SPURS vs BOLTON - FA CUP

14 lutego 2010, 17:25, Paweł Ćwik
W niedzielę – 14 lutego o godzinie 14.30 (transmisja Sport Klub +) Spurs w V rundzie FA CUP zmierzą sie z Boltonem. Ten mecz jest jednym z dwóch pojedynków pomiędzy drużynami z PL na tym szczeblu rozgrywek. W sumie o miejsce w ćwierćfinale FA CUP walczy 9 drużyn z PL. Bolton jest 13 pozycji za 6-stym w lidze Tottenhamem.

Bolton – Spurs head-to-head
 Bolton jest niepokonany w 6-ściu meczach “u siebie” vs Spurs (4 zwycięstwa, 2 remisy)
 W obecnym sezonie na Reebok Stadium padł remis 2:2 (gole Chorwatów : Krancjara i Corluki)
 Jedyne zwycięstwo Tottenhamu na Reebok Stadium to 4-3 w P.Ligi w III rundzie w X’2004 r.
 To 6-sty raz kiedy te kluby spotykają się w FA CUP. 3 z tych 5 spotkań kończyły się replay’ami. Trzy razy Koguty były górą , 2 razy Bolton.

BOLTON WANDERERS
 Nie strzelił gola w ostatnich 3 meczach w PL (1 remis, 2 porażki)
 Ich ostatnie zwycięstwo to 1-0 z Burnley – 26.01.2010.
 Wygrali 2 mecze z 7 pod wodzą nowego managera Owen Coyle; pierwsze zwycięstwo to vs Sheffield United w FA Cup.
Forma w FA Cup
 Wygrali mecz w FA CUP pierwszy raz od 3 lat, Trotters mają obecnie najlepszą passę w tych rozgrywkach od sezonu 2005/06.
 4 zwycięstwa w P. Anglii zanotowali w 2005 , kiedy to doszli do ćwierćfinału i to był ich jedyny występ na tym szczeblu w osatatnich 9-ciu latach.
 Po raz pierwszy w tej edycji spotykają się z teamem z PL.

TOTTENHAM HOTSPUR
 Zwycięstwo 3-1 w IV r. FAC replay vs Leeds – było jedynym zwycięstwem Spurs w ostatnich 4 ligowych i pucharowych meczach.
 Nie strzelili gola w dwóch ostatnich ligowych meczach.
 Odkąd osiagnęli najlepszą “8” w 2007, Spurs nie przeszli IV rundy.
 8-krotny zdobywca FAC po raz pierwszy w tej edycji spotyka się z drużyną z Premier League.