Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  13  14  15  16  17    >
Forum dyskusyjne » Reprezentacje » FIFA WORLD CUP 2014
13 lipca 2014, 11:48 [cytuj]
jak środkowy obronca gra jako rozgrywający, z czego bardzo głupio grał Luiz, bo robi straszną dziurę
jak środkowy obronca gra jako rozgrywający, z czego bardzo głupio grał Luiz, bo robi straszną dziurę
13 lipca 2014, 13:05 [cytuj]
Sawik powiedział/a:
Dla mnie to bez większego znaczenia, kto zajmie trzecie miejsce na tym turnieju, ale po prostu przeczucie podpowiada mi, że to Brazylia.

Van Gaal to nawet nie chciałby rozgrywać spotkania o trzecie miejsce :P


Mam nadzieję, że Twoje przeczucie podpowiada Ci zwycięztwo ARG. :D
Mam nadzieję, że Twoje przeczucie podpowiada Ci zwycięztwo ARG. :D
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
13 lipca 2014, 14:08 [cytuj]
trzaskal powiedział/a:
Mam nadzieję, że Twoje przeczucie podpowiada Ci zwycięztwo ARG. :D


W tym przypadku, to nie przeczucie, bo od początku turnieju kibicuję Argentyńczykom :)

Ale więcej spodziewałem się po Brazylijczykach. Myślałem, że dadzą z siebie wszystko, aby zająć chociażby trzecie miejsce, a oni zagrali tak jakby brąz nie miał żadnego znaczenia. Już w spotkaniu z Niemcami udowodnili, że mają beznadziejną mentalność.

Na ostateczny rezultat po raz kolejny na tym turnieju wpłynęły również decyzje sędziowskie. Druga bramka nie powinna zostać uznana, bo Winajldum (chyba on dośrodkowywał) znajdował się na wyraźnym spalonym. Ponadto arbiter nie podyktował oczywistej jedenastki po faulu Blinda na Oscarze. Ale to już przeszłość. Mam nadzieję, że już niedługo zostaną wprowadzone kolejne technologie do futbolu, mowa oczywiście o powtórkach.

Dla jednych ten mundial zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych w historii, a niektórzy będą pamiętali o masie błędów, które niemal na okrągło popełniali sędziowie.
W tym przypadku, to nie przeczucie, bo od początku turnieju kibicuję Argentyńczykom :) Ale więcej spodziewałem się po Brazylijczykach. Myślałem, że dadzą z siebie wszystko, aby zająć chociażby trzecie miejsce, a oni zagrali tak jakby brąz nie miał żadnego znaczenia. Już w spotkaniu z Niemcami udowodnili, że mają beznadziejną mentalność. Na ostateczny rezultat po raz kolejny na tym turnieju wpłynęły również decyzje sędziowskie. Druga bramka nie powinna zostać uznana, bo Winajldum (chyba on dośrodkowywał) znajdował się na wyraźnym spalonym. Ponadto arbiter nie podyktował oczywistej jedenastki po faulu Blinda na Oscarze. Ale to już przeszłość. Mam nadzieję, że już niedługo zostaną wprowadzone kolejne technologie do futbolu, mowa oczywiście o powtórkach. Dla jednych ten mundial zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych w historii, a niektórzy będą pamiętali o masie błędów, które niemal na okrągło popełniali sędziowie
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
13 lipca 2014, 14:34 [cytuj]
Karnego na 1:0 też nie powinno być, faul był przed polem karnym i to, że Robben upadł już w jedenastce nie ma żadnego znaczenia. Dodatkowo, Thiago Silva powinien czerwoną kartkę zobaczyć, przynajmniej moim zdaniem.
Karnego na 1:0 też nie powinno być, faul był przed polem karnym i to, że Robben upadł już w jedenastce nie ma żadnego znaczenia. Dodatkowo, Thiago Silva powinien czerwoną kartkę zobaczyć, przynajmniej moim zdaniem
13 lipca 2014, 16:56 [cytuj]
Dokładnie, nie powinno być karnego, ale powinna być czerwona i brazylia w 10.

a co do tego faulu na oscarze, zobacz jak w ostatnim momencie poszedł na noge gościa(nie biegł brosto, tylko upadł bardziej w bok, aby zahaczyć noge) i o nią sie wywrócił, w koncu za wymuszenie dostał żółtą
Dokładnie, nie powinno być karnego, ale powinna być czerwona i brazylia w 10. a co do tego faulu na oscarze, zobacz jak w ostatnim momencie poszedł na noge gościa(nie biegł brosto, tylko upadł bardziej w bok, aby zahaczyć noge) i o nią sie wywrócił, w koncu za wymuszenie dostał żółtą
13 lipca 2014, 23:41 [cytuj]
messi zagrał bardzo dobry mecz;)

a tak już poważnie to Schweinsteiger bardzo fajnie zagrał, a Goetze strzelił ładną bramke i znowu zawodnicy ameryki południowej pokazali ze jak nie idzie to po kościach, no i Garay bydle za nokaut na Kramerze
messi zagrał bardzo dobry mecz;) a tak już poważnie to Schweinsteiger bardzo fajnie zagrał, a Goetze strzelił ładną bramke i znowu zawodnicy ameryki południowej pokazali ze jak nie idzie to po kościach, no i Garay bydle za nokaut na Kramerze
14 lipca 2014, 01:43 [cytuj]
Ameryka Południowa to w większości płaczki, symulanci i gryzonie. Druga albo trzecia bramka dla Holendrów padła po tym jak jeden z Brazylijczyków próbował wymusić faul.

Jakim cudem Messi dostał tę nagrodę????????!!!!!!!! :glupek:

Wolnym w ostatniej minucie Messi podsumował swój cały występ w turnieju a Blatter (bo kto inny?) decyduje ,że to najlepszy zawodnik mundialu.

:plask: - na otrzeźwienie Panie Blatter.
Ameryka Południowa to w większości płaczki, symulanci i gryzonie. Druga albo trzecia bramka dla Holendrów padła po tym jak jeden z Brazylijczyków próbował wymusić faul. Jakim cudem Messi dostał tę nagrodę????????!!!!!!!! :glupek: Wolnym w ostatniej minucie Messi podsumował swój cały występ w turnieju a Blatter (bo kto inny?) decyduje ,że to najlepszy zawodnik mundialu. :plask: - na otrzeźwienie Panie Blatter
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
14 lipca 2014, 01:51 [cytuj]
moze szpakowski?

mysle ze kilka razy wiecej powiedział messi jak on sam miał podan;p

bo jak dla mnie po raz kolejny zagrał słabo

nagrode powinien dostać ktoś ze zwycięskiej drużyny, moze Schweinsteiger, Lahm, a moze Klose w koncu ma najwiecej strzelonych bramek, dzisiaj konkretnie harował na boisku
moze szpakowski? mysle ze kilka razy wiecej powiedział messi jak on sam miał podan;p bo jak dla mnie po raz kolejny zagrał słabo nagrode powinien dostać ktoś ze zwycięskiej drużyny, moze Schweinsteiger, Lahm, a moze Klose w koncu ma najwiecej strzelonych bramek, dzisiaj konkretnie harował na boisku
14 lipca 2014, 02:37 [cytuj]
TrueYid powiedział/a:
Jakim cudem Messi dostał tę nagrodę????????!!!!!!!! :glupek:

Wolnym w ostatniej minucie Messi podsumował swój cały występ w turnieju a Blatter (bo kto inny?) decyduje ,że to najlepszy zawodnik mundialu.

:plask: - na otrzeźwienie Panie Blatter


Tutaj nie trzeba cudów, wystarczyło tylko oglądać Mundial :)

Myślę, że gdyby Kolumbia doszła chociażby do półfinału i zajęła trzecie miejsce to nagrodę dostałby James Rodriguez, jak miałoby to miejsce w przypadku Diego Forlana cztery lata temu.

Z reprezentacją Niemiec jest taki problem, że żaden zawodnik w tej drużynie nie był o klasę lepszy od swojego reprezentacyjnego kolegi. Tutaj zwyciężył monolit, a nie pojedyncze jednostki.

Dlaczego Messi? A może dlatego, że to właśnie jego postawa, a raczej przebłyski geniuszu miały wpływ na to, że Argentyna zagrała w finale i była blisko, aby zdobyć MŚ. W futbolu o wyniku nie decyduje posiadanie piłki, tak samo nie decyduje ilość oddanych strzałów, ilość podań, ich celność, ilość przebiegniętych kilometrów, czy ilość przechwytów. Zawsze liczy się ostateczny wynik, nic więcej. Oczywiście pewne rzeczy są przyjemniejsze dla oka, ale to są zawsze kwestie poboczne.

Bycie wybitnym nie polega na tym, że przez cały turniej haruje się jak wół, ale na tym, że w ważnym momencie jednym gestem, jednym zachowaniem robi się coś dla drużyny. Messi udowodnił kilkukrotnie już na tym turnieju, że to potrafi. Nie wyszło w finale, trudno, taki jest futbol.

Wiem o tym, że niektórzy mają ból dupy, że Messi zdobył MVP turnieju, że Niemcy zdobyły MŚ, że James zdobył koronę króla strzelców, ale zawsze trzeba zachować chociaż troszkę klasy, a nie zachowywać się jak gimbus, który pewnych rzeczy nie zauważa, a raczej nie chce zauważyć.
Tutaj nie trzeba cudów, wystarczyło tylko oglądać Mundial :) Myślę, że gdyby Kolumbia doszła chociażby do półfinału i zajęła trzecie miejsce to nagrodę dostałby James Rodriguez, jak miałoby to miejsce w przypadku Diego Forlana cztery lata temu. Z reprezentacją Niemiec jest taki problem, że żaden zawodnik w tej drużynie nie był o klasę lepszy od swojego reprezentacyjnego kolegi. Tutaj zwyciężył monolit, a nie pojedyncze jednostki. Dlaczego Messi? A może dlatego, że to właśnie jego postawa, a raczej przebłyski geniuszu miały wpływ na to, że Argentyna zagrała w finale i była blisko, aby zdobyć MŚ. W futbolu o wyniku nie decyduje posiadanie piłki, tak samo nie decyduje ilość oddanych strzałów, ilość podań, ich celność, ilość przebiegniętych kilometrów, czy ilość przechwytów. Zawsze liczy się ostateczny wynik, nic więcej. Oczywiście pewne rzeczy są przyjemniejsze dla oka, ale to są zawsze kwestie poboczne. Bycie wybitnym nie polega na tym, że przez cały turniej haruje się jak wół, ale na tym, że w ważnym momencie jednym gestem, jednym zachowaniem robi się coś dla drużyny. Messi udowodnił kilkukrotnie już na tym turnieju, że to potrafi. Nie wyszło w finale, trudno, taki jest futbol. Wiem o tym, że niektórzy mają ból dupy, że Messi zdobył MVP turnieju, że Niemcy zdobyły MŚ, że James zdobył koronę króla strzelców, ale zawsze trzeba zachować chociaż troszkę klasy, a nie zachowywać się jak gimbus, który pewnych rzeczy nie zauważa, a raczej nie chce zauważyć
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
14 lipca 2014, 09:17 [cytuj]
Sawik powiedział/a:
Tutaj nie trzeba cudów, wystarczyło tylko oglądać Mundial :)

Myślę, że gdyby Kolumbia doszła chociażby do półfinału i zajęła trzecie miejsce to nagrodę dostałby James Rodriguez, jak miałoby to miejsce w przypadku Diego Forlana cztery lata temu.

Z reprezentacją Niemiec jest taki problem, że żaden zawodnik w tej drużynie nie był o klasę lepszy od swojego reprezentacyjnego kolegi. Tutaj zwyciężył monolit, a nie pojedyncze jednostki.

Dlaczego Messi? A może dlatego, że to właśnie jego postawa, a raczej przebłyski geniuszu miały wpływ na to, że Argentyna zagrała w finale i była blisko, aby zdobyć MŚ. W futbolu o wyniku nie decyduje posiadanie piłki, tak samo nie decyduje ilość oddanych strzałów, ilość podań, ich celność, ilość przebiegniętych kilometrów, czy ilość przechwytów. Zawsze liczy się ostateczny wynik, nic więcej. Oczywiście pewne rzeczy są przyjemniejsze dla oka, ale to są zawsze kwestie poboczne.

Bycie wybitnym nie polega na tym, że przez cały turniej haruje się jak wół, ale na tym, że w ważnym momencie jednym gestem, jednym zachowaniem robi się coś dla drużyny. Messi udowodnił kilkukrotnie już na tym turnieju, że to potrafi. Nie wyszło w finale, trudno, taki jest futbol.

Wiem o tym, że niektórzy mają ból dupy, że Messi zdobył MVP turnieju, że Niemcy zdobyły MŚ, że James zdobył koronę króla strzelców, ale zawsze trzeba zachować chociaż troszkę klasy, a nie zachowywać się jak gimbus, który pewnych rzeczy nie zauważa, a raczej nie chce zauważyć




Co z tego, że Messi miał przebłyski geniuszu skoro 2-3 piłkarzy miało więcej przebłysków, zdobywali więcej bramek i stwarzali więcej sytuacji. Messi zgrał ok, ale na pewno nie był najlepszym piłkarzem turnieju i to nie jest ból dupy tylko prawda, którą chcesz przkłamać z powodu wielkiej sympatii do Barcelony i Messi. To co pokazał na Mundialu było na poziomie Shaqiri, ludzi którzy błyszczeli tylko w fazie grupowej. W fazie pucharowej Messi zniknął z radaru.
Co z tego, że Messi miał przebłyski geniuszu skoro 2-3 piłkarzy miało więcej przebłysków, zdobywali więcej bramek i stwarzali więcej sytuacji. Messi zgrał ok, ale na pewno nie był najlepszym piłkarzem turnieju i to nie jest ból dupy tylko prawda, którą chcesz przkłamać z powodu wielkiej sympatii do Barcelony i Messi. To co pokazał na Mundialu było na poziomie Shaqiri, ludzi którzy błyszczeli tylko w fazie grupowej. W fazie pucharowej Messi zniknął z radaru
"If you dont have to drag yourself of the field exhausted after 90 minutes, you cant claim to have done my best" Sir Bill Nicholson
14 lipca 2014, 09:55 [cytuj]
Robert powiedział/a:
moze szpakowski?

mysle ze kilka razy wiecej powiedział messi jak on sam miał podan;p

bo jak dla mnie po raz kolejny zagrał słabo

nagrode powinien dostać ktoś ze zwycięskiej drużyny, moze Schweinsteiger, Lahm, a moze Klose w koncu ma najwiecej strzelonych bramek, dzisiaj konkretnie harował na boisku


Sawik powiedział/a:
Tutaj nie trzeba cudów, wystarczyło tylko oglądać Mundial :)

Myślę, że gdyby Kolumbia doszła chociażby do półfinału i zajęła trzecie miejsce to nagrodę dostałby James Rodriguez, jak miałoby to miejsce w przypadku Diego Forlana cztery lata temu.

Z reprezentacją Niemiec jest taki problem, że żaden zawodnik w tej drużynie nie był o klasę lepszy od swojego reprezentacyjnego kolegi. Tutaj zwyciężył monolit, a nie pojedyncze jednostki.

Dlaczego Messi? A może dlatego, że to właśnie jego postawa, a raczej przebłyski geniuszu miały wpływ na to, że Argentyna zagrała w finale i była blisko, aby zdobyć MŚ. W futbolu o wyniku nie decyduje posiadanie piłki, tak samo nie decyduje ilość oddanych strzałów, ilość podań, ich celność, ilość przebiegniętych kilometrów, czy ilość przechwytów. Zawsze liczy się ostateczny wynik, nic więcej. Oczywiście pewne rzeczy są przyjemniejsze dla oka, ale to są zawsze kwestie poboczne.

Bycie wybitnym nie polega na tym, że przez cały turniej haruje się jak wół, ale na tym, że w ważnym momencie jednym gestem, jednym zachowaniem robi się coś dla drużyny. Messi udowodnił kilkukrotnie już na tym turnieju, że to potrafi. Nie wyszło w finale, trudno, taki jest futbol.

Wiem o tym, że niektórzy mają ból dupy, że Messi zdobył MVP turnieju, że Niemcy zdobyły MŚ, że James zdobył koronę króla strzelców, ale zawsze trzeba zachować chociaż troszkę klasy, a nie zachowywać się jak gimbus, który pewnych rzeczy nie zauważa, a raczej nie chce zauważyć



Może u niemiaszków nikt nie był lepszy bo wszyscy grali na wysokim poziomie i zostawili w tyle resztę drużyn? Od Messiego na pewno lepiej grali Lahm czy Schweinsteiger i mówię tu o całym Mundialu.
Wiadomo, że ludzie wolą akcję ofensywne niż grę obrońców czy DM, więc moim zdaniem nagrodę powinien dostać albo Robben albo James Rodriguez bo obaj grali niesamowicie.

Mimo mojej całej sympatii do Messiego to zawodnik bardzo prosty, ciągle gra tak samo a obrońcy wciąż nabierają się na balans ciałem i przyspieszenie. Ma tylko lewą nogę, nie widziałem ani razu żeby dośrodkował, zagrał dłuższe lub krótsze podanie czy strzelił prawą nogą. Zawsze schodzi lub próbuje przerzucić piłkę przed uderzeniem na lewą. Może to stało się już nową świecką tradycją, może Blatter czuje się bezkarny, ale ludzi powoli zaczyna wkurwiać promowanie na siłę piłkarza, który może wypromować się sam. :)
[quote=Sawik]Tutaj nie trzeba cudów, wystarczyło tylko oglądać Mundial :) Myślę, że gdyby Kolumbia doszła chociażby do półfinału i zajęła trzecie miejsce to nagrodę dostałby James Rodriguez, jak miałoby to miejsce w przypadku Diego Forlana cztery lata temu. Z reprezentacją Niemiec jest taki problem, że żaden zawodnik w tej drużynie nie był o klasę lepszy od swojego reprezentacyjnego kolegi. Tutaj zwyciężył monolit, a nie pojedyncze jednostki. Dlaczego Messi? A może dlatego, że to właśnie jego postawa, a raczej przebłyski geniuszu miały wpływ na to, że Argentyna zagrała w finale i była blisko, aby zdobyć MŚ. W futbolu o wyniku nie decyduje posiadanie piłki, tak samo nie decyduje ilość oddanych strzałów, ilość podań, ich celność, ilość przebiegniętych kilometrów, czy ilość przechwytów. Zawsze liczy się ostateczny wynik, nic więcej. Oczywiście pewne rzeczy są przyjemniejsze dla oka, ale to są zawsze kwestie poboczne. Bycie wybitnym nie polega na tym, że przez cały turniej haruje się jak wół, ale na tym, że w ważnym momencie jednym gestem, jednym zachowaniem robi się coś dla drużyny. Messi udowodnił kilkukrotnie już na tym turnieju, że to potrafi. Nie wyszło w finale, trudno, taki jest futbol. Wiem o tym, że niektórzy mają ból dupy, że Messi zdobył MVP turnieju, że Niemcy zdobyły MŚ, że James zdobył koronę króla strzelców, ale zawsze trzeba zachować chociaż troszkę klasy, a nie zachowywać się jak gimbus, który pewnych rzeczy nie zauważa, a raczej nie chce zauważyć
Tottenham till I die, I'm Tottenham till I die, I know I am, I'm sure I am, I'm Tottenham till I die...
14 lipca 2014, 10:54 [cytuj]
To nie Blatter rządzi. To Adidas:

2002: Oliver Kahn
2006: Zinedine Zidane
2010: Diego Forlan
2014: Lionel Messi
To nie Blatter rządzi. To Adidas: 2002: Oliver Kahn 2006: Zinedine Zidane 2010: Diego Forlan 2014: Lionel Messi
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
14 lipca 2014, 13:18 [cytuj]
varba powiedział/a:
Co z tego, że Messi miał przebłyski geniuszu skoro 2-3 piłkarzy miało więcej przebłysków, zdobywali więcej bramek i stwarzali więcej sytuacji. Messi zgrał ok, ale na pewno nie był najlepszym piłkarzem turnieju i to nie jest ból dupy tylko prawda, którą chcesz przkłamać z powodu wielkiej sympatii do Barcelony i Messi. To co pokazał na Mundialu było na poziomie Shaqiri, ludzi którzy błyszczeli tylko w fazie grupowej. W fazie pucharowej Messi zniknął z radaru


To jest po prostu ból dupy. Co z tego, że zdobywali więcej bramek? Pisałem wyżej. Nie ważne ile masz podań, nie ważne ile stworzysz sytuacji, ważne jak wymierne skutki one przynoszą. W reprezentacji Niemiec nie było zawodnika, który w każdym meczu grałby na podobnym poziomie.

Polecam ponownie obejrzeć fazę pucharową. To właśnie Messi zainicjował akcję, po której Di Marii zdobył zwycięską bramkę w 1/8 finału. W dodatku zanotował asystę. To Messi zainicjował akcję, po której Higuain zdobył zwycięską bramkę z Belgią. W meczu z Holandią kilkukrotnie inicjował, ale niestety nic nie wyszło. To właśnie on jako pierwszy podszedł do rzutu karnego i zamienił go na bramkę. Zachował się jak prawdziwy kapitan, a nie jak pewien gwiazdor, który swego czasu chciał jako ostatni wykonywać jedenastkę. Nawet do niej nie podszedł przez swoją arogancję. W finale miał kilka fajnych przebłysków, po których mogły paść bramki. Jedna nawet padła, ale był spalony.

PS. Porównanie do Shaqiriego było co najmniej komiczne, bo on zagrał jedno świetne spotkanie, w którym popisał się trzykrotnie kunsztem strzeleckim. Tutaj już bardziej można byłoby go porównać do któregoś z niemieckich graczy :)
To jest po prostu ból dupy. Co z tego, że zdobywali więcej bramek? Pisałem wyżej. Nie ważne ile masz podań, nie ważne ile stworzysz sytuacji, ważne jak wymierne skutki one przynoszą. W reprezentacji Niemiec nie było zawodnika, który w każdym meczu grałby na podobnym poziomie. Polecam ponownie obejrzeć fazę pucharową. To właśnie Messi zainicjował akcję, po której Di Marii zdobył zwycięską bramkę w 1/8 finału. W dodatku zanotował asystę. To Messi zainicjował akcję, po której Higuain zdobył zwycięską bramkę z Belgią. W meczu z Holandią kilkukrotnie inicjował, ale niestety nic nie wyszło. To właśnie on jako pierwszy podszedł do rzutu karnego i zamienił go na bramkę. Zachował się jak prawdziwy kapitan, a nie jak pewien gwiazdor, który swego czasu chciał jako ostatni wykonywać jedenastkę. Nawet do niej nie podszedł przez swoją arogancję. W finale miał kilka fajnych przebłysków, po których mogły paść bramki. Jedna nawet padła, ale był spalony. PS. Porównanie do Shaqiriego było co najmniej komiczne, bo on zagrał jedno świetne spotkanie, w którym popisał się trzykrotnie kunsztem strzeleckim. Tutaj już bardziej można byłoby go porównać do któregoś z niemieckich graczy :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
14 lipca 2014, 13:27 [cytuj]
TrueYid powiedział/a:
[quote=Sawik]Może u niemiaszków nikt nie był lepszy bo wszyscy grali na wysokim poziomie i zostawili w tyle resztę drużyn? Od Messiego na pewno lepiej grali Lahm czy Schweinsteiger i mówię tu o całym Mundialu.
Wiadomo, że ludzie wolą akcję ofensywne niż grę obrońców czy DM, więc moim zdaniem nagrodę powinien dostać albo Robben albo James Rodriguez bo obaj grali niesamowicie.

Mimo mojej całej sympatii do Messiego to zawodnik bardzo prosty, ciągle gra tak samo a obrońcy wciąż nabierają się na balans ciałem i przyspieszenie. Ma tylko lewą nogę, nie widziałem ani razu żeby dośrodkował, zagrał dłuższe lub krótsze podanie czy strzelił prawą nogą. Zawsze schodzi lub próbuje przerzucić piłkę przed uderzeniem na lewą. Może to stało się już nową świecką tradycją, może Blatter czuje się bezkarny, ale ludzi powoli zaczyna wkurwiać promowanie na siłę piłkarza, który może wypromować się sam. :)


Lahm, Schweinsteiger? Przecież od nich byli lepsi chociażby Ron Vlaar, czy Javier Mascherano. Nie wydaje mi się, aby grali lepiej, bo nie mieli takie wpływu na całą drużynę :)

James otrzymałby tę nagrodę, gdyby doszedł do półfinału i zajął trzecie miejsce. Ale gdyby ją otrzymał za dojście do ćwierćfinału, to wówczas można byłoby śmiało stwierdzić, że bardziej na nią zasługuje Keylor Navas.

Robben? Na pewno jeden z poważniejszych kandydatów do tej nagrody. W ostatnich dwóch spotkaniach nie grał tak zjawiskowo jak miało to miejsce wcześniej. W spotkaniu z Kostaryką już również nie miał pomysłu, aby znaleźć drogę do bramki rywala. Nie chcę być w stosunku do niego uszczypliwy, ale na pewno bardziej zasługuje na Oscara.

To mało jeszcze na oczy widziałeś i wiesz :) Nawet któryś z defensorów La Liga wypowiadał się swego czasu, że jak się ogląda telewizję, to wydaje się, że w grze Messiego nie ma nic nadzwyczajnego i łatwo go zatrzymać. Ale na boisku wygląda to już inaczej :)

Bycie kompletnym, nie jest równoznaczne z byciem najlepszym zawodnikiem :) Czasami bycie kompletnym przeszkadza na boisku, zamiast pomagać.

Z Messim jest inny problem, że nigdy nie wiadomo jak zachowa się na boisku, i jakie skutki może przynieść jego zagranie. Najdobitniej to pokazuje sytuacji z dogrywki, kiedy to wraz z nim do główki w środku pola wyskoczyło dwóch niemieckich zawodników, a ma przecież 170 cm :)

PS. Tak jak Tomek wspominał. To nie Blatter odpowiada za przyznawanie nagrody. Wiem, że wielu kibiców stara się zrzucić na niego całe zło, ale luzik :)

Ostatnie mundiale najdobitniej pokazują, że nagrodę zdobywają zawodnicy, którzy mieli największy wpływ na grę swojej drużyny.

PS. I nie trzeba było nawet zdobyć Mistrzostwa Świata.

A to znalazłem w sieci dla tych, którzy nie oglądali wszystkich spotkań na Mundialu.

http://i.iplsc.com/-/0003DQB1DADXOJPW-C116.jpg
Lahm, Schweinsteiger? Przecież od nich byli lepsi chociażby Ron Vlaar, czy Javier Mascherano. Nie wydaje mi się, aby grali lepiej, bo nie mieli takie wpływu na całą drużynę :) James otrzymałby tę nagrodę, gdyby doszedł do półfinału i zajął trzecie miejsce. Ale gdyby ją otrzymał za dojście do ćwierćfinału, to wówczas można byłoby śmiało stwierdzić, że bardziej na nią zasługuje Keylor Navas. Robben? Na pewno jeden z poważniejszych kandydatów do tej nagrody. W ostatnich dwóch spotkaniach nie grał tak zjawiskowo jak miało to miejsce wcześniej. W spotkaniu z Kostaryką już również nie miał pomysłu, aby znaleźć drogę do bramki rywala. Nie chcę być w stosunku do niego uszczypliwy, ale na pewno bardziej zasługuje na Oscara. To mało jeszcze na oczy widziałeś i wiesz :) Nawet któryś z defensorów La Liga wypowiadał się swego czasu, że jak się ogląda telewizję, to wydaje się, że w grze Messiego nie ma nic nadzwyczajnego i łatwo go zatrzymać. Ale na boisku wygląda to już inaczej :) Bycie kompletnym, nie jest równoznaczne z byciem najlepszym zawodnikiem :) Czasami bycie kompletnym przeszkadza na boisku, zamiast pomagać. Z Messim jest inny problem, że nigdy nie wiadomo jak zachowa się na boisku, i jakie skutki może przynieść jego zagranie. Najdobitniej to pokazuje sytuacji z dogrywki, kiedy to wraz z nim do główki w środku pola wyskoczyło dwóch niemieckich zawodników, a ma przecież 170 cm :) PS. Tak jak Tomek wspominał. To nie Blatter odpowiada za przyznawanie nagrody. Wiem, że wielu kibiców stara się zrzucić na niego całe zło, ale luzik :) Ostatnie mundiale najdobitniej pokazują, że nagrodę zdobywają zawodnicy, którzy mieli największy wpływ na grę swojej drużyny. PS. I nie trzeba było nawet zdobyć Mistrzostwa Świata. A to znalazłem w sieci dla tych, którzy nie oglądali wszystkich spotkań na Mundialu. http://i.iplsc.com/-/0003DQB1DADXOJPW-C116.jpg
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
14 lipca 2014, 14:16 [cytuj]
Szczawik się rozkręca. Ten wątek już jest stracony.
Szczawik się rozkręca. Ten wątek już jest stracony
14 lipca 2014, 14:44 [cytuj]
Walu powiedział/a:
Szczawik się rozkręca. Ten wątek już jest stracony


Ja się nie muszę rozkręcać tylko widzę ból dupy :)

A raczej walenie konia z powodu frustracji, najbardziej adekwatne co do niektórych nicków :)

Najlepszy strzelec swojej drużyny (4 gole), najwięcej dryblingów na całym turnieju (39), najwięcej kluczowych podań (26), najczęściej wybierany zawodnikiem meczu (4 razy).

PS. To nie FIFA wybiera najlepszego gracza turnieju, tylko przedstawiciele mediów :)

Paradoksem jest to, że huk powstał właśnie w... mediach :wysmiewacz:

To co mnie najbardziej śmieszy, to te żale wylewane w internecie. Ja wiem, że niektórzy poczuwają się za "ekspertów", którzy na futbolu znają się lepiej od ludzi, siedzących w futbolu po kilkadziesiąt lat. Jedyny pozytyw jest taki, że zawsze można się pośmiać :)
Ja się nie muszę rozkręcać tylko widzę ból dupy :) A raczej walenie konia z powodu frustracji, najbardziej adekwatne co do niektórych nicków :) Najlepszy strzelec swojej drużyny (4 gole), najwięcej dryblingów na całym turnieju (39), najwięcej kluczowych podań (26), najczęściej wybierany zawodnikiem meczu (4 razy). PS. To nie FIFA wybiera najlepszego gracza turnieju, tylko przedstawiciele mediów :) Paradoksem jest to, że huk powstał właśnie w... mediach :wysmiewacz: To co mnie najbardziej śmieszy, to te żale wylewane w internecie. Ja wiem, że niektórzy poczuwają się za "ekspertów", którzy na futbolu znają się lepiej od ludzi, siedzących w futbolu po kilkadziesiąt lat. Jedyny pozytyw jest taki, że zawsze można się pośmiać :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
14 lipca 2014, 16:14 [cytuj]
Sawik powiedział/a:
Ja się nie muszę rozkręcać tylko widzę ból dupy :)

PS. To nie FIFA wybiera najlepszego gracza turnieju, tylko przedstawiciele mediów :)


my na spokojnie podaliśmy kilka ciekawych propozycji, które według nas bardziej zasługiwali na wygranie, zobacz ile musiałeś napisać i wytłumaczyć nam (nie wiem po co jak każdy widział swoje)

no to wygrał najbardziej medialny zawodnik;)
my na spokojnie podaliśmy kilka ciekawych propozycji, które według nas bardziej zasługiwali na wygranie, zobacz ile musiałeś napisać i wytłumaczyć nam (nie wiem po co jak każdy widział swoje) no to wygrał najbardziej medialny zawodnik;)
14 lipca 2014, 17:32 [cytuj]
Robert powiedział/a:
my na spokojnie podaliśmy kilka ciekawych propozycji, które według nas bardziej zasługiwali na wygranie, zobacz ile musiałeś napisać i wytłumaczyć nam (nie wiem po co jak każdy widział swoje)

no to wygrał najbardziej medialny zawodnik;)


No właśnie dlatego, że widzicie swoje. Ja odnoszę się do faktów i statystyk :)

Myślę, że gdyby James znalazł się w półfinale, może nawet bez trzeciego miejsca to dostałby na spokojnie nagrodę, jak cztery lata temu Diego Forlan.

Pisząc przedstawiciele mediów, chodziło mi o dziennikarzy, bo to oni otrzymywali akredytacje na ten turniej :) Przypominam, że niektórzy z nich mieli okazję oglądać w przeszłości na własne oczy takich graczy jak Diego Maradona, Johan Cruijff, Lotthar Mathaus, czy nawet Pele. Podważanie ich kompetencji jest co najmniej komiczne :)
No właśnie dlatego, że widzicie swoje. Ja odnoszę się do faktów i statystyk :) Myślę, że gdyby James znalazł się w półfinale, może nawet bez trzeciego miejsca to dostałby na spokojnie nagrodę, jak cztery lata temu Diego Forlan. Pisząc przedstawiciele mediów, chodziło mi o dziennikarzy, bo to oni otrzymywali akredytacje na ten turniej :) Przypominam, że niektórzy z nich mieli okazję oglądać w przeszłości na własne oczy takich graczy jak Diego Maradona, Johan Cruijff, Lotthar Mathaus, czy nawet Pele. Podważanie ich kompetencji jest co najmniej komiczne :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
14 lipca 2014, 19:04 [cytuj]
Nie wiem co tym masz z tym "bólem dupy" nikt nie może mieć swojego zdania.. Ja również oglądałem cały Mundial i byłem bardzo rozczarowany decyzją przyznania Messiemu złotej piłki, pomimo, że nic do niego nie mam. Jak dla mnie cała Argentyna po prostu prześlizgnęła się do finału, grając bardzoo przeciętnie i Messi w porównaniu z WIELOMA piłkarzami wypadł po prostu słabo.
Nie wiem co tym masz z tym "bólem dupy" nikt nie może mieć swojego zdania.. Ja również oglądałem cały Mundial i byłem bardzo rozczarowany decyzją przyznania Messiemu złotej piłki, pomimo, że nic do niego nie mam. Jak dla mnie cała Argentyna po prostu prześlizgnęła się do finału, grając bardzoo przeciętnie i Messi w porównaniu z WIELOMA piłkarzami wypadł po prostu słabo
14 lipca 2014, 20:05 [cytuj]
Sawik powiedział/a:
No właśnie dlatego, że widzicie swoje. Ja odnoszę się do faktów i statystyk :)

Myślę, że gdyby James znalazł się w półfinale, może nawet bez trzeciego miejsca to dostałby na spokojnie nagrodę, jak cztery lata temu Diego Forlan.

Pisząc przedstawiciele mediów, chodziło mi o dziennikarzy, bo to oni otrzymywali akredytacje na ten turniej :) Przypominam, że niektórzy z nich mieli okazję oglądać w przeszłości na własne oczy takich graczy jak Diego Maradona, Johan Cruijff, Lotthar Mathaus, czy nawet Pele. Podważanie ich kompetencji jest co najmniej komiczne :)



Ty odnosisz się do faktów i statystyk, ale tylko tych które działają na korzyść Messi i twojej opinii. Te które są przeciwne bagatelizujesz lub udajesz, że ich nie ma. Najważniejsze są statystki w których Messi był dobry i taka jest z tobą dyskusja. Argentyna weszła do finału, bo grała dobrze w obronie a nie w ataku, praktycznie nie tracili bramek. Do meczu finałowego jak mnie pamięc nie myli to chyba tylko 3 bramki stracili. Mascherano był większym liderem tej drużyny niż Messi
Ty odnosisz się do faktów i statystyk, ale tylko tych które działają na korzyść Messi i twojej opinii. Te które są przeciwne bagatelizujesz lub udajesz, że ich nie ma. Najważniejsze są statystki w których Messi był dobry i taka jest z tobą dyskusja. Argentyna weszła do finału, bo grała dobrze w obronie a nie w ataku, praktycznie nie tracili bramek. Do meczu finałowego jak mnie pamięc nie myli to chyba tylko 3 bramki stracili. Mascherano był większym liderem tej drużyny niż Messi
"If you dont have to drag yourself of the field exhausted after 90 minutes, you cant claim to have done my best" Sir Bill Nicholson
|<  <<  <  13  14  15  16  17    >

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 59 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się