Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Koguty grają na wypożyczeniach

9 lutego 2010, 13:53, Szymon Świerniak
Styczniowe (i lutowe) posunięcia na transferowym rynku spowodowały, że od teraz sekcja 'Loan watch' będzie bardziej interesująca niż dotychczas.

Zaczniemy jednak z nieco niższej półki, a konkretnie od 4 ligi angielskiej - League Two. Dzięki Davidowi Buttonowi, który zachował kolejne czyste konto, Shrewsbury pozostaje w walce o awans do League One. Drużyna młodego golkipera ograła na wyjeździe Macclesfield Town 1:0.
Po dwóch występach z ławki, Sam Cox otrzymał w końcu miejsce w wyjściowej 'XI' w Torquay (21 miejsce). Wespół z Adamem Smithem - obaj na bokach obrony - ulegli Hereford United (17 miejsce) 0:1.
Czas na League One. Andros Towsend zdobył bramkę z 15 metrów dla MK Dons (8 miejsce) a jego drużyna pokonała ostatni w tabeli Stockport 3:1.
Steven Caulker po raz kolejny zagrał pełne 90 minut a jego Yeovil (14 miejsce) zanotowało wygraną 4:1 w meczu z Wycombe (24 miejsce). Jon Obika wszedł na boisko z ławki w 73. minucie.

Pora zająć się "ciekawszymi" piłkarzami. Jake Livermore rozegrał 90 minut dla Peterborough w trudnym meczu z QPR. Posh niespodziewanie wygrali 1:0. W innej drużynie Championship, Middlesbrough, Kyle Naughton doczekał się debiutu. Młody Anglik zagrał 90 minut a Boro' zremisowało z Ipswich 1:1.
Robbie Keane nie miał udanego debiutu. Tydzień temu Celtic przegrał z 10. w tabeli Kilmarnock. Przedwczoraj jednak mógł się cieszyć ze swojego pierwszego gola. Irlandczyk strzelił rzut karny i ustalił tym samym wynik meczu pucharu Szkocji z Dunfermline Athletic (II liga) na 4:2.
Jamie O'Hara zagral 75 minut w pechowym dla Portsmouth meczu z Man Utd. Pompeys przegrali na wyjeździe 5:0 pomagając nieco Czerwonym Diabłom trzema samobójami. Na szczęście żaden nie był autorstwa Jamiego. Alan Hutton zadebiutował dla Sunderlandu, który zremisował z Wigan 1:1. Menadżer Bruce bardzo chwalił rajdy z piłką Szkota i nie krył zadowolenia z tymczasowego pozyskania Alana do swojej drużyny.
Szybki skok do Turcji. Giovani Dos Santos zagrał 86 minut dla Galatasaray (2 miejsce) w zremisowanym 0:0 meczu z Kayserispor. Jest to ważny punkt, zdobyty na wyjeździe z trzecią drużyną tureckiej Super Lig. Aktualny lider tabeli, Fenerbahce może pluć sobie w brodę za remis z 13. w tabeli Diyarbakirspor. Teraz miedzy pierwszym a drugim miejscem jest różnica tylko jednego punktu.
Źródło: główna