Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

9 listopada 2015, 12:57 [cytuj]
Wątki o tym piłkarzu są porozrzucane w bardzo wielu miejscach, może warto byłoby uporządkować to i utworzyć wątek o nim?
Podobnie z Masonem i innymi, o którym wiele piszemy. Potem będzie łatwiej odszukać kto co napisał i kto miał rację :D


Wracając do wątku Lameli - moim zdaniem jest młody i bardzo dobrze, że dostawał szanse. Jest młodszy niż Townsend i dwa miesiące starszy niż Caroll. Od nich nie wymagamy aż tyle, ale za nich nie zapłaciliśmy ~30mln funtów. Tylko czy cena powinna być w tak dużym stopniu wyznacznikiem jakości? Bez wątpienia, ale ta cena nie była za to, co potrafi, a za to, co może potrafić. Dlatego też uważam, że krytyka na niego była przesadzona.
Co do obecnej sytuacji - świetnie spisuje się w defensywie i na własnej połowie, dużo gorzej wygląda to, jeśli chodzi o ofensywę (choć zdarzają się przebłyski, zazwyczaj jednak ciągle zabraknie czegoś w ostatniej chwili).
Dobrze, że go nie spuściliśmy razem z Paulinho, Soldado i resztą (choć co do Soldado to nadal jest we mnie trochę smutku, że go oddaliśmy - rozumiem, że grał piach, ale też presja chyba go przerosła), bo zaczyna grać zdecydowanie lepiej, ale, moim zdaniem, jeszcze długa droga przed nim.
Wątki o tym piłkarzu są porozrzucane w bardzo wielu miejscach, może warto byłoby uporządkować to i utworzyć wątek o nim? Podobnie z Masonem i innymi, o którym wiele piszemy. Potem będzie łatwiej odszukać kto co napisał i kto miał rację :D Wracając do wątku Lameli - moim zdaniem jest młody i bardzo dobrze, że dostawał szanse. Jest młodszy niż Townsend i dwa miesiące starszy niż Caroll. Od nich nie wymagamy aż tyle, ale za nich nie zapłaciliśmy ~30mln funtów. Tylko czy cena powinna być w tak dużym stopniu wyznacznikiem jakości? Bez wątpienia, ale ta cena nie była za to, co potrafi, a za to, co może potrafić. Dlatego też uważam, że krytyka na niego była przesadzona. Co do obecnej sytuacji - świetnie spisuje się w defensywie i na własnej połowie, dużo gorzej wygląda to, jeśli chodzi o ofensywę (choć zdarzają się przebłyski, zazwyczaj jednak ciągle zabraknie czegoś w ostatniej chwili). Dobrze, że go nie spuściliśmy razem z Paulinho, Soldado i resztą (choć co do Soldado to nadal jest we mnie trochę smutku, że go oddaliśmy - rozumiem, że grał piach, ale też presja chyba go przerosła), bo zaczyna grać zdecydowanie lepiej, ale, moim zdaniem, jeszcze długa droga przed nim
9 listopada 2015, 13:16 [cytuj]
jak ktoś pisał w komentarzu: jest ok, aczkolwiek warty 1/3 swojej ceny. może kiedyś odpali na tą wartość 30 milionów, ale coś mi ciężko uwierzyć
jak ktoś pisał w komentarzu: jest ok, aczkolwiek warty 1/3 swojej ceny. może kiedyś odpali na tą wartość 30 milionów, ale coś mi ciężko uwierzyć
9 listopada 2015, 13:18 [cytuj]
Uderz w stół, a się odezwę :P

iZgone powiedział/a:
Wątki o tym piłkarzu są porozrzucane w bardzo wielu miejscach, może warto byłoby uporządkować to i utworzyć wątek o nim?
Podobnie z Masonem i innymi

A tam Mason... Lamela jak tak niezwykły, że zasługuje na osobny wątek jako jedyny :D

A co do tematu, obecna gra Lameli to dla mnie dużo za mało żeby ocenić go pozytywnie czy nawet neutralnie, ale wystarczająco żeby dać mu więcej czasu, bo widzę pewien postęp. Czy widzę wielki potencjał? Nie, ale jeśli dalej będzie ewoluował to za jakiś czas będzie normalnym, zwyczajnym, przeciętnym graczem Tottenhamu, o co rok temu nie podejrzewałbym go ni chu chu.
A tam Mason... Lamela jak tak niezwykły, że zasługuje na osobny wątek jako jedyny :D A co do tematu, obecna gra Lameli to dla mnie dużo za mało żeby ocenić go pozytywnie czy nawet neutralnie, ale wystarczająco żeby dać mu więcej czasu, bo widzę pewien postęp. Czy widzę wielki potencjał? Nie, ale jeśli dalej będzie ewoluował to za jakiś czas będzie normalnym, zwyczajnym, przeciętnym graczem Tottenhamu, o co rok temu nie podejrzewałbym go ni chu chu
COYS!
9 listopada 2015, 14:32 [cytuj]
Jak patrzę na jego grę to cały czas mam wrażenie że jest graczem futsalu.
Jak patrzę na jego grę to cały czas mam wrażenie że jest graczem futsalu
9 listopada 2015, 18:52 [cytuj]
W ofensywie tak sobie, czyli są przebłyski i czasem potrafi zainicjować akcję albo czynnie bierze w niej udział. Czasem niestety nie. W tym sezonie widać dodatkowo po nim ambicję boiskową i uczestniczy w grze obronnej. Więc progres jest w porównaniu z zeszłym sezonem, kiedy to praktycznie każde jego wyjście do przodu kończyło się idiotyczną stratą piłki. Pozostaje się cieszyć, że już nie jest tak bezużyteczny i do tego nie przytrafiają mu się kontuzje.
W ofensywie tak sobie, czyli są przebłyski i czasem potrafi zainicjować akcję albo czynnie bierze w niej udział. Czasem niestety nie. W tym sezonie widać dodatkowo po nim ambicję boiskową i uczestniczy w grze obronnej. Więc progres jest w porównaniu z zeszłym sezonem, kiedy to praktycznie każde jego wyjście do przodu kończyło się idiotyczną stratą piłki. Pozostaje się cieszyć, że już nie jest tak bezużyteczny i do tego nie przytrafiają mu się kontuzje
9 listopada 2015, 20:17 [cytuj]
Ogółem w tym sezonie zaczął grać całkiem dobrze, jedyne czego mi u niego brakuje to brania ciężaru gry na siebie oraz pojedynków 1 na 1 z bocznymi obrońcami.
Ogółem w tym sezonie zaczął grać całkiem dobrze, jedyne czego mi u niego brakuje to brania ciężaru gry na siebie oraz pojedynków 1 na 1 z bocznymi obrońcami
9 listopada 2015, 23:29 [cytuj]
Wduwek powiedział/a:
Czy widzę wielki potencjał? Nie, ale jeśli dalej będzie ewoluował to za jakiś czas będzie normalnym, zwyczajnym, przeciętnym graczem Tottenhamu, o co rok temu nie podejrzewałbym go ni chu chu


Moim zdaniem ma potencjał większy niż Townsend, ale gra dużo bardziej zespołowo od niego. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem, żeby próbował uderzać - tego mi często u niego brakuje, drybling-zejście do środka-strzał.
Dużo więcej niż Andros pracuje w defensywie, drybluje też lepiej, ale jest nieco mniej dynamiczny i mniej ochoczo bierze grę na siebie. Poza tym, dużo lepszy od Townsenda jest pod względem technicznym.
Jestem bardzo daleki od mówienia, że gra dobrze, jednak na pewno jego obecność ułatwia grę Eriksenowi, Kane'owi i Dembele.
Moim zdaniem ma potencjał większy niż Townsend, ale gra dużo bardziej zespołowo od niego. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem, żeby próbował uderzać - tego mi często u niego brakuje, drybling-zejście do środka-strzał. Dużo więcej niż Andros pracuje w defensywie, drybluje też lepiej, ale jest nieco mniej dynamiczny i mniej ochoczo bierze grę na siebie. Poza tym, dużo lepszy od Townsenda jest pod względem technicznym. Jestem bardzo daleki od mówienia, że gra dobrze, jednak na pewno jego obecność ułatwia grę Eriksenowi, Kane'owi i Dembele
30 listopada 2015, 01:01 [cytuj]
Miałem nieco za dużo czasu przed snem, postanowiłem pogrzebać. Nie mam kobiety, więc grzebię w statystykach.

Postanowiłem wziąć pod uwagę Lamele, Bolasie, Milnera i Bale'a (z sezonu 12/13 gdy grał u nas i obecnego w RM).
Statystyki, które sprawdzałem to
Udane podania
podania łącznie (-podania do tyłu)
asysty
kluczowe podania
bramki strzelone
wygrane starcia
wygrane pojedynki główkowe

Doszedłem po szybkiej powierzchownej analizie do bardzo ciekawych wniosków.
Po krótce:

Lamela w obronie spisywał się lepiej niż którykolwiek z tego zestawienia (nie dziwi to przy Bolasie, ale przecież Bale był obrońcą, a Milner w moich oczach zawsze był defensywnym skrzydłowym), zaraz za nim był naturalnie Milner. Bale zwolniony ze swoich defensywnych zadań w Realu bardzo rzadko marnuje energię na odbiór piłek, natomiast, gdy grał u nas średnia nie była wysoka, ale nadal dwukrotnie wyższa, niż obecnie.

wygrane starcia (wszystkie statystyki będą podane na 90 minut gry) to 2.55 u Lameli, 2.36 u Milnera, Bale (12/13) 0.74, Bolasie 0.64, Bale (14/15) 0.3
Słowa uznania za tak wiele poświęcenia, warto tutaj jednak dodać, że Lamela najczęściej ze wszystkich doznaje porażki na 90 minut meczu w próbach przechwytu piłki, tuż przed nim jest Milner. Tak czy inaczej, nawet próby przerwania akcji mogą zrobić różnicę.

Wygrane starcia główkowe nie zdziwiły mnie ani trochę, więc skupiać się na nich nie będę
Bale (12/13) 1.76, Milner 1.1, Bolasie 0.64, Bale (14/15) 0.44, Lamela 0.24
Lamela w pojedynkach powietrznych albo wypada blado, albo po prostu nie ma za bardzo okazji do walki w powietrzu. Tak czy inaczej, hańba.

Strzelone bramki też bez zaskoczeń (powinienem był jeszcze podać ilość uderzeń na mecz tutaj, jednak wspomnę tylko, że Lamela i Milner oddali ich najmniej - poniżej 2 na 90 minut, Bale z sezonu 12/13 najwięcej - 5 na 90 minut), najwyższą średnią miał Bale (12/13) 0.63 bramki, Bale (14/15) 0.44, Bolasie 0.34, Lamela 0.24, Milner 0.16
To chyba nikogo nie dziwi. Dwie bramki w BPL Lameli to i tak sporo jak na niego, ale trzeba oddać sprawiedliwość - oddając 1.8 strzału na mecz ciężko mówić o pokaźnym dorobku bramkowym

Kluczowe podania to kolejna ciekawa statystyka, jednak także niezbyt zaskakująca. Najwięcej kluczowych podań na 90 minut zanotował Lamela - 3.04, potem Bale (14/15) 2.21, Bale (12/13) 2.19, Milner 1.89, Bolasie 0.64
Tutaj Lamela wyjątkowo mi zaimponował, bo choć nie widać tego w statystykach, to stwarza okazje kolegom.

Asysty Bale (14/15) 0.59, Lamela 0.36, Milner 0.24, Bale 0.12
Bolasie ani jednej
Kontynuując myśl o asystach - co z tego, że Lamela stwarza okazje, jak inni ich nie wykorzystują. Może chodzi o jakość dogranej piłki... albo po prostu szczęście.

Jeśli chodzi o podania, najwięcej oddaje ich Milner, bo ponad 47 (niecałe 17 do tyłu), potem lamela - choć niestety większość do tyłu 36.4 łącznie, 20 z tego do tyłu potem Bale w obydwu sezonach mniej więcej taka sama ilość - okolice 34 na mecz (15.7 do tyłu) Bolasie podaje tylko jak mu nie wyjdzie drybling i u niego jest to 25 podań (z czego ok 13 idzie do tyłu)
W sumie statystyka do kosza, za wiele nie wnosi.

Po szybkim zestawieniu statystyk wnioski nasuwają się same - Lameli nie ma co oceniać po ilości strzelonych bramek czy wypracowanych asyst. Pomimo bardzo dużej ilości kluczowych podań (dla ciekawości do kluczowych podań i asyst sprawdziłem jeszcze Ozila, Ozil ma tylko 25% kluczowych podań więcej od Lameli i aż o 150% więcej asyst na 90 minut więcej) ma nadal mało asyst. Może to jakość dogrywanych piłek, a może po prostu nie ma do tego szczęścia :D W końcu Eriksen nie jest finisherem, a Kane'owi na początku sezonu nie szło.
Kolejna rzecz to zaangażowanie w defensywie, Lamela, gdyby nie Milner, zdeklasowałby pozostałych (do zeszłego sezonu uznawałem go za schodzącego napastnika, teraz jednak chyba trzeba na niego patrzeć bardziej jak na defensywnego skrzydłowego podobnego do Milnera) odbierając piłkę częściej niż którykolwiek z zestawienia - prawie czterokrotniej częściej niż Bale z sezonu 12/13 czy Bolasie. Porównywalnie często interweniuje Milner, jednak temu ostatniemu rzadziej przytrafiają się nieudane odbiory.
Miałem nieco za dużo czasu przed snem, postanowiłem pogrzebać. Nie mam kobiety, więc grzebię w statystykach. Postanowiłem wziąć pod uwagę Lamele, Bolasie, Milnera i Bale'a (z sezonu 12/13 gdy grał u nas i obecnego w RM). Statystyki, które sprawdzałem to Udane podania podania łącznie (-podania do tyłu) asysty kluczowe podania bramki strzelone wygrane starcia wygrane pojedynki główkowe Doszedłem po szybkiej powierzchownej analizie do bardzo ciekawych wniosków. Po krótce: Lamela w obronie spisywał się lepiej niż którykolwiek z tego zestawienia (nie dziwi to przy Bolasie, ale przecież Bale był obrońcą, a Milner w moich oczach zawsze był defensywnym skrzydłowym), zaraz za nim był naturalnie Milner. Bale zwolniony ze swoich defensywnych zadań w Realu bardzo rzadko marnuje energię na odbiór piłek, natomiast, gdy grał u nas średnia nie była wysoka, ale nadal dwukrotnie wyższa, niż obecnie. wygrane starcia (wszystkie statystyki będą podane na 90 minut gry) to 2.55 u Lameli, 2.36 u Milnera, Bale (12/13) 0.74, Bolasie 0.64, Bale (14/15) 0.3 Słowa uznania za tak wiele poświęcenia, warto tutaj jednak dodać, że Lamela najczęściej ze wszystkich doznaje porażki na 90 minut meczu w próbach przechwytu piłki, tuż przed nim jest Milner. Tak czy inaczej, nawet próby przerwania akcji mogą zrobić różnicę. Wygrane starcia główkowe nie zdziwiły mnie ani trochę, więc skupiać się na nich nie będę Bale (12/13) 1.76, Milner 1.1, Bolasie 0.64, Bale (14/15) 0.44, Lamela 0.24 Lamela w pojedynkach powietrznych albo wypada blado, albo po prostu nie ma za bardzo okazji do walki w powietrzu. Tak czy inaczej, hańba. Strzelone bramki też bez zaskoczeń (powinienem był jeszcze podać ilość uderzeń na mecz tutaj, jednak wspomnę tylko, że Lamela i Milner oddali ich najmniej - poniżej 2 na 90 minut, Bale z sezonu 12/13 najwięcej - 5 na 90 minut), najwyższą średnią miał Bale (12/13) 0.63 bramki, Bale (14/15) 0.44, Bolasie 0.34, Lamela 0.24, Milner 0.16 To chyba nikogo nie dziwi. Dwie bramki w BPL Lameli to i tak sporo jak na niego, ale trzeba oddać sprawiedliwość - oddając 1.8 strzału na mecz ciężko mówić o pokaźnym dorobku bramkowym Kluczowe podania to kolejna ciekawa statystyka, jednak także niezbyt zaskakująca. Najwięcej kluczowych podań na 90 minut zanotował Lamela - 3.04, potem Bale (14/15) 2.21, Bale (12/13) 2.19, Milner 1.89, Bolasie 0.64 Tutaj Lamela wyjątkowo mi zaimponował, bo choć nie widać tego w statystykach, to stwarza okazje kolegom. Asysty Bale (14/15) 0.59, Lamela 0.36, Milner 0.24, Bale 0.12 Bolasie ani jednej Kontynuując myśl o asystach - co z tego, że Lamela stwarza okazje, jak inni ich nie wykorzystują. Może chodzi o jakość dogranej piłki... albo po prostu szczęście. Jeśli chodzi o podania, najwięcej oddaje ich Milner, bo ponad 47 (niecałe 17 do tyłu), potem lamela - choć niestety większość do tyłu 36.4 łącznie, 20 z tego do tyłu potem Bale w obydwu sezonach mniej więcej taka sama ilość - okolice 34 na mecz (15.7 do tyłu) Bolasie podaje tylko jak mu nie wyjdzie drybling i u niego jest to 25 podań (z czego ok 13 idzie do tyłu) W sumie statystyka do kosza, za wiele nie wnosi. Po szybkim zestawieniu statystyk wnioski nasuwają się same - Lameli nie ma co oceniać po ilości strzelonych bramek czy wypracowanych asyst. Pomimo bardzo dużej ilości kluczowych podań (dla ciekawości do kluczowych podań i asyst sprawdziłem jeszcze Ozila, Ozil ma tylko 25% kluczowych podań więcej od Lameli i aż o 150% więcej asyst na 90 minut więcej) ma nadal mało asyst. Może to jakość dogrywanych piłek, a może po prostu nie ma do tego szczęścia :D W końcu Eriksen nie jest finisherem, a Kane'owi na początku sezonu nie szło. Kolejna rzecz to zaangażowanie w defensywie, Lamela, gdyby nie Milner, zdeklasowałby pozostałych (do zeszłego sezonu uznawałem go za schodzącego napastnika, teraz jednak chyba trzeba na niego patrzeć bardziej jak na defensywnego skrzydłowego podobnego do Milnera) odbierając piłkę częściej niż którykolwiek z zestawienia - prawie czterokrotniej częściej niż Bale z sezonu 12/13 czy Bolasie. Porównywalnie często interweniuje Milner, jednak temu ostatniemu rzadziej przytrafiają się nieudane odbiory
30 listopada 2015, 08:19 [cytuj]
Znajdź kobiete:rotfl:

Co do jego sytuacji, wystarczy przypomnieć sobie jakie stworzył wczoraj. Klepka z Son'em wtedy co zagrał nad obrońcami. W ciężkich sytuacjach potrafi podać pod bramką, a że często ciężko to wykorzystać, no i oczywiście z początku sezonu Kane nawet tych łatwych sytuacji nie potrafił wykorzystać, plus do tego masa przestrzelonych piłek przez innych :P
Znajdź kobiete:rotfl: Co do jego sytuacji, wystarczy przypomnieć sobie jakie stworzył wczoraj. Klepka z Son'em wtedy co zagrał nad obrońcami. W ciężkich sytuacjach potrafi podać pod bramką, a że często ciężko to wykorzystać, no i oczywiście z początku sezonu Kane nawet tych łatwych sytuacji nie potrafił wykorzystać, plus do tego masa przestrzelonych piłek przez innych :P
30 listopada 2015, 11:42 [cytuj]
iZgone powiedział/a:

W sumie statystyka do kosza, za wiele nie wnosi.

Doceniam trud, ale czasem lepiej się wyspać. Statystyka dotyczy którego sezonu Lameli? (to nie złośliwość, po prostu "obiekty" do niej są dobrane w różnych rozbieżnościach - nie do końca wiem, jak przy tamtej/obecnej taktyce można porównywać chociażby GB z 12/13 z GB 14/15 w innej drużynie, innej lidze). Co do samego tematu, skoro dwa lata wytrzymaliśmy, to nie ma wielkiego ryzyka poczekać jeszcze rok. W odróżnieniu od Soldado, Argentyńczyk jest o 7 lat młodszy. Jest nadzieja, albo się poprawi (co powoli ma miejsce), albo częściowo zwróci się to, co zostało na niego wyłożone. Widać postęp.
Doceniam trud, ale czasem lepiej się wyspać. Statystyka dotyczy którego sezonu Lameli? (to nie złośliwość, po prostu "obiekty" do niej są dobrane w różnych rozbieżnościach - nie do końca wiem, jak przy tamtej/obecnej taktyce można porównywać chociażby GB z 12/13 z GB 14/15 w innej drużynie, innej lidze). Co do samego tematu, skoro dwa lata wytrzymaliśmy, to nie ma wielkiego ryzyka poczekać jeszcze rok. W odróżnieniu od Soldado, Argentyńczyk jest o 7 lat młodszy. Jest nadzieja, albo się poprawi (co powoli ma miejsce), albo częściowo zwróci się to, co zostało na niego wyłożone. Widać postęp
30 listopada 2015, 14:42 [cytuj]
Mam podobne zdanie jak tomasz87. Porównanie z Bale'm grającym w Realu, w innej lidze, w drużynie o diametralnie różnym od naszego potencjale, jest trochę bezcelowe. Tam np. grają bardziej 4-3-3 niż 4-5-1, w dodatku mają kadrę przerastającą o 2 klasy 3/4 tamtejszych ekip, więc trudno porównywać statystyki zagrań obronnych Lameli i GB. Tym niemniej szacun za włożoną pracę.
Mam podobne zdanie jak tomasz87. Porównanie z Bale'm grającym w Realu, w innej lidze, w drużynie o diametralnie różnym od naszego potencjale, jest trochę bezcelowe. Tam np. grają bardziej 4-3-3 niż 4-5-1, w dodatku mają kadrę przerastającą o 2 klasy 3/4 tamtejszych ekip, więc trudno porównywać statystyki zagrań obronnych Lameli i GB. Tym niemniej szacun za włożoną pracę
COYS!
30 listopada 2015, 20:47 [cytuj]
Porównanie Bale'a było przede wszystkim z ciekawości, czy hejt na niego jest uzasadniony.
Wszystkie statystyki oprócz Bale'a są z obecnego sezonu.

Statystyki zebrałem, żeby sprawdzić, czy lamelofobia jest uzasadniona :D
Porównanie Bale'a było przede wszystkim z ciekawości, czy hejt na niego jest uzasadniony. Wszystkie statystyki oprócz Bale'a są z obecnego sezonu. Statystyki zebrałem, żeby sprawdzić, czy lamelofobia jest uzasadniona :D
3 grudnia 2015, 15:40 [cytuj]
Na pewno nie jest :D
Na pewno nie jest :D
Erik Lamela - my hero!

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 156 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się