Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <  2  3  4  5  6    >  >|
Forum dyskusyjne » Historia » Yid Army w polskim radiu
28 października 2013, 15:05 [cytuj]
Można rzec że muzułmanie przechodzą teraz ten moment który chrześcijanie parę set lat temu. Chrześcijanie też nie są święci, tak samo biblia, która np. nawołuje do zabijania nie-dziewic itd. itp.
Ale jest też druga strona medalu, lepsza ta polska dewocja, która jak przyjdzie co do czego to nie da sobie zarzucić burki na łeb. Poza tym wiara chrześcijańska daje wielu ludziom nadzieję, człowiek starszy, który czuje że jego czas już się kończy woli wierzyć w ziemię obiecaną aniżeli w to że wraz z śmiercią mózgu skończy się jego istnienie. Jeśli ludzie w swoich ostatnich chwilach mają mieć jeszcze nadzieję, to lepiej jej im nie zabierać, zostawić ich w spokoju. To samo można odnieść do każdego wierzącego. Fakt jest też taki że coraz więcej ludzi odwraca się od kościoła, więc za naszej starości Polska może wyglądać zupełnie inaczej.

Gan, ewoluowaly, bo ludzie z latami madrzeli, a instytucje trzeba z czegoś utrzymać.
Ewolucja nie jest tak szybka, bo klecha jeden z drugim dalej uważają że HIV jest zły, ale nie tak jak prezerwatywy. Glosisz coś innego jako kapłan? To zajmiemy się tobą jak ks. Lemańskim
Można rzec że muzułmanie przechodzą teraz ten moment który chrześcijanie parę set lat temu. Chrześcijanie też nie są święci, tak samo biblia, która np. nawołuje do zabijania nie-dziewic itd. itp. Ale jest też druga strona medalu, lepsza ta polska dewocja, która jak przyjdzie co do czego to nie da sobie zarzucić burki na łeb. Poza tym wiara chrześcijańska daje wielu ludziom nadzieję, człowiek starszy, który czuje że jego czas już się kończy woli wierzyć w ziemię obiecaną aniżeli w to że wraz z śmiercią mózgu skończy się jego istnienie. Jeśli ludzie w swoich ostatnich chwilach mają mieć jeszcze nadzieję, to lepiej jej im nie zabierać, zostawić ich w spokoju. To samo można odnieść do każdego wierzącego. Fakt jest też taki że coraz więcej ludzi odwraca się od kościoła, więc za naszej starości Polska może wyglądać zupełnie inaczej. Gan, ewoluowaly, bo ludzie z latami madrzeli, a instytucje trzeba z czegoś utrzymać. Ewolucja nie jest tak szybka, bo klecha jeden z drugim dalej uważają że HIV jest zły, ale nie tak jak prezerwatywy. Glosisz coś innego jako kapłan? To zajmiemy się tobą jak ks. Lemańskim
28 października 2013, 15:47 [cytuj]
Nic nie muszą spisywać na nowo, ważnym jest aby interpretować ją według zdrowego rozsądku. Co na szczęście ma miejsce. Coś co ma kilka tysięcy lat nie może stanowić praw które są obecne teraz, może je co najwyżej sugerować. Bo przykazanie " nie zabijaj" jest uniwersalne. I tym właśnie różni się np Biblia od Koranu. Tym się różni także święta księga Sikhów od Koranu.
Nic nie muszą spisywać na nowo, ważnym jest aby interpretować ją według zdrowego rozsądku. Co na szczęście ma miejsce. Coś co ma kilka tysięcy lat nie może stanowić praw które są obecne teraz, może je co najwyżej sugerować. Bo przykazanie " nie zabijaj" jest uniwersalne. I tym właśnie różni się np Biblia od Koranu. Tym się różni także święta księga Sikhów od Koranu
28 października 2013, 16:07 [cytuj]
Jeśli masz w sobie zasady moralne to nie. Jako ateista nie korzystam z Biblii i innych podobnych rzeczy,a nie jestem mordercą, gwałcicielem czy innym odchyleńcem. Ale widzę też różnice w podejściu katolików i muslimów co do interpretacji swoich ksiąg. Myślę że związane jest to z edukacją i dostępem do niej. Jeśli nie masz szansy poznać innych wartości niż tych z twojej świętej księgi, to nie masz szans być kimś innym - lepszym. Totalna indoktrynacja.
Jeśli masz w sobie zasady moralne to nie. Jako ateista nie korzystam z Biblii i innych podobnych rzeczy,a nie jestem mordercą, gwałcicielem czy innym odchyleńcem. Ale widzę też różnice w podejściu katolików i muslimów co do interpretacji swoich ksiąg. Myślę że związane jest to z edukacją i dostępem do niej. Jeśli nie masz szansy poznać innych wartości niż tych z twojej świętej księgi, to nie masz szans być kimś innym - lepszym. Totalna indoktrynacja
28 października 2013, 17:12 [cytuj]
raku powiedział/a:
Tak czy siak polecam Ci "Salam" Piotra Kalwasa. Powieść w dużej mierze autobiograficzna o tym, jak autor został Muzułmaninem. Może pomoże Ci to w znalezieniu innego spojrzenia na religię, której tak nie lubisz


Czytałem, i między innymi właśnie dlatego nie uważam Islamu za totalne zło. Zresztą w Koranie jest takowy wers: Kto zabije człowieka to tak jakby zabił cały świat.

Mówisz, że nie wiem co się dzieje u nas w kraju. Jestem średnio 3 razy w roku i co widzę? Lepsze drogi, inwestycje z Unii. Na moich wioskowych okolicach pojawiły się chodniki, kanalizacja z własną oczyszczalnią ścieków. Znajomi zarabiają w przedziale 2900 3800 zł(znajomi po studiach) Dam Ci przykład z wczorajszej rozmowy ze znajomą. Szefowa kazała jej się określić ile chciałaby zarabiać po dołożeniu nowych obowiązków(zarabia 3700 brutto) jak powiedziała że za nowe obowiązki musiałaby dostać 1000 zł więcej to się bez zająknięcia zgodzili. Jeśli masz studia(studia a nie coś co się łatwo studiuje) i dwa języki to pracę na poziomie znajdziesz bez problemu. Zresztą z dwoma językami licencjatem też nie ma problemu znaleźć pracę w dużym mieście.
Czytałem, i między innymi właśnie dlatego nie uważam Islamu za totalne zło. Zresztą w Koranie jest takowy wers: Kto zabije człowieka to tak jakby zabił cały świat. Mówisz, że nie wiem co się dzieje u nas w kraju. Jestem średnio 3 razy w roku i co widzę? Lepsze drogi, inwestycje z Unii. Na moich wioskowych okolicach pojawiły się chodniki, kanalizacja z własną oczyszczalnią ścieków. Znajomi zarabiają w przedziale 2900 3800 zł(znajomi po studiach) Dam Ci przykład z wczorajszej rozmowy ze znajomą. Szefowa kazała jej się określić ile chciałaby zarabiać po dołożeniu nowych obowiązków(zarabia 3700 brutto) jak powiedziała że za nowe obowiązki musiałaby dostać 1000 zł więcej to się bez zająknięcia zgodzili. Jeśli masz studia(studia a nie coś co się łatwo studiuje) i dwa języki to pracę na poziomie znajdziesz bez problemu. Zresztą z dwoma językami licencjatem też nie ma problemu znaleźć pracę w dużym mieście
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
28 października 2013, 20:11 [cytuj]
jin_tae powiedział/a:
Jedyny prawicowiec, który może zmienić Polskę to JKM. Reszta to tani populiści, skoczki typu jestem w partii, która mnie pokaże w mediach i inne melepety.


:rotfl:
raku powiedział/a:
Katole - przykazanie "nie zabijaj"

O ile mi wiadomo, to żadna inna religia świata nie ma na swoim sumieniu tylu istnień, co katolicyzm. I można mówić, że to dawno i nieprawda, ale historii się nie zmieni.

Katole - kobieta jest równa mężczyźnie

"Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim."

Święty Paweł, list do Efezjan

I wyliczać można tak bez końca


No to dawaj. Bo mam dziwne przeczucie, że Twoja znajomość Pisma Świętego, i chrześcijańskiej teologi jest bardzo wybiórcza. Czy aby na pewno nie sprowadza się do takich "kontrowersyjnych" cytatów, którymi młodociani (zazwycaj, niestety nie tylko) się ekscytują i próbują wszystkim udowodnić, że PŚ to jeden wielki szit.

Jeżeli chodzi o stosunek chrześcijan do kobiety to poczytaj co na ten temat pisał Jan Paweł II.

A co do liczby ofiar katolicyzmu to możesz podać jakieś konkrente liczby?
:rotfl: [quote=raku]Katole - przykazanie "nie zabijaj" O ile mi wiadomo, to żadna inna religia świata nie ma na swoim sumieniu tylu istnień, co katolicyzm. I można mówić, że to dawno i nieprawda, ale historii się nie zmieni. Katole - kobieta jest równa mężczyźnie "Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim." Święty Paweł, list do Efezjan I wyliczać można tak bez końca
28 października 2013, 21:32 [cytuj]
Gościu, ty serio pytasz czy jaja sobie robisz?
To tak jak bym podszedł do kogoś, nazwał go tępym chujem a później kazał doszukiwać się w tym metafory i drugiego dna.
Liczba ofiar? Co ty, przecież coś takiego jak krucjata nigdy nie miało miejsca :(

jin, dowiedz się lepiej na jakiej zasadzie ta cała Unia działa, a nie tak powierzchownie, że wybudowali i postawili tablicę Unia to odrazu cud miód i orzeszki.
Przecież ta kasa nie bierze się znikąd, żeby dać w Polsce 100 mln, muszą zabrać komuś innemu 110, bo urzędnika trzeba za coś opłacić.
Płace wzrasają, ale koszty utrzmania tak samo, 6zł za litr paliwa, 3 zł srednio za bochenek chleba.
To cała "Sowiecka" Unia
http://www.youtube.com/watch?v=tyXktROsJrA
:wysmiewacz:
.
.
.
Zgarnąłem 69 post.
Gościu, ty serio pytasz czy jaja sobie robisz? To tak jak bym podszedł do kogoś, nazwał go tępym chujem a później kazał doszukiwać się w tym metafory i drugiego dna. Liczba ofiar? Co ty, przecież coś takiego jak krucjata nigdy nie miało miejsca :( jin, dowiedz się lepiej na jakiej zasadzie ta cała Unia działa, a nie tak powierzchownie, że wybudowali i postawili tablicę Unia to odrazu cud miód i orzeszki. Przecież ta kasa nie bierze się znikąd, żeby dać w Polsce 100 mln, muszą zabrać komuś innemu 110, bo urzędnika trzeba za coś opłacić. Płace wzrasają, ale koszty utrzmania tak samo, 6zł za litr paliwa, 3 zł srednio za bochenek chleba. To cała "Sowiecka" Unia http://www.youtube.com/watch?v=tyXktROsJrA :wysmiewacz: . . . Zgarnąłem 69 post
28 października 2013, 23:04 [cytuj]
Nie wierzę w propagandowe filmiki z youtube o Smoleńskach, beznadziejnej sytuacji w kraju(sorry memory ale ja katastrofy w Polsce nie widzę) czy o żydach na każdym kroku.

Taka jest polityka unii(wzajemna pomoc / braterstwo). Jak się jednemu noga powinie to drugi nadstawia karku i tak powinno być. Jak Niemcy dotknie jakaś tragedia to cała unia ma ruszyć na pomoc i na odwrót. Bogatsi muszą płacić więcej na mniejszych a mniejsi mniej na bogatszych.
Nie wierzę w propagandowe filmiki z youtube o Smoleńskach, beznadziejnej sytuacji w kraju(sorry memory ale ja katastrofy w Polsce nie widzę) czy o żydach na każdym kroku. Taka jest polityka unii(wzajemna pomoc / braterstwo). Jak się jednemu noga powinie to drugi nadstawia karku i tak powinno być. Jak Niemcy dotknie jakaś tragedia to cała unia ma ruszyć na pomoc i na odwrót. Bogatsi muszą płacić więcej na mniejszych a mniejsi mniej na bogatszych
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
29 października 2013, 10:26 [cytuj]
Czyli jednak nie widzisz tego co się dzieje na co dzień. Droższa żywność, energia, woda. Podatek od deszczówki. Nowe drogi budowane starą technologią, kreatywna księgowość, korupcja, źle działający system ewuś.
I można by tak wymieniać. Ale to wina naszych rządzących, a nie UE. Ja się cieszę że w niej jesteśmy, ale wkur** mnie podejście tego tworu. Czy to normalne że ślimak jest rybą? Czy to normalne że Grecki bezrobotny dostaje 1500 euro z moich podatków ? No sorry
A wracając do waszej książki, może przeczytam, ale zdania i tak nie zmienię. Wyrywanie zdań z Koranu które nie mają przełożenia na rzeczywistość to trochę nie trafione. Bo też mogę przytoczyć " I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili " a to tylko pierwszy z brzegu.
I zastanówcie się jaka nasza europejska religia jest tolerancyjna, bo ktoś kto by w Arabii Saudyjskiej zmienił Islam na cokolwiek innego, i napisał o tym książkę już dawno by nie żył.
Czyli jednak nie widzisz tego co się dzieje na co dzień. Droższa żywność, energia, woda. Podatek od deszczówki. Nowe drogi budowane starą technologią, kreatywna księgowość, korupcja, źle działający system ewuś. I można by tak wymieniać. Ale to wina naszych rządzących, a nie UE. Ja się cieszę że w niej jesteśmy, ale wkur** mnie podejście tego tworu. Czy to normalne że ślimak jest rybą? Czy to normalne że Grecki bezrobotny dostaje 1500 euro z moich podatków ? No sorry A wracając do waszej książki, może przeczytam, ale zdania i tak nie zmienię. Wyrywanie zdań z Koranu które nie mają przełożenia na rzeczywistość to trochę nie trafione. Bo też mogę przytoczyć " I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili " a to tylko pierwszy z brzegu. I zastanówcie się jaka nasza europejska religia jest tolerancyjna, bo ktoś kto by w Arabii Saudyjskiej zmienił Islam na cokolwiek innego, i napisał o tym książkę już dawno by nie żył
29 października 2013, 11:43 [cytuj]
Gan1982 powiedział/a:
Czyli jednak nie widzisz tego co się dzieje na co dzień. Droższa żywność, energia, woda. Podatek od deszczówki. Nowe drogi budowane starą technologią, kreatywna księgowość, korupcja, źle działający system ewuś.
I można by tak wymieniać. Ale to wina naszych rządzących, a nie UE. Ja się cieszę że w niej jesteśmy, ale wkur** mnie podejście tego tworu. Czy to normalne że ślimak jest rybą? Czy to normalne że Grecki bezrobotny dostaje 1500 euro z moich podatków ? No sorry
A wracając do waszej książki, może przeczytam, ale zdania i tak nie zmienię. Wyrywanie zdań z Koranu które nie mają przełożenia na rzeczywistość to trochę nie trafione. Bo też mogę przytoczyć " I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili " a to tylko pierwszy z brzegu.
I zastanówcie się jaka nasza europejska religia jest tolerancyjna, bo ktoś kto by w Arabii Saudyjskiej zmienił Islam na cokolwiek innego, i napisał o tym książkę już dawno by nie żył


Czy to normalne, że mój kumpel ze szkoły ruchał okoliczne panienki z czego trzy zaciążyły i pobierają zapomogę z opieki społecznej(czytaj z naszych podatków) bo chłopa nie stać na alimenty i pomoc dzieciom?

Do tego nie trzeba UE. Polska jest jednym z najbardziej socjalnych państw UE, co daje możliwości do kantowania i dlatego jest masa wyłudzaczy zapomog, dofinansowań etc

To, że nasza religia jest tolerancyjna nie ma tu nic do rzeczy. To nasz wybór. Nie możemy być nietolerancyjny dla chińczyków w Polsce tylko dlatego że w chinach jest nietolerancja dla Polaków(to taki przykład tylko). Taka już ich kultura państwa wyznaniowego. Jakby nasze też było wyznaniowe, to straż z mieczami chodziłaby sprawdzać czy się modlisz do obiadu
Czy to normalne, że mój kumpel ze szkoły ruchał okoliczne panienki z czego trzy zaciążyły i pobierają zapomogę z opieki społecznej(czytaj z naszych podatków) bo chłopa nie stać na alimenty i pomoc dzieciom? Do tego nie trzeba UE. Polska jest jednym z najbardziej socjalnych państw UE, co daje możliwości do kantowania i dlatego jest masa wyłudzaczy zapomog, dofinansowań etc To, że nasza religia jest tolerancyjna nie ma tu nic do rzeczy. To nasz wybór. Nie możemy być nietolerancyjny dla chińczyków w Polsce tylko dlatego że w chinach jest nietolerancja dla Polaków(to taki przykład tylko). Taka już ich kultura państwa wyznaniowego. Jakby nasze też było wyznaniowe, to straż z mieczami chodziłaby sprawdzać czy się modlisz do obiadu
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
29 października 2013, 12:03 [cytuj]
Tylko że ja nie mam nic do chińczyków, oni nie mordują europejczyków w myśl swoich religijnych odchyleń. Nasz kraj socjalny ? spróbuj przeżyć za kuroniówkę, powodzenia. Ty naprawdę jesteś odrealniony od tego co tu się dzieje. Może masz bogatych kolegów i rodzinę, nie wiem nie mam pojęcia. Ale prawda jest taka że wielu ludzi ledwo wiąże tutaj koniec z końcem.
Tylko że ja nie mam nic do chińczyków, oni nie mordują europejczyków w myśl swoich religijnych odchyleń. Nasz kraj socjalny ? spróbuj przeżyć za kuroniówkę, powodzenia. Ty naprawdę jesteś odrealniony od tego co tu się dzieje. Może masz bogatych kolegów i rodzinę, nie wiem nie mam pojęcia. Ale prawda jest taka że wielu ludzi ledwo wiąże tutaj koniec z końcem
29 października 2013, 12:13 [cytuj]
Ramzes powiedział/a:
Gościu, ty serio pytasz czy jaja sobie robisz?
To tak jak bym podszedł do kogoś, nazwał go tępym chujem a później kazał doszukiwać się w tym metafory i drugiego dna.
Liczba ofiar? Co ty, przecież coś takiego jak krucjata nigdy nie miało miejsca :(

jin, dowiedz się lepiej na jakiej zasadzie ta cała Unia działa, a nie tak powierzchownie, że wybudowali i postawili tablicę Unia to odrazu cud miód i orzeszki.
Przecież ta kasa nie bierze się znikąd, żeby dać w Polsce 100 mln, muszą zabrać komuś innemu 110, bo urzędnika trzeba za coś opłacić.
Płace wzrasają, ale koszty utrzmania tak samo, 6zł za litr paliwa, 3 zł srednio za bochenek chleba.
To cała "Sowiecka" Unia
http://www.youtube.com/watch?v=tyXktROsJrA
:wysmiewacz:
.
.
.
Zgarnąłem 69 post


Już nie przesadzajmy - mieszkam w jednym z najdroższych regionów kraju - Trójmieście a za paliwo 95 płacę 5.45, a za chleb 2 złote. Owszem, inwestycje "z Unii" są przez kogoś opłacane, ale odwrócę problem - co Ci przeszkadza, że za kanalizację, chodniki czy nawet te durne aquaparki płaci Niemiec, Brytyjczyk czy Szwed? Bo to oni są płatnikami netto, nie Polska. A to, że my kiedyś będziemy? Powiem tak - czekam na moment, kiedy Polska będzie tak bogata, żeby być płatnikiem netto w Unii.
Już nie przesadzajmy - mieszkam w jednym z najdroższych regionów kraju - Trójmieście a za paliwo 95 płacę 5.45, a za chleb 2 złote. Owszem, inwestycje "z Unii" są przez kogoś opłacane, ale odwrócę problem - co Ci przeszkadza, że za kanalizację, chodniki czy nawet te durne aquaparki płaci Niemiec, Brytyjczyk czy Szwed? Bo to oni są płatnikami netto, nie Polska. A to, że my kiedyś będziemy? Powiem tak - czekam na moment, kiedy Polska będzie tak bogata, żeby być płatnikiem netto w Unii
29 października 2013, 13:00 [cytuj]
Przeszkadza mi to, bo ten system nie pozwala się wzbogacić państwu, wystarczy że wyjdziesz poza jakąś normę to z ciebie ciągną.
Jin, ale nie tu nie ma nic do wiary, masz fakty, ale widzę że wolicie uważać inaczej, w końcu póki macie co do mordy włożyć i nie zapierdzielac z kartkami do sklepu to wszystko cacy. Niech Unia dalej wykupuje swoje własne długi, aż wszyscy w chuj zbankrutują i powkupują nas chinczyki. Brawo, idźcie zaglosujcie jeszcze na Ruch Palikota, bo będzie mariuaninen, wolność równość, peace, aż skończy się kasa w korycie. Naprawdę wam nie przeszkadza to że z każdą sekunda Polska zadluza się coraz bardziej i prawdopodobne będą cierpiec nasze wnuki za politykę tych wafli??
"Z pijawkami walczy się przez osuszanie bagna, a nie lapanie ich za ogony"
Przeszkadza mi to, bo ten system nie pozwala się wzbogacić państwu, wystarczy że wyjdziesz poza jakąś normę to z ciebie ciągną. Jin, ale nie tu nie ma nic do wiary, masz fakty, ale widzę że wolicie uważać inaczej, w końcu póki macie co do mordy włożyć i nie zapierdzielac z kartkami do sklepu to wszystko cacy. Niech Unia dalej wykupuje swoje własne długi, aż wszyscy w chuj zbankrutują i powkupują nas chinczyki. Brawo, idźcie zaglosujcie jeszcze na Ruch Palikota, bo będzie mariuaninen, wolność równość, peace, aż skończy się kasa w korycie. Naprawdę wam nie przeszkadza to że z każdą sekunda Polska zadluza się coraz bardziej i prawdopodobne będą cierpiec nasze wnuki za politykę tych wafli?? "Z pijawkami walczy się przez osuszanie bagna, a nie lapanie ich za ogony"
29 października 2013, 14:11 [cytuj]
Ramzes powiedział/a:
Przeszkadza mi to, bo ten system nie pozwala się wzbogacić państwu, wystarczy że wyjdziesz poza jakąś normę to z ciebie ciągną.
Jin, ale nie tu nie ma nic do wiary, masz fakty, ale widzę że wolicie uważać inaczej, w końcu póki macie co do mordy włożyć i nie zapierdzielac z kartkami do sklepu to wszystko cacy. Niech Unia dalej wykupuje swoje własne długi, aż wszyscy w chuj zbankrutują i powkupują nas chinczyki. Brawo, idźcie zaglosujcie jeszcze na Ruch Palikota, bo będzie mariuaninen, wolność równość, peace, aż skończy się kasa w korycie. Naprawdę wam nie przeszkadza to że z każdą sekunda Polska zadluza się coraz bardziej i prawdopodobne będą cierpiec nasze wnuki za politykę tych wafli??
"Z pijawkami walczy się przez osuszanie bagna, a nie lapanie ich za ogony"


Polska jako jedyny kraj nie odczuł kryzysu w Europie. Nawet tu w NL wskazują nas za wzór przejścia przez kryzys, a uwierz mi są to ludzie(ekonomiści) bardziej obeznani w ekonomii niż niezależne.pl, gazety polskie czy jakieś amatory na youtube.
Polska jako jedyny kraj nie odczuł kryzysu w Europie. Nawet tu w NL wskazują nas za wzór przejścia przez kryzys, a uwierz mi są to ludzie(ekonomiści) bardziej obeznani w ekonomii niż niezależne.pl, gazety polskie czy jakieś amatory na youtube
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
29 października 2013, 14:29 [cytuj]
Jin a wiesz czemu tak jest ? Bo opieramy się głównie na handlu wewnętrznym. Z wykształcenia jestem ekonomistą i mogę Ci śmiało powiedzieć, że to co się u nas dzieje to kreatywna księgowość. Rząd zabiera kasę z OFE, aby przykryć dziurę budżetową. Już dawno przekroczyliśmy magiczny wskaźnik zadłużenia powyżej 50%, ale minister Rostowski nieźle to zamiata pod dywan. Gdyby kryzys potrwał 2 lata dłużej, Polska by się długo nie podniosła. Na szczęście u naszych zachodnich sąsiadów jest lepiej i to nas pociągnie w górę. Tyle że w większości przypadków dla zwykłego obywatela się nic nie zmieni.
Jin a wiesz czemu tak jest ? Bo opieramy się głównie na handlu wewnętrznym. Z wykształcenia jestem ekonomistą i mogę Ci śmiało powiedzieć, że to co się u nas dzieje to kreatywna księgowość. Rząd zabiera kasę z OFE, aby przykryć dziurę budżetową. Już dawno przekroczyliśmy magiczny wskaźnik zadłużenia powyżej 50%, ale minister Rostowski nieźle to zamiata pod dywan. Gdyby kryzys potrwał 2 lata dłużej, Polska by się długo nie podniosła. Na szczęście u naszych zachodnich sąsiadów jest lepiej i to nas pociągnie w górę. Tyle że w większości przypadków dla zwykłego obywatela się nic nie zmieni
29 października 2013, 14:30 [cytuj]
halabala powiedział/a:
Już nie przesadzajmy - mieszkam w jednym z najdroższych regionów kraju - Trójmieście a za paliwo 95 płacę 5.45, a za chleb 2 złote. Owszem, inwestycje "z Unii" są przez kogoś opłacane, ale odwrócę problem - co Ci przeszkadza, że za kanalizację, chodniki czy nawet te durne aquaparki płaci Niemiec, Brytyjczyk czy Szwed? Bo to oni są płatnikami netto, nie Polska. A to, że my kiedyś będziemy? Powiem tak - czekam na moment, kiedy Polska będzie tak bogata, żeby być płatnikiem netto w Unii


O to mi właśnie chodzi. W Polsce nie jest tak źle jak mówią o tym "inne" media. Jak ktoś mówi, że w Polsce nic się nie dzieje, wszystko do d...py to pozostaje tylko :wysmiewacz: Polska to Polska w swoim rytmie idziemy do przodu. Drogi się budują, kolej jest modernizowana, wsie i miasteczka dostają taką kasę z unii, że głowa boli. Polska w budowie i nikt tego nie zaprzeczy. A to, że wolniej i inaczej? To Polska nie USA.

Zagraniczne firmy chcą otwierać fabryki w Polsce(jak komuś robi różnica zachodnia firma a polska to gratuluje głupoty) Nie tak dawno Samsung zapowiedział przeniesienie części swoich fabryk do Polski.

Nie wkurza mnie fakt, że na paszporcie mam najpierw UE a pod UE RP. Nie wnerwia mnie fakt, że flaga UE jest na środku a po bokach flagi Nato i Polski. Tylko zakompleksieni ludzie uważają to za problem.
O to mi właśnie chodzi. W Polsce nie jest tak źle jak mówią o tym "inne" media. Jak ktoś mówi, że w Polsce nic się nie dzieje, wszystko do d...py to pozostaje tylko :wysmiewacz: Polska to Polska w swoim rytmie idziemy do przodu. Drogi się budują, kolej jest modernizowana, wsie i miasteczka dostają taką kasę z unii, że głowa boli. Polska w budowie i nikt tego nie zaprzeczy. A to, że wolniej i inaczej? To Polska nie USA. Zagraniczne firmy chcą otwierać fabryki w Polsce(jak komuś robi różnica zachodnia firma a polska to gratuluje głupoty) Nie tak dawno Samsung zapowiedział przeniesienie części swoich fabryk do Polski. Nie wkurza mnie fakt, że na paszporcie mam najpierw UE a pod UE RP. Nie wnerwia mnie fakt, że flaga UE jest na środku a po bokach flagi Nato i Polski. Tylko zakompleksieni ludzie uważają to za problem
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
29 października 2013, 14:46 [cytuj]
Amazon też wchodzi do Polski. Bo tu będzie miał tanią siłę roboczą za 1600 brutto. Każdy kij ma dwa końce.
Amazon też wchodzi do Polski. Bo tu będzie miał tanią siłę roboczą za 1600 brutto. Każdy kij ma dwa końce
|<  <  2  3  4  5  6    >  >|

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 105 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się