Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  4  5  6  7  8    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Transfery » Transferowe lato 2016
28 maja 2016, 13:54 [cytuj]
iZgon powiedział/a:


Trochę chimeryczny, ale ograny w Anglii i sądzę, ze nie narzekał by na to że byłby drugim wyborem. Myślę, ze byłby dobrym zakupem. Inna sprawa, że SkySports podaje, że Poch obserwował na tym meczu Vincenta Janssena, króla strzelców Eredivisie (27 goli w poprzednim sezonie), a oprócz tego wg SKySports jesteśmy zainteresowanie Riechedly Bazoer - pomocnikiem Ajaxu.

Ani jednego ani drugiego nigdy w życiu nie widziałem ale może komuś z Was coś mówią te nazwiska
Trochę chimeryczny, ale ograny w Anglii i sądzę, ze nie narzekał by na to że byłby drugim wyborem. Myślę, ze byłby dobrym zakupem. Inna sprawa, że SkySports podaje, że Poch obserwował na tym meczu Vincenta Janssena, króla strzelców Eredivisie (27 goli w poprzednim sezonie), a oprócz tego wg SKySports jesteśmy zainteresowanie Riechedly Bazoer - pomocnikiem Ajaxu. Ani jednego ani drugiego nigdy w życiu nie widziałem ale może komuś z Was coś mówią te nazwiska
28 maja 2016, 14:30 [cytuj]
Jezu, tylko nie Shane Long...
Jezu, tylko nie Shane Long
"It is better to fail aiming high than to succeed aiming low" - Bill Nicholson.
28 maja 2016, 14:56 [cytuj]
MatMar powiedział/a:
Jezu, tylko nie Shane Long

IMO zależy za ile. Kilkanaście milionów za 29-latka, który średnio strzela 6 goli na sezon (w Premier League) i przychodzi z jasnym celem - być ZMIENNIKIEM dla Kane'a, byłoby absolutnym nieporozumieniem. Ale kilka milionów czemu nie? Redknapp zrobił niezły użytek z Croucha, który też najskuteczniejszym napastnikiem nigdy nie był, raczej człowiekiem do określonych zadań. Może Poch ogarnąłby Longa? Inna sprawa, że taki zakup byłby biegunowo odległy od założeń naszej polityki transferowej.
IMO zależy za ile. Kilkanaście milionów za 29-latka, który średnio strzela 6 goli na sezon (w Premier League) i przychodzi z jasnym celem - być ZMIENNIKIEM dla Kane'a, byłoby absolutnym nieporozumieniem. Ale kilka milionów czemu nie? Redknapp zrobił niezły użytek z Croucha, który też najskuteczniejszym napastnikiem nigdy nie był, raczej człowiekiem do określonych zadań. Może Poch ogarnąłby Longa? Inna sprawa, że taki zakup byłby biegunowo odległy od założeń naszej polityki transferowej
COYS!
28 maja 2016, 15:16 [cytuj]
Walu powiedział/a:
Trochę chimeryczny, ale ograny w Anglii i sądzę, ze nie narzekał by na to że byłby drugim wyborem. Myślę, ze byłby dobrym zakupem. Inna sprawa, że SkySports podaje, że Poch obserwował na tym meczu Vincenta Janssena, króla strzelców Eredivisie (27 goli w poprzednim sezonie), a oprócz tego wg SKySports jesteśmy zainteresowanie Riechedly Bazoer - pomocnikiem Ajaxu.

Ani jednego ani drugiego nigdy w życiu nie widziałem ale może komuś z Was coś mówią te nazwiska


O Vincencie Janssenie wiem tylko tyle, że został królem strzelców Eredivisie.

Jeśli chodzi Riechedly'ego Bazoera to jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Europie.
O Vincencie Janssenie wiem tylko tyle, że został królem strzelców Eredivisie. Jeśli chodzi Riechedly'ego Bazoera to jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Europie
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
28 maja 2016, 16:25 [cytuj]
Wduwek powiedział/a:
IMO zależy za ile. Kilkanaście milionów za 29-latka, który średnio strzela 6 goli na sezon (w Premier League) i przychodzi z jasnym celem - być ZMIENNIKIEM dla Kane'a, byłoby absolutnym nieporozumieniem. Ale kilka milionów czemu nie? Redknapp zrobił niezły użytek z Croucha, który też najskuteczniejszym napastnikiem nigdy nie był, raczej człowiekiem do określonych zadań. Może Poch ogarnąłby Longa? Inna sprawa, że taki zakup byłby biegunowo odległy od założeń naszej polityki transferowej


Raz, że my się mamy REALNIE wzmacniać, a nie kupować szrot w postaci Longa, dwa - Crouch >>>>> Long.

Myślę, że w samej Premiership znalazłoby się kilku piłkarzy lepszych od Longa, którzy jednocześnie zaakceptowaliby fakt, że będą jedynie zmiennikami dla Kane'a.
Raz, że my się mamy REALNIE wzmacniać, a nie kupować szrot w postaci Longa, dwa - Crouch >>>>> Long. Myślę, że w samej Premiership znalazłoby się kilku piłkarzy lepszych od Longa, którzy jednocześnie zaakceptowaliby fakt, że będą jedynie zmiennikami dla Kane'a
"It is better to fail aiming high than to succeed aiming low" - Bill Nicholson.
28 maja 2016, 16:39 [cytuj]
Wszystko to prawda, ja twierdzę tylko, że zakup Longa za jakieś grosze nie byłby aż tak bez sensu. Chociaż wolałbym jakiegoś innego napastnika.
Wszystko to prawda, ja twierdzę tylko, że zakup Longa za jakieś grosze nie byłby aż tak bez sensu. Chociaż wolałbym jakiegoś innego napastnika
COYS!
28 maja 2016, 18:01 [cytuj]
Wduwek powiedział/a:
Wszystko to prawda, ja twierdzę tylko, że zakup Longa za jakieś grosze nie byłby aż tak bez sensu. Chociaż wolałbym jakiegoś innego napastnika


Najchętniej widziałbym Alexandre Lacazette'a albo Michy'ego Batshuayi'ego, ale po pierwsze transfer każdego z nich będzie kosztował spore pieniądze, a po drugie raczej wątpię, aby zgodzili się przyjść do nas na ławkę rezerwowych, ale bądźmy dobrych myśli :D
Najchętniej widziałbym Alexandre Lacazette'a albo Michy'ego Batshuayi'ego, ale po pierwsze transfer każdego z nich będzie kosztował spore pieniądze, a po drugie raczej wątpię, aby zgodzili się przyjść do nas na ławkę rezerwowych, ale bądźmy dobrych myśli :D
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
28 maja 2016, 20:42 [cytuj]
Belg puszcza oko w kierunku WHL...
Chcemy być co najmniej tam gdzie w poprzednim już sezonie to niestety obowiązuje hasło "kasa misiu, kasa"
Jeśli młoty oferują za Lacazetta 40 baniek to sory ale my w tym wyścigu uczestniczyć musimy bo inaczej poczekamy znów na sezon okraszony sukcesami parę lat.
Wyścig zbrojeń trwa....
Belg puszcza oko w kierunku WHL... Chcemy być co najmniej tam gdzie w poprzednim już sezonie to niestety obowiązuje hasło "kasa misiu, kasa" Jeśli młoty oferują za Lacazetta 40 baniek to sory ale my w tym wyścigu uczestniczyć musimy bo inaczej poczekamy znów na sezon okraszony sukcesami parę lat. Wyścig zbrojeń trwa
Fuck em all, fuck em all united, west ham, liverpool, Cos We Are the TOTTENHAM and We Are the best. We are the TOTTENHAM so fuck all the rest
29 maja 2016, 11:04 [cytuj]
To prawda, że klub będzie musiał sypnąć groszem. Co prawda zawsze można kupić jakiś utalentowanych zawodników, którzy mają szansę wypalić, ale moim zdaniem brakuje nam graczy z doświadczeniem.

W tym sezonie ewidentnie brakowało nam doświadczenia. Potrafiliśmy wypuszczać mecze w końcówkach, ponadto odpuściliśmy końcówkę sezonu. Przypominało mi to zachowanie małego dziecka, które się obraziło na cały świat, bo nie dostało upragnionej zabawki.
To prawda, że klub będzie musiał sypnąć groszem. Co prawda zawsze można kupić jakiś utalentowanych zawodników, którzy mają szansę wypalić, ale moim zdaniem brakuje nam graczy z doświadczeniem. W tym sezonie ewidentnie brakowało nam doświadczenia. Potrafiliśmy wypuszczać mecze w końcówkach, ponadto odpuściliśmy końcówkę sezonu. Przypominało mi to zachowanie małego dziecka, które się obraziło na cały świat, bo nie dostało upragnionej zabawki
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
29 maja 2016, 11:11 [cytuj]
md18 powiedział/a:

Wyścig zbrojeń trwa


W poprzednim okienku sporo osób narzekało, że City, Arsenal, Lpool i inne wielkie kluby się obkupiły i nie mamy nawet szans na walkę o top5.
Ten sezon udowodnił, że to, ile za zawodnika zapłacimy nie ma znaczenia. Alli kosztował ułamek tego, ile kosztował Pedro czy Depay, a jednak spisał się lepiej od tej dwójki. Pedro faktycznie może dobrze poszarpać w przyszłym sezonie, może i Depay się obudzi, ale kasa jak na razie poszła w błoto.
Dlatego kupować jednego zawodnika, który ma 19 lat za cały budżet transferowy jest odrobinę bez sensu, bo młode talenty mogą wcale nie wypalić.

Long jest całkowicie ukształtowany, nie jest wybitny, ale solidny. Jeśli cena nie przekroczy 7 mln funtów, to będzie całkiem solidny zakup.


http://www.express.co.uk/sport/football/674767/Spurs-Transfer-News-Barcelona-Marc-Bartra-Manchester-United-gossip-news

Barta do wyciągnięcia za 6.5 mln funtów wg tego newsa. Kiedyś w FM to był dobry prospect, ale teraz nawet nie wiem, jak sobie radzi :D
W poprzednim okienku sporo osób narzekało, że City, Arsenal, Lpool i inne wielkie kluby się obkupiły i nie mamy nawet szans na walkę o top5. Ten sezon udowodnił, że to, ile za zawodnika zapłacimy nie ma znaczenia. Alli kosztował ułamek tego, ile kosztował Pedro czy Depay, a jednak spisał się lepiej od tej dwójki. Pedro faktycznie może dobrze poszarpać w przyszłym sezonie, może i Depay się obudzi, ale kasa jak na razie poszła w błoto. Dlatego kupować jednego zawodnika, który ma 19 lat za cały budżet transferowy jest odrobinę bez sensu, bo młode talenty mogą wcale nie wypalić. Long jest całkowicie ukształtowany, nie jest wybitny, ale solidny. Jeśli cena nie przekroczy 7 mln funtów, to będzie całkiem solidny zakup. http://www.express.co.uk/sport/football/674767/Spurs-Transfer-News-Barcelona-Marc-Bartra-Manchester-United-gossip-news Barta do wyciągnięcia za 6.5 mln funtów wg tego newsa. Kiedyś w FM to był dobry prospect, ale teraz nawet nie wiem, jak sobie radzi :D
29 maja 2016, 11:41 [cytuj]
Jasne, że lepiej kupować utalentowanych zawodników za małe pieniądze, którzy mogą się rozwinąć, ale nie zawsze jest taka możliwość. Czasami trzeba zdecydować się na zakup solidnych graczy, którzy mało pieniędzy nie kosztują.

Co do Marca Bartry, to koleś nawet jeśli rozgrywał dobry mecz w Barcelonie, to potem siadał na ławce, albo czasami nawet na trybunach.

Luis Enrique, to nie Pep Guardiola i raczej nie stara się specjalnie rotować kadrą.

Czy do nas przyjdzie? Nie wiem, bo szuka klubu, w którym będzie mógł powalczyć o pierwszą jedenastkę, a na jego pozycji gra Toby Alderweireld.
Jasne, że lepiej kupować utalentowanych zawodników za małe pieniądze, którzy mogą się rozwinąć, ale nie zawsze jest taka możliwość. Czasami trzeba zdecydować się na zakup solidnych graczy, którzy mało pieniędzy nie kosztują. Co do Marca Bartry, to koleś nawet jeśli rozgrywał dobry mecz w Barcelonie, to potem siadał na ławce, albo czasami nawet na trybunach. Luis Enrique, to nie Pep Guardiola i raczej nie stara się specjalnie rotować kadrą. Czy do nas przyjdzie? Nie wiem, bo szuka klubu, w którym będzie mógł powalczyć o pierwszą jedenastkę, a na jego pozycji gra Toby Alderweireld
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
29 maja 2016, 15:41 [cytuj]
In a recent meeting between Daniel Levy and the Tottenham Hotspur Supporters Trust, a few key points were addressed and are as follows:
- The squad will be strengthened in the summer.
- No player will be sold to fund the stadium (by that I'm assuming he's saying that if we do sell players, it will be to fund new players arriving)
- £150 million has already been raised to fund the new stadium.
- The squad will be strengthened as early as possible in the window, but that the Euros and competition from other clubs now that the TV deal has made more clubs available to spend big money could be factors in pushing transfers later on into the window.
- Pochettino has final say on all transfers.
It's close the Levy Time folks, let's see what happens!

Źródło - COYS News - FB

Czyli na wzmożoną aktywność transferową pewnie jeszcze z miesiąc poczekamy. Z jednej strony rozumiem, że dopinanie transferów teraz jest wyjątkowo trudne (chociaż na przykładzie transferu Xhaka widać, że możliwe), ale z drugiej uważam, że powinniśmy dopinać transfery tak szybko jak to możliwe bo taki na przykład Batshuayi po euro może kosztować nie 30 a 50 mln i może się okazać, że przejdzie nie do nas tylko na przykład do Realu.
In a recent meeting between Daniel Levy and the Tottenham Hotspur Supporters Trust, a few key points were addressed and are as follows: - The squad will be strengthened in the summer. - No player will be sold to fund the stadium (by that I'm assuming he's saying that if we do sell players, it will be to fund new players arriving) - £150 million has already been raised to fund the new stadium. - The squad will be strengthened as early as possible in the window, but that the Euros and competition from other clubs now that the TV deal has made more clubs available to spend big money could be factors in pushing transfers later on into the window. - Pochettino has final say on all transfers. It's close the Levy Time folks, let's see what happens! Źródło - COYS News - FB Czyli na wzmożoną aktywność transferową pewnie jeszcze z miesiąc poczekamy. Z jednej strony rozumiem, że dopinanie transferów teraz jest wyjątkowo trudne (chociaż na przykładzie transferu Xhaka widać, że możliwe), ale z drugiej uważam, że powinniśmy dopinać transfery tak szybko jak to możliwe bo taki na przykład Batshuayi po euro może kosztować nie 30 a 50 mln i może się okazać, że przejdzie nie do nas tylko na przykład do Realu
29 maja 2016, 17:47 [cytuj]
Również wychodzę z założenia, że warto robić zakupy, wtedy kiedy nikogo nie ma w sklepie. Bo jak sklep jest zatłoczony, to wtedy ciężko dostać produkt, po który się przyszło.

Moim osobistym zdaniem 1-2 transfery powinny zostać dopięte tuż przed EURO, po którym ceny niektórych zawodników mogą wzrosnąć i to znacząco.

Przede wszystkim cieszy mnie fakt, że kluczowe słowo będzie miał Pochettino, który ma koncepcję na ten zespół.
Również wychodzę z założenia, że warto robić zakupy, wtedy kiedy nikogo nie ma w sklepie. Bo jak sklep jest zatłoczony, to wtedy ciężko dostać produkt, po który się przyszło. Moim osobistym zdaniem 1-2 transfery powinny zostać dopięte tuż przed EURO, po którym ceny niektórych zawodników mogą wzrosnąć i to znacząco. Przede wszystkim cieszy mnie fakt, że kluczowe słowo będzie miał Pochettino, który ma koncepcję na ten zespół
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
29 maja 2016, 19:51 [cytuj]
Tak chyba zrobiliśmy z Luką? W naszej sytuacji finansowej macie rację lepiej spróbować kupić teraz niż potem tylko obserwować jak się biją wielcy. Co do transferów to teraz to pytanie czy nasz kub ma być szkółką i kupujemy wiecznie młodych dobrze rokujących niedoświadczonych młokosów, czy myślimy o czymś większym i teraz uzupełniamy doświadczonymi dobrymi zawodnikami.
Tak chyba zrobiliśmy z Luką? W naszej sytuacji finansowej macie rację lepiej spróbować kupić teraz niż potem tylko obserwować jak się biją wielcy. Co do transferów to teraz to pytanie czy nasz kub ma być szkółką i kupujemy wiecznie młodych dobrze rokujących niedoświadczonych młokosów, czy myślimy o czymś większym i teraz uzupełniamy doświadczonymi dobrymi zawodnikami
29 maja 2016, 22:02 [cytuj]
Cena może wzrosnąć, ale pewnie może też spaść - każdy kij ma dwa końce.
Cena może wzrosnąć, ale pewnie może też spaść - każdy kij ma dwa końce
"It is better to fail aiming high than to succeed aiming low" - Bill Nicholson.
30 maja 2016, 00:07 [cytuj]
1. Panowie, cena zawodników raczej nie spadnie, może tylko wzrosnąć. Zawsze można to wytłumaczyć, że zawodnik był zmęczony sezonem, dokuczał mu jakiś uraz, miał trudną sytuację osobistą itd.
Wystarczy spojrzeć na to, że w 2014 roku Luis Suarez, który za ugryzienie Chielliniego został zawieszony na 3 miesiące, a mimo to Barcelona kupiła go za ponad 80 baniek.
Takie turnieje jak MŚ, czy EURO w mojej ocenie i pewnie nie tylko mojej dają jedynie szanse na wzrost ceny.

2. Moim zdaniem lepiej dokonywać transferów przed początkiem wielkich imprez. Daje to spore pole do manewru i możliwość, aby uprzedzić konkurencję. Jeśli mamy dobrych scoutów, to może się okazać, że trafimy w dziesiątkę.

3. Myślę, że polityka klubu powinna być zbilansowana. Nie mam przeciwko, żeby do na White Hart Lane trafiło latem 2-3 utalentowanych zawodników, czy 2-3 doświadczonych, klasowych graczy.
1. Panowie, cena zawodników raczej nie spadnie, może tylko wzrosnąć. Zawsze można to wytłumaczyć, że zawodnik był zmęczony sezonem, dokuczał mu jakiś uraz, miał trudną sytuację osobistą itd. Wystarczy spojrzeć na to, że w 2014 roku Luis Suarez, który za ugryzienie Chielliniego został zawieszony na 3 miesiące, a mimo to Barcelona kupiła go za ponad 80 baniek. Takie turnieje jak MŚ, czy EURO w mojej ocenie i pewnie nie tylko mojej dają jedynie szanse na wzrost ceny. 2. Moim zdaniem lepiej dokonywać transferów przed początkiem wielkich imprez. Daje to spore pole do manewru i możliwość, aby uprzedzić konkurencję. Jeśli mamy dobrych scoutów, to może się okazać, że trafimy w dziesiątkę. 3. Myślę, że polityka klubu powinna być zbilansowana. Nie mam przeciwko, żeby do na White Hart Lane trafiło latem 2-3 utalentowanych zawodników, czy 2-3 doświadczonych, klasowych graczy
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą...
30 maja 2016, 09:55 [cytuj]
http://www.skysports.com/transfer/news/12691/10297130/tottenham-boss-mauricio-pochettino-looks-at-dutch-striker-vincent-janssen

Ja bym nie narzekał.
http://www.skysports.com/transfer/news/12691/10297130/tottenham-boss-mauricio-pochettino-looks-at-dutch-striker-vincent-janssen Ja bym nie narzekał
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
30 maja 2016, 11:12 [cytuj]


Wygląda co najmniej nieźle. Obunożny, bramy ładuje na zawołanie, niezły w grze kombinacyjnej, potrafi podać. W debiucie w kadrze gol i asysta (zresztą w meczu z Anglią). Wydaje się pasować do Spurs jak ulał.

https://www.youtube.com/watch?v=5i-4h9vmIJQ
Wygląda co najmniej nieźle. Obunożny, bramy ładuje na zawołanie, niezły w grze kombinacyjnej, potrafi podać. W debiucie w kadrze gol i asysta (zresztą w meczu z Anglią). Wydaje się pasować do Spurs jak ulał. https://www.youtube.com/watch?v=5i-4h9vmIJQ
"It is better to fail aiming high than to succeed aiming low" - Bill Nicholson.
30 maja 2016, 11:18 [cytuj]
Zero obrazy na taki transfer: http://netlivemedia.com/tottenham-met-30million-defenders-agents-price-tag-dramatically-drops/
You're the first thing, and the last thing on my mind Tottenham Hotspur
30 maja 2016, 11:22 [cytuj]
Co do Jansena to mamy niezłe doświadczenia jeśli chodzi o transfery z Eredivisie (Chadli, Vertonghen, Eriksen) i transfery holenderskich piłkarzy (VDV). W zasadzie każdy się sprawdził.

A Poch spotkał się już z agentami Bartry podobno. Barcelony w zasadzie nie oglądam i pamiętam tego zawodnika tylko z tego jak go kiedyś Bale objechał w Pucharze Króla (jakoś świeżo po transferze od nas), ale jak ktoś rozegrał w Barcelonie 59 meczów, a oprócz tego ma na koncie występy we weszystkich młodzieżowych reprezentacjach od U18 do U21 i 8 meczów w dorosłej reprezentacji Hiszpanii, to znaczy, że musi wiele potrafić.

Moim zdaniem byłby to rozsądny ruch, zwłaszcza, że nie potrzebujemy piłkarza do pierwszej jedenastki, tylko takiego, który mógłby wskoczyć do pierwszego składu na puchary i ewentualnie, gdyby okazało się, że wypada znakomicie to powalczyć z Toby'm o pierwszy skład. Na środku orbony raczej szuakmy kogoś do rotacji niż do pierwszego składu. No i cena kusząca - tylko 6,4 mln funtów za 25-latka.
Co do Jansena to mamy niezłe doświadczenia jeśli chodzi o transfery z Eredivisie (Chadli, Vertonghen, Eriksen) i transfery holenderskich piłkarzy (VDV). W zasadzie każdy się sprawdził. A Poch spotkał się już z agentami Bartry podobno. Barcelony w zasadzie nie oglądam i pamiętam tego zawodnika tylko z tego jak go kiedyś Bale objechał w Pucharze Króla (jakoś świeżo po transferze od nas), ale jak ktoś rozegrał w Barcelonie 59 meczów, a oprócz tego ma na koncie występy we weszystkich młodzieżowych reprezentacjach od U18 do U21 i 8 meczów w dorosłej reprezentacji Hiszpanii, to znaczy, że musi wiele potrafić. Moim zdaniem byłby to rozsądny ruch, zwłaszcza, że nie potrzebujemy piłkarza do pierwszej jedenastki, tylko takiego, który mógłby wskoczyć do pierwszego składu na puchary i ewentualnie, gdyby okazało się, że wypada znakomicie to powalczyć z Toby'm o pierwszy skład. Na środku orbony raczej szuakmy kogoś do rotacji niż do pierwszego składu. No i cena kusząca - tylko 6,4 mln funtów za 25-latka
|<  <<  <  4  5  6  7  8    >  >>  >|

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 93 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek
• Sprawdź najnowszy bukmacher ranking na meczyki.pl

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się