Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Ghaly! Coś ty zrobił?!

29 czerwca 2008, 15:21, Sebastian Safian
Od wczorajszego wieczora tematem numer jeden dyskusji wsród fanów SPURS na całym świecie jest incydent , który miał miejsce w 60 minucie spotkania Tottenham Hotspur-Blackburn Rovers, a którego głównym "bohaterem" był Hossam Ghaly.

Wielu kibiców widziało to na własne oczy będąc na WHL lub oglądając mecz w TV lub przez intenet. Tym którzy nie widzieli incydentu - krótki opis zdarzenia.

Wypada zacząć od tego, że Ghaly pojawił się na boisku dopiero w 29 minucie - zastępując kontuzjowanego Malbranque'a. Swojego udziału w meczu Egipcjanin nie może zaliczyć do udanych- łagodnie mówiąc.
W 60 minucie Martin Jol zdecydował się wprowadzić na boisko Keane'a w miejsce właśnie Ghaly'ego. Zchodząc z boiska Ghaly zdjął koszulkę i rzucił ją na ziemię- po czym udał sie tunelem w kierunku szatni.
Wiadomym jest też, że po zakończeniu spotkania zawodnicy i Martin Jol nie zastali Egipcjanina w szatni. Opuścił on WHL przed zakończeniem meczu.

Pozostają pytania:
Jak ocenić ten incydent(?)/postępek(?) Ghaly'ego ?
Co się stanie teraz z zawodnikiem czyli jakie kroki podejmie KLUB?

Myślę, że odpowiedż na to drugie pytanie pozostaje tylko w sferze naszych spekulacji. Uważam, że cokolwiek zdecyduje Jol wraz z kierownictwem Klubu - my jako kibice powinniśmy poprzeć tą decyzję w 100%. Wierzę osobiście, że podejmując określoną decyzje kierować się oni będą jednym kryterium: DOBREM KLUBU.

Pozostaje ocena całego incydentu i zachowania Ghaly'ego.
Fakty znamy. Niewątpliwie Ghaly zrobił coś bardzo, bardzo złego. Rzucenie koszulki KLUBU to niewątpliwie czyn, który zasługuje na potępienie- szczególnie ze strony kibiców, dla których symbole Klubu wydają się być niemal świętością.
Czy oznacza to jednak jednoznaczny wyrok: "SPALENIE NA STOSIE" ?
Zapewne będą takie głosy i trudno będzie z nimi polemizować- szczególnie na gorąco, a więc tuż po incydencie.
Czy jednak, jak emocje opadną nie będzie trzeba spojrzeć na całe zdarzenie w nieco innym świetle i ocenić je z większym dystansem?
To napewno była tragiczna noc dla tego zawodnika. Pojawił się na boisku tylko dlatego , że kontuzjowany był kolega z zespołu. Od początku Ghaly'emu nic nie wychodziło mimo, że próbował, walczył, szarpał. Dało się odczuć dezaprobatę co do jego gry ze strony kibiców na WHL. Można się domyśleć , że narastała w nim frustracja i złość. Drużyna przegrywała, jemu nie szło ... i a tu na dodatek Jol zdecydowł się go zmienić. Myślę, że to przelało czare goryczy. I zrobił to co zrobił. Rzecz niemal niewybaczalną.

Co czuje teraz: kilkanaście godzin po meczu? Jakie myśli chodzą mu po głowie? Co zamierza zrobić w oczekiwaniu na kroki ze strony Klubu?
Tego nie wiemy. Wiemy napewno jedno: OCZEKUJEMY PRZEPROSIN.
Ghaly powinien bez dwóch zdań przeprosić kolegów, trenerów, zarząd Klubu i przede wszystkim nas KIBICÓW.
Może wówczas znajdzie się miejsce na wybaczenie, na danie jeszcze jednej szansy. Szansy, która uczyni z niego lepszego człowieka i bardziej oddanego Klubowi zawodnika. Zawodnika , który dla tego Klubu stracił juz cztery zęby i w wielu meczach nie cofnął nogi ani nie oddawał pola przeciwnikowi. I to również musimy pamiętać , gdy zaczniemy wydawać wyrok na Hosssama.

Powiem szczerze, że jeszcze wczoraj byłem gotów na "ukrzyżowanie" Ghaly'ego. Jego występek mnie zbulwersował i oceniałem go jednoznacznie. Teraz jednak - tak na chłodno- zaczynam mieć wątpliwości, o których wspomniałem wyżej.
Moze rzeczywiście powinniśmy dać mu jeszcze jedną szansę. Pozbyć się go z Klubu możemy zawsze: za poł roku, za rok... Ale pomyślmy.. Jeśli jednak chłopak się ukorzy, przeprosi i będzie mu wybaczone. Może wówczas zrozumie w jak wspaniałym Klubie gra i dla jakich wspaniałych kibiców. Może jego serce stanie się Lillywhite i wychodzac na boisko będzie zawsze pamiętał o tym co zostało mu wybaczone. Może......

Źródło: własne

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Liverpool FC 21 20 1 0 61
2. Manchester City 22 15 2 5 47
3. Leicester City 22 14 3 5 45
4. Chelsea FC 22 12 3 7 39
5. Manchester United 22 9 7 6 34
6. Sheffield United F.C. 22 8 8 6 32
7. Wolverhampton FC 22 7 10 5 31
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli drużyna Tottenhamu zakończy rozgrywki Premier League w sezonie 2019/2020?
1 17.24%
2-3 36.21%
4-6 29.31%
7-10 13.79%
11-20 3.45%
58 oddanych głosów
archiwum ankiet
Użytkownicy online: Boyd Gości online: 11 Zarejestrowanych użytkowników: 4891 Ostatnio zarejestrowany: Severter

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się