Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  11  12  13  14  15    >  >|
Forum dyskusyjne » Reprezentacje » FIFA WORLD CUP 2014
27 czerwca 2014, 08:07 [cytuj]
Valencia miał prostą noge w kolanie i jak stanął na gościu to jej nie zgiął w kolanie tylko nadal była prosta, dlatego dla mnie czerwona
Valencia miał prostą noge w kolanie i jak stanął na gościu to jej nie zgiął w kolanie tylko nadal była prosta, dlatego dla mnie czerwona
27 czerwca 2014, 10:47 [cytuj]
KonradM powiedział/a:
Tak jak pisałem po 1 meczu Chadlii już na tych MŚ nie zagra !
To się myliłeś ;p
To się myliłeś ;p
28 czerwca 2014, 20:46 [cytuj]
Paulinho taki wazniak że motywował całą drużynę? O kurde.
Paulinho taki wazniak że motywował całą drużynę? O kurde
28 czerwca 2014, 21:02 [cytuj]
chyba każdego to zdziwiło, a u nas taki jakiś cipowaty, tak jak te strzały chile w karnych, ten jeden elegancko wykonał
chyba każdego to zdziwiło, a u nas taki jakiś cipowaty, tak jak te strzały chile w karnych, ten jeden elegancko wykonał
28 czerwca 2014, 23:40 [cytuj]
Brać zawodnika z MS

Nowy zajebisty zawodnik. Szpaq go rekomenduje HAMES RODRIGUES
Brać zawodnika z MS Nowy zajebisty zawodnik. Szpaq go rekomenduje HAMES RODRIGUES
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
28 czerwca 2014, 23:45 [cytuj]
no właśnie, dlaczego on jego imie mówi jako hames? anie dzejms :rotfl:
Chyba ze faktycznie szpaku ma racje
no właśnie, dlaczego on jego imie mówi jako hames? anie dzejms :rotfl: Chyba ze faktycznie szpaku ma racje
29 czerwca 2014, 00:06 [cytuj]
Oczywiście, że ma rację Szpaku. Akurat tutaj nie ma się do czego przyczepić.
Oczywiście, że ma rację Szpaku. Akurat tutaj nie ma się do czego przyczepić
LMAO
29 czerwca 2014, 00:10 [cytuj]
Hades powiedział/a:
Oczywiście, że ma rację Szpaku. Akurat tutaj nie ma się do czego przyczepić


A jak powinno się mówić Yepes wedlug Ciebie? Przecież nie Dżepes xD

Nie jest tak jak mowisz. Powinno się mówić Jejms. W Kolumbii urzędowym jęzorem jest Hiszpański. Według tego co mnie uczyli w szkole James = Jejms
A jak powinno się mówić Yepes wedlug Ciebie? Przecież nie Dżepes xD Nie jest tak jak mowisz. Powinno się mówić Jejms. W Kolumbii urzędowym jęzorem jest Hiszpański. Według tego co mnie uczyli w szkole James = Jejms
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
29 czerwca 2014, 00:21 [cytuj]
mi sie wydaje ze na sile czyta te j jako h z hiszpanskiego, ale co mu powiedzieli dziennikarze z kolumbii to cholera go wie, moze jaja sobe z niego robią;d
mi sie wydaje ze na sile czyta te j jako h z hiszpanskiego, ale co mu powiedzieli dziennikarze z kolumbii to cholera go wie, moze jaja sobe z niego robią;d
29 czerwca 2014, 00:28 [cytuj]
W Kolumbii James czyta się jako Hames, a nawet bardziej jako Hamesz, a Jackson, jako Hakson.

Faktycznie w Kolumbii językiem urzędowym jest hiszpański, ale jak wszędzie na świecie występują pewne różnice. W Ameryce Południowej pewne rzeczy wyglądają inaczej. Jest to tzw. Espanol americano.

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Rodr%C3%ADguez
James Rodriguez czyta się [ˈxames roˈðɾiɣes];

A tak się czyta literkę.
http://en.wikipedia.org/wiki/Voiceless_velar_fricative

Akurat w tym przypadku do Szpaka nie ma się o co przyczepić.
W Kolumbii James czyta się jako Hames, a nawet bardziej jako Hamesz, a Jackson, jako Hakson. Faktycznie w Kolumbii językiem urzędowym jest hiszpański, ale jak wszędzie na świecie występują pewne różnice. W Ameryce Południowej pewne rzeczy wyglądają inaczej. Jest to tzw. Espanol americano. http://en.wikipedia.org/wiki/James_Rodr%C3%ADguez James Rodriguez czyta się [ˈxames roˈðɾiɣes]; A tak się czyta literkę. http://en.wikipedia.org/wiki/Voiceless_velar_fricative Akurat w tym przypadku do Szpaka nie ma się o co przyczepić
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
29 czerwca 2014, 00:29 [cytuj]
Robert powiedział/a:
mi sie wydaje ze na sile czyta te j jako h z hiszpanskiego, ale co mu powiedzieli dziennikarze z kolumbii to cholera go wie, moze jaja sobe z niego robią;d


Laskowski też się nie popisał. Wymawiał nazwiska koreańskich piłkarzy od d...py strony.
Laskowski też się nie popisał. Wymawiał nazwiska koreańskich piłkarzy od d...py strony
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
29 czerwca 2014, 00:57 [cytuj]
Z Dżepesem to chyba faktycznie poleciał, ale Hames jest poprawnie. Za pierwszym razem jak to usłyszałem to sprawdzałem dokładnie. :P
Z Dżepesem to chyba faktycznie poleciał, ale Hames jest poprawnie. Za pierwszym razem jak to usłyszałem to sprawdzałem dokładnie. :P
LMAO
29 czerwca 2014, 19:55 [cytuj]
gratuluję talentu aktorskiego robenowi. Kiedy wreszcie pojawią się powtórki ?!!!?
gratuluję talentu aktorskiego robenowi. Kiedy wreszcie pojawią się powtórki ?!!!?
29 czerwca 2014, 20:07 [cytuj]
popatrz na powtórki, troche go depnął, zresztą za mądre te wejście nie było
popatrz na powtórki, troche go depnął, zresztą za mądre te wejście nie było
29 czerwca 2014, 20:48 [cytuj]
Mądre nie mądre, ale wymuszenie ewidentne. Nikt normalny po takim nadepnięciu nie skocze w powietrze jak wystrzelony z procy.
Mądre nie mądre, ale wymuszenie ewidentne. Nikt normalny po takim nadepnięciu nie skocze w powietrze jak wystrzelony z procy
29 czerwca 2014, 22:11 [cytuj]
każdy piłkarz tak wyrywa z butów, a w polu karnym to potrafią tak zrobić bez kontaktu, dlatego obrońca powinien to wiedzieć, szczególnie z takim doświadczeniem
każdy piłkarz tak wyrywa z butów, a w polu karnym to potrafią tak zrobić bez kontaktu, dlatego obrońca powinien to wiedzieć, szczególnie z takim doświadczeniem
1 lipca 2014, 11:54 [cytuj]
Niemcy - Francja ale para 1/4 :brawo:
Niemcy - Francja ale para 1/4 :brawo:
be three times in London and not see Big Ben - I'm Yido!
1 lipca 2014, 12:03 [cytuj]
RAFO THFC powiedział/a:
Niemcy - Francja ale para 1/4 :brawo:


Mi tam jest szkoda Betalebów. Ładnie grali. Zabrakło tylko czasu.

Co sądzicie o opinii, z którą się wczoraj w pubie spotkałem: "Sędziowie mają w ramach możliwości(zgodnych z przepisami piłkarskimi) robić wszystko żeby bardziej medialne reprezentacje narodowe przechodziły dalej."

Chodzi tu głównie o doliczanie czasu w momencie złego wyniku, minimalne spalone gwizdane w kierunku mniej medialnej reprezentacji.
Mi tam jest szkoda Betalebów. Ładnie grali. Zabrakło tylko czasu. Co sądzicie o opinii, z którą się wczoraj w pubie spotkałem: "Sędziowie mają w ramach możliwości(zgodnych z przepisami piłkarskimi) robić wszystko żeby bardziej medialne reprezentacje narodowe przechodziły dalej." Chodzi tu głównie o doliczanie czasu w momencie złego wyniku, minimalne spalone gwizdane w kierunku mniej medialnej reprezentacji
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
1 lipca 2014, 12:32 [cytuj]
jin_tae powiedział/a:
Mi tam jest szkoda Betalebów. Ładnie grali. Zabrakło tylko czasu. Co sądzicie o opinii, z którą się wczoraj w pubie spotkałem: "Sędziowie mają w ramach możliwości(zgodnych z przepisami piłkarskimi) robić wszystko żeby bardziej medialne reprezentacje narodowe przechodziły dalej." Chodzi tu głównie o doliczanie czasu w momencie złego wyniku, minimalne spalone gwizdane w kierunku mniej medialnej reprezentacji


Ale to jest opinia jakiegos goscia, co spotkales w pubie? Czy jest to poparte jakas szersza "madroscia ludowa"?

Oczywiscie ze sedziowie, swiadomie czy nie, moga w takiej sytuacji byc podatni na magie nazwiska, tak samo jak niejeden pilkarz grajacy przeciwko Messiemu bedzie przed meczem robil w portki. Dobry sedzia to taki, ktory mimo to bedzie gwizdal uczciwie. Tyle teoria.

A praktyka? Coz, FIFA to jest organizacja kryptomafijna, wiec niczego wykluczyc nie mozna :)

A ja jeszcze chcialem odniesc sie do tego, co napisales na temat nazwisk koreanskich pilkarzy. Nie jest tak, ze u nich na poczatku pisze sie nazwisko a potem imie? Jak byl na przyklad Lee Young-pyo, to czytajac jego "po naszemu", byl to Young-pyo Lee, czyz nie? Dlatego czytajac na przyklad tego najbardziej znanego z przeszlosci Hong Myoung-bo (czy jak go sie pisze) jako Myoung-bo Hong, mowil byc moze niepoprawnie dla koreanczyka, ale spojnie dla nas, czyli najpierw imie a potem nazwisko. Czy nie?
Ale to jest opinia jakiegos goscia, co spotkales w pubie? Czy jest to poparte jakas szersza "madroscia ludowa"? Oczywiscie ze sedziowie, swiadomie czy nie, moga w takiej sytuacji byc podatni na magie nazwiska, tak samo jak niejeden pilkarz grajacy przeciwko Messiemu bedzie przed meczem robil w portki. Dobry sedzia to taki, ktory mimo to bedzie gwizdal uczciwie. Tyle teoria. A praktyka? Coz, FIFA to jest organizacja kryptomafijna, wiec niczego wykluczyc nie mozna :) A ja jeszcze chcialem odniesc sie do tego, co napisales na temat nazwisk koreanskich pilkarzy. Nie jest tak, ze u nich na poczatku pisze sie nazwisko a potem imie? Jak byl na przyklad Lee Young-pyo, to czytajac jego "po naszemu", byl to Young-pyo Lee, czyz nie? Dlatego czytajac na przyklad tego najbardziej znanego z przeszlosci Hong Myoung-bo (czy jak go sie pisze) jako Myoung-bo Hong, mowil byc moze niepoprawnie dla koreanczyka, ale spojnie dla nas, czyli najpierw imie a potem nazwisko. Czy nie?
3 lipca 2014, 19:03 [cytuj]
halabala powiedział/a:
Ale to jest opinia jakiegos goscia, co spotkales w pubie? Czy jest to poparte jakas szersza "madroscia ludowa"?

Oczywiscie ze sedziowie, swiadomie czy nie, moga w takiej sytuacji byc podatni na magie nazwiska, tak samo jak niejeden pilkarz grajacy przeciwko Messiemu bedzie przed meczem robil w portki. Dobry sedzia to taki, ktory mimo to bedzie gwizdal uczciwie. Tyle teoria.

A praktyka? Coz, FIFA to jest organizacja kryptomafijna, wiec niczego wykluczyc nie mozna :)

A ja jeszcze chcialem odniesc sie do tego, co napisales na temat nazwisk koreanskich pilkarzy. Nie jest tak, ze u nich na poczatku pisze sie nazwisko a potem imie? Jak byl na przyklad Lee Young-pyo, to czytajac jego "po naszemu", byl to Young-pyo Lee, czyz nie? Dlatego czytajac na przyklad tego najbardziej znanego z przeszlosci Hong Myoung-bo (czy jak go sie pisze) jako Myoung-bo Hong, mowil byc moze niepoprawnie dla koreanczyka, ale spojnie dla nas, czyli najpierw imie a potem nazwisko. Czy nie?


Pełna zgoda, ale dla mnie jako człowieka obeznanego z kultura koreańską raziło to strasznie :) zwłaszcza moje uszy. Kwestia przyzwyczajenia(ja mecze oglądam głównie na koreańskich i japońskich kanałach sportowych) dlatego mnie tak bolą uszy.

Skoro oni starają się(wiem po meczach Dortmundu) poprawnie wymawiać nazwiska typu Błaszczykowski(przed naszym towarzyskim meczem z Niemcami poszukali Polonisty na uniwersytecie w Tokio), to my moglibyśmy wymawiać tak jak oni. W Korei do ludzi zwracamy się zazwyczaj po nazwisku(z imienia po bliższym poznaniu) dlatego wszędzie(chociażby w internecie) znajdziesz Lee Young Pyo, a nie Young Pyo Lee.
Pełna zgoda, ale dla mnie jako człowieka obeznanego z kultura koreańską raziło to strasznie :) zwłaszcza moje uszy. Kwestia przyzwyczajenia(ja mecze oglądam głównie na koreańskich i japońskich kanałach sportowych) dlatego mnie tak bolą uszy. Skoro oni starają się(wiem po meczach Dortmundu) poprawnie wymawiać nazwiska typu Błaszczykowski(przed naszym towarzyskim meczem z Niemcami poszukali Polonisty na uniwersytecie w Tokio), to my moglibyśmy wymawiać tak jak oni. W Korei do ludzi zwracamy się zazwyczaj po nazwisku(z imienia po bliższym poznaniu) dlatego wszędzie(chociażby w internecie) znajdziesz Lee Young Pyo, a nie Young Pyo Lee
Life is short, too short to have fun Life is long, too long to go wrong
|<  <<  <  11  12  13  14  15    >  >|

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 69 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się