Kolejna kontuzja w meczu eliminacyjnym

10 września 2010, 11:05, Krzysztof Runowski
Druga runda meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy Polska/Ukraina 2012 przyniosła kolejny uraz piłkarza Tottenhamu. Śladem poważnie kontuzjowanego Michaela Dawsona i narzekającego na drobny uraz Petera Croucha podążył trzeci reprezentant Anglii – Jermain Defoe. Nasz napastnik zszedł z boiska w 70. minucie rozgrywanego w Bazylei meczu ze Szwajcarią. Co ciekawe, chwilę wcześniej leżąc na murawie i czekając na interwencję lekarza mógł obserwować akcję, która przyniosła drugiego gola dla Anglii. Jej strzelcem był Adam Johnson. Synowie Albionu zwyciężyli ostatecznie 3:1, pozostałe trafienia były dziełem Wayne’a Rooneya i zmiennika Defoe – Darrena Benta. Na razie nie jest znany zakres kontuzji Defoe.

Wtorkowy wieczór był bardzo udany dla innego zawodnika Spurs – Robbiego Keane’a. Irlandczyk strzelił ostatniego gola w wygranym 3:0 meczu z Andorrą.

Znaczący udział w zwycięstwie Holandii nad Finlandią miał Rafael van der Vaart. Nowy nabytek Tottenhamu rzutem rożnym zapoczątkował akcję, w której wynik otworzył Klaas Jan Huntelaar. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1, a van der Vaart został zmieniony w 64. minucie.

Alan Hutton zaliczył całe spotkanie w meczu Szkocja – Liechtenstein. Gol Stevena McManusa na 2:1 w siódmej minucie doliczonego czasu gry pozwolił Szkotom uniknąć największego blamażu w historii.

Pełne 90 minut spędziło na boisku w Zagrzebiu nasze chorwackie trio – Niko Kranjcar, Luka Modric i Vedran Corluka. Gospodarze zremisowali bezbramkowo z Grecją, a czwarty Chorwat w kadrze Spurs – Stipe Pletikosa był rezerwowym bramkarzem.

Jedynym przegranym wtorkowych spotkań był Roman Pavlyuchenko, którego Rosja przegrała w Moskwie ze Słowacją 1:0. Paw wszedł na boisko w 71. minucie.

W futbolu młodzieżowym, Danny Rose i Kyle Walker wystąpili w wygranym 3:0 meczu Anglia – Litwa w Colchester. Anglicy zajęli drugie miejsce w grupie i wystąpią w barażu o miejsce w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
Źródło: oficjalna/bbc