online: vebq,
Gości Online:
Zarejestrowanych użytkowników: 1716
Najnowszy użytkownik: Mourinho
STRONA GŁÓWNA | KONTAKT | WSPÓŁPRACA | REDAKCJA | REKLAMA
Projekt i wykonanie: RAHU