Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  4  5  6  7  8  
Forum dyskusyjne » Historia » Yid Army w polskim radiu
31 października 2013, 18:29 [cytuj]
Ramzes powiedział/a:
Sam zakazany owoc z Edenu ma sybolizowac naukę, poznanie.
Z tego drzewa (poznania) ludziom nie wolno było jeść.
Reasumując, im mniej będziecie wiedzieć, tym wygodniej będzie wam w waszym raju. Ciemnota na propsie.
I to by się w sumie zgadzało, u mnie wraz z zainteresowaniem kosmosem, metafizyką etc. zaczęły się wątpliwości w wiarę. Tylko teraz pytanie co wolicie, żyć w raju bez poznania, nauki, gdzie wszystko wyjaśnione jest prostym "Bóg tak chciał", czy w krainie "zakazanej" w której dominują fakty, nauka i ciekawość (która jest wpisana w nas wszystkich).
Marcin, chyba jedyną ewangelie jaką slyszales to ta w kościele, wybrane fragmenty, które pasują do powiedzenia dewotce



Skąd wiesz co miał symbolizować zakazany owoc skoro uważasz, że wiara to ciemnota? Bawi mnie to strasznie, że ludzie niewierzący wypowiadają się na temat wiary jak znawcy wszelkiej prawdy, o której tak naprawdę mają zerowe pojęcie.
Skąd wiesz co miał symbolizować zakazany owoc skoro uważasz, że wiara to ciemnota? Bawi mnie to strasznie, że ludzie niewierzący wypowiadają się na temat wiary jak znawcy wszelkiej prawdy, o której tak naprawdę mają zerowe pojęcie
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
31 października 2013, 21:11 [cytuj]
To przeczytaj biblię, co za człowiek.
To przeczytaj biblię, co za człowiek
31 października 2013, 22:35 [cytuj]
Ramzes powiedział/a:
To przeczytaj biblię, co za człowiek


Pisze się Biblię. Staram się czytać Biblię regularnie i zachęcam abyś też jej trochę poczytał to może oleju w głowie przybędzie :tak:
Pisze się Biblię. Staram się czytać Biblię regularnie i zachęcam abyś też jej trochę poczytał to może oleju w głowie przybędzie :tak:
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
31 października 2013, 23:26 [cytuj]
TrueYid powiedział/a:
Pisze się Biblię. Staram się czytać Biblię regularnie i zachęcam abyś też jej trochę poczytał to może oleju w głowie przybędzie :tak:


Tak mnie teraz zastanawia. Czy wszyscy czytający Biblię powinni wynieść z niej te same wartości? Niby każdy katolik powinien działać w sposób prosty nie, nie, tak, tak.

Zastanawiam się, czy mogą być różne stany odbioru chrześcijaństwa. Ot takie dywagacje z czapy(przy okazji rozmowy o religii) Czy ja czytając biblię mogę mieć inne wnioski. Czy Biblia powinna być przez każdego odbierana w jeden określony sposób.

Mógłbyś tak z czystej mojej ciekawości pochwalić się zdaniem w kwestii in vitro?
Tak mnie teraz zastanawia. Czy wszyscy czytający Biblię powinni wynieść z niej te same wartości? Niby każdy katolik powinien działać w sposób prosty nie, nie, tak, tak. Zastanawiam się, czy mogą być różne stany odbioru chrześcijaństwa. Ot takie dywagacje z czapy(przy okazji rozmowy o religii) Czy ja czytając biblię mogę mieć inne wnioski. Czy Biblia powinna być przez każdego odbierana w jeden określony sposób. Mógłbyś tak z czystej mojej ciekawości pochwalić się zdaniem w kwestii in vitro?
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
1 listopada 2013, 00:22 [cytuj]
jin_tae powiedział/a:
Niby każdy katolik powinien działać w sposób prosty nie, nie, tak, tak.


A dlaczego katolik ma działać w ten sposób? Mamy wolną wolę :tak:

jin_tae powiedział/a:
Tak mnie teraz zastanawia. Czy wszyscy czytający Biblię powinni wynieść z niej te same wartości? Niby każdy katolik powinien działać w sposób prosty nie, nie, tak, tak.

Zastanawiam się, czy mogą być różne stany odbioru chrześcijaństwa. Ot takie dywagacje z czapy(przy okazji rozmowy o religii) Czy ja czytając biblię mogę mieć inne wnioski. Czy Biblia powinna być przez każdego odbierana w jeden określony sposób.


A kto powiedział, że Biblia jest tylko dla katolików? Gwarantuje,że każdy kto sięgnie po nią w chwili gdy jest w sytuacji bez wyjścia zazna otuchy. Oczywiście ,że możesz mieć inne wnioski jeśli wiesz co czytasz i chcesz zrozumieć Biblię. Przecież Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo,ale w ten sposób,że wszyscy jesteśmy różni, od Niego też dostaliśmy wolną wolę i rozum.

jin_tae powiedział/a:
Mógłbyś tak z czystej mojej ciekawości pochwalić się zdaniem w kwestii in vitro?


Jeśli ktoś nie może mieć własnych dzieci powinien zaadoptować dziecko. Niesiesz pomoc osobie, która została odrzucona, dajesz jej drugą szansę. Samo in vitro nie jesteś dla mnie jakimś złem piekielnym ,które zamyka Ci drogę do Raju, dajesz nowe życie i to jest super, pytanie tylko czy to nowe życie to kaprys,pójście na łatwizne czy ostateczny krok w walce o potomstwo.

Trudno jest się wypowiedzieć w tak ważnej kwestii jeśli sam tego nie doświadczyłeś.
A dlaczego katolik ma działać w ten sposób? Mamy wolną wolę :tak: [quote=jin_tae]Tak mnie teraz zastanawia. Czy wszyscy czytający Biblię powinni wynieść z niej te same wartości? Niby każdy katolik powinien działać w sposób prosty nie, nie, tak, tak. Zastanawiam się, czy mogą być różne stany odbioru chrześcijaństwa. Ot takie dywagacje z czapy(przy okazji rozmowy o religii) Czy ja czytając biblię mogę mieć inne wnioski. Czy Biblia powinna być przez każdego odbierana w jeden określony sposób
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
1 listopada 2013, 08:12 [cytuj]
:krzyk:
Jak można uznawać się za chrześcijanina i nie doczytac o drzewie poznania, przecież ten fragment to chyba nawet w kościele czytają...
www.youtube.com/watch?v=_JZMVNyqTZk
ogladnij całe.
:krzyk: Jak można uznawać się za chrześcijanina i nie doczytac o drzewie poznania, przecież ten fragment to chyba nawet w kościele czytają... www.youtube.com/watch?v=_JZMVNyqTZk ogladnij całe
3 listopada 2013, 23:43 [cytuj]
Nie nie, nie chodziło mi o to, że coś mówiłeś czy coś. Po prostu ktoś mi powiedział, że interpretacja Biblii jest jedna, i każdy kto rozumie ją inaczej niż tak jak jest zapisana to heretyk(między innymi wszystkie odłamy chrześcijaństwa, gdzie występują pastorzy a nie księża)

Adopcja fajna rzecz. Problem w tym, że trudno się zakwalifikować jako rodzic. Nie wystarczy niestety sam fakt chęci pokochania dziecka.
Nie nie, nie chodziło mi o to, że coś mówiłeś czy coś. Po prostu ktoś mi powiedział, że interpretacja Biblii jest jedna, i każdy kto rozumie ją inaczej niż tak jak jest zapisana to heretyk(między innymi wszystkie odłamy chrześcijaństwa, gdzie występują pastorzy a nie księża) Adopcja fajna rzecz. Problem w tym, że trudno się zakwalifikować jako rodzic. Nie wystarczy niestety sam fakt chęci pokochania dziecka
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
4 listopada 2013, 08:16 [cytuj]
jin_tae powiedział/a:
Adopcja fajna rzecz. Problem w tym, że trudno się zakwalifikować jako rodzic. Nie wystarczy niestety sam fakt chęci pokochania dziecka



Jak ktoś chce mieć dzieci to nic nie jest trudne. Poza tym nie wiem czy nie jest to mniej wymagające niż in vitro, a już na pewno mniej kosztowne:)


http://apologetyka.com/teologia/hermeneutyka/jz-hermeneutyka -- odnośnie interpretacji Biblii :)
Jak ktoś chce mieć dzieci to nic nie jest trudne. Poza tym nie wiem czy nie jest to mniej wymagające niż in vitro, a już na pewno mniej kosztowne:) http://apologetyka.com/teologia/hermeneutyka/jz-hermeneutyka -- odnośnie interpretacji Biblii :)
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
4 listopada 2013, 11:40 [cytuj]
Dzięki za linka poczytam sobie

PS wczoraj wieczorem, oficjalnie w nowym football managerze po skończonym sezonie 2013/2014 pewien zespół z Emiratów w Londynie skończył sezon na 15 miejscu a niejaki Wengier zrezygnował z funkcji trenera(żeby była jasność sam spierdolił z tonącego statku a nie że go zwolnili)
Dzięki za linka poczytam sobie PS wczoraj wieczorem, oficjalnie w nowym football managerze po skończonym sezonie 2013/2014 pewien zespół z Emiratów w Londynie skończył sezon na 15 miejscu a niejaki Wengier zrezygnował z funkcji trenera(żeby była jasność sam spierdolił z tonącego statku a nie że go zwolnili)
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
4 listopada 2013, 12:58 [cytuj]
jin_tae powiedział/a:
Dzięki za linka poczytam sobie

PS wczoraj wieczorem, oficjalnie w nowym football managerze po skończonym sezonie 2013/2014 pewien zespół z Emiratów w Londynie skończył sezon na 15 miejscu a niejaki Wengier zrezygnował z funkcji trenera(żeby była jasność sam spierdolił z tonącego statku a nie że go zwolnili)


:D
:D
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
15 listopada 2013, 00:58 [cytuj]
Posrało Was z tym czytaniem bibli. Qrwa , kto z dorosłych i intel"Y"gentych czyta bajki i legendy? Są zdecydowanie lepsze lektury.

Ale na na marginesie: http://www.youtube.com/watch?v=w4K5tuACBP0
Posrało Was z tym czytaniem bibli. Qrwa , kto z dorosłych i intel"Y"gentych czyta bajki i legendy? Są zdecydowanie lepsze lektury. Ale na na marginesie: http://www.youtube.com/watch?v=w4K5tuACBP0
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
15 listopada 2013, 01:29 [cytuj]
Biblii*
Biblii*
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
15 listopada 2013, 10:31 [cytuj]
TrueYid powiedział/a:
Biblii*


Jak zwał tak zwał ale naturlich masz rację. Umknęło mi jedno i.
Jak zwał tak zwał ale naturlich masz rację. Umknęło mi jedno i
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
15 listopada 2013, 11:17 [cytuj]
Tak czytam ten temat i tylko jedno mnie zastanawia - skąd taka agresja? Zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Ale to jest norma w tego typu dyskusjach. Niedopuszczalne dla mnie jest zarówno obrażanie osób wierzących, czy Biblii, jak również atakowanie osób nie podzielających tej wiary, wyzywanie homoseksualistów od "pedałów" etc. (nie mówię, że ma to miejsce tu, bardziej jest to obserwacja zjawiska). Po prostu trudno mi ogarnąć, dlaczego jedna strona nie potrafi zrozumieć, że to nie ich zasrany interes, w co kto wierzy, a druga - ze to nie ich zasrany interes, z kim ktos spi i czy naklada gume czy nie. Ja jestem osoba wierzaca, choc fakt ze do kosciola od jakiegos czasu chodze sporadycznie, ale z drugiej strony brzydze sie niektorymi hierarchami - szlag mnie trafia jak widze i slysze Michalika czy Glodzia i uwazam, papiez Franciszek powinien rozpedzic cala polska wierchuszke koscielna na cztery wiatry. W tej chwili bowiem multum swietnych ksiezy jest stawianych w jednym rzedzie z garstka przestepcow, bo idioci bedacy na szczycie (mowa o Polsce) nie chca albo nie potrafia poradzic sobie z przestepczym marginesem we wlasnej organizacji. Smutne to jest, bo te wszystkie argumenty o atakach na kosciol (skadinad slusznych w tym wzgledzie, ze przestepczy margines przedstawia sie jak norme) sa o tyle bzdurne, ze pochodza od ludzi ktorzy sami w najwiekszym stopniu przyczyniaja sie do odchodzenia ludzi z kosciola, czyli wlasnie Michalikow, Glodziow et consortes.

Wadą internetu jest to, że radykalizmy z obu stron zawlaszczaja ta przestrzen i nakrecaja te spirale. A milczaca wiekszosc umiarkowanych ma te spory gdzies (z przyczyn podanych przeze mnie na poczatku)i tylko sie zastanawia - czy ci ludzie nie maja nic lepszego do roboty?
Tak czytam ten temat i tylko jedno mnie zastanawia - skąd taka agresja? Zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Ale to jest norma w tego typu dyskusjach. Niedopuszczalne dla mnie jest zarówno obrażanie osób wierzących, czy Biblii, jak również atakowanie osób nie podzielających tej wiary, wyzywanie homoseksualistów od "pedałów" etc. (nie mówię, że ma to miejsce tu, bardziej jest to obserwacja zjawiska). Po prostu trudno mi ogarnąć, dlaczego jedna strona nie potrafi zrozumieć, że to nie ich zasrany interes, w co kto wierzy, a druga - ze to nie ich zasrany interes, z kim ktos spi i czy naklada gume czy nie. Ja jestem osoba wierzaca, choc fakt ze do kosciola od jakiegos czasu chodze sporadycznie, ale z drugiej strony brzydze sie niektorymi hierarchami - szlag mnie trafia jak widze i slysze Michalika czy Glodzia i uwazam, papiez Franciszek powinien rozpedzic cala polska wierchuszke koscielna na cztery wiatry. W tej chwili bowiem multum swietnych ksiezy jest stawianych w jednym rzedzie z garstka przestepcow, bo idioci bedacy na szczycie (mowa o Polsce) nie chca albo nie potrafia poradzic sobie z przestepczym marginesem we wlasnej organizacji. Smutne to jest, bo te wszystkie argumenty o atakach na kosciol (skadinad slusznych w tym wzgledzie, ze przestepczy margines przedstawia sie jak norme) sa o tyle bzdurne, ze pochodza od ludzi ktorzy sami w najwiekszym stopniu przyczyniaja sie do odchodzenia ludzi z kosciola, czyli wlasnie Michalikow, Glodziow et consortes. Wadą internetu jest to, że radykalizmy z obu stron zawlaszczaja ta przestrzen i nakrecaja te spirale. A milczaca wiekszosc umiarkowanych ma te spory gdzies (z przyczyn podanych przeze mnie na poczatku)i tylko sie zastanawia - czy ci ludzie nie maja nic lepszego do roboty?
16 listopada 2013, 19:13 [cytuj]
trzaskal powiedział/a:
Posrało Was z tym czytaniem bibli. Qrwa , kto z dorosłych i intel"Y"gentych czyta bajki i legendy? Są zdecydowanie lepsze lektury.

Ale na na marginesie: http://www.youtube.com/watch?v=w4K5tuACBP0[/quote]

Biblię warto by znać choćby z tego względu, że to jeden z najważniejszych tekstów w kulturze europejskiej. Nawet jeśli nie traktuje się Jej jako Objawienia. Nie sposób zrozumieć cywilizacji europejskiej bez znajomości Biblii.

Inna sprawa-kto to powiedział, że należy znać to co się odrzuca?
Biblię warto by znać choćby z tego względu, że to jeden z najważniejszych tekstów w kulturze europejskiej. Nawet jeśli nie traktuje się Jej jako Objawienia. Nie sposób zrozumieć cywilizacji europejskiej bez znajomości Biblii. Inna sprawa-kto to powiedział, że należy znać to co się odrzuca?
18 listopada 2013, 21:37 [cytuj]
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2229879/Tottenham-fans-told-police-Yid-Army-ok.html
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2229879/Tottenham-fans-told-police-Yid-Army-ok.html
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
19 listopada 2013, 18:54 [cytuj]
Marcin powiedział/a:
Biblię warto by znać choćby z tego względu, że to jeden z najważniejszych tekstów w kulturze europejskiej. Nawet jeśli nie traktuje się Jej jako Objawienia. Nie sposób zrozumieć cywilizacji europejskiej bez znajomości Biblii.

Inna sprawa-kto to powiedział, że należy znać to co się odrzuca?


Czytałem stary, nowy testament, Koran i Talmud a nawet miałem mocną fazę rozmów z jehowymi w wieku 20 paru lat i jakoś nie przekonało mnie to. Ale nie mów mi, że nie wiem o czym mówię.
Czytałem stary, nowy testament, Koran i Talmud a nawet miałem mocną fazę rozmów z jehowymi w wieku 20 paru lat i jakoś nie przekonało mnie to. Ale nie mów mi, że nie wiem o czym mówię
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
19 listopada 2013, 19:25 [cytuj]
A ja Kubusia Puchatka, wyniosłem więcej.
A ja Kubusia Puchatka, wyniosłem więcej
21 listopada 2013, 22:03 [cytuj]
trzaskal powiedział/a:
Czytałem stary, nowy testament, Koran i Talmud a nawet miałem mocną fazę rozmów z jehowymi w wieku 20 paru lat i jakoś nie przekonało mnie to. Ale nie mów mi, że nie wiem o czym mówię


To gdy czytałeś Pismo Święte byłeś niedorosły i nie inteligentny?

Nie musiało przekonać, wiara to kwestia łaski.

trzaskal powiedział/a:
Ale nie mów mi, że nie wiem o czym mówię


A powiedziałem?
To gdy czytałeś Pismo Święte byłeś niedorosły i nie inteligentny? Nie musiało przekonać, wiara to kwestia łaski. [quote=trzaskal] Ale nie mów mi, że nie wiem o czym mówię
|<  <<  <  4  5  6  7  8  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 157 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się