Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

SPURS - Dookoła Świata

29 czerwca 2008, 16:50, Spursmania
Niniejszym chciałbym zapoczątkować nowy cykl na Spursmanii. Będę opisywał mecze Tottenhamu w różnych dziwnych i mniej dziwnych miejscach, które będę przedstawiał alfabetycznie (w sposób luźny, nie od a do z, tylko według posiadanych przeze mnie materiałów).
Tę swoistą podróż dookoła świata ze Spurs rozpoczynam od litery H.

HAMILTON – Bermudy. Mecz przeciwko Bermuda Select XI – 6.09.1979 r.

Koguty trzykrotnie wizytowali Bermudy, lecz drużyna która wystąpiła w stolicy tej wyspy w czerwcu 1979 r. była wyjątkowa.
Spurs na koniec sezonu 1978-79 zafundowali sobie ciekawe tournee po Kuwejcie, Bahrajnie, Malezji, Japonii, które zakończyli właśnie na Bermudach. Bardzo ciekawie wyglądała nasz drużyna podczas tego spotkania. W wyjściowej 11-stce pojawili się m.in. sekretarz klubu Peter Day, fizjoterapeuta Mike Varney, podczas gdy bramkarz Milija Aleksic grał w polu !! W bramce zastępował go Barry Daines. Wykazaliśmy również dobrą wolę – 4 zawodników z Bermudów po przerwie wystąpiło w naszej drużynie, zastępując : Day’a, Varney’a, Aleksica i Colina Lee. Jeden z nich Alan Marshall strzelił nawet dla nas 3 gola, wygraliśmy 3:1. Poza nim gole dla nas strzelali : Chris Jones i Lee.
Skład z tego meczu : Daines – Lee, Day, McAllister, Lacy, Pratt, Aleksic, Naylor, Jones, Smith, Varney.

HAMBURG – Niemcy. Mecz przeciwko Hamburg SV – 8.05.1954 r.

Spurs wizytowali to niemieckie miasto jako jedne z pierwszych w historii. Graliśmy tam w 1911 r., potem wróciliśmy tam podczas tournee po Niemczech i Austrii w 1954 r.
Hamburg, drugie co do wielkości miasto Niemiec było celem wyjazdu Spurs w maju 1954 r. Mecz w obecności 15 tys. widzów - zakończył się kontrowersyjnym remisem 2:2. Po bezbramkowej I połowie – Spurs wyszli na 2-bramkowe prowadzenie, po golach : Lesa Bennetta i Sony Waltersa. Na 20 minut przed końcem Niemcy strzelili gola kontaktowego. W ostatnich sekundach sędzia przyznał Niemcom rzut wolny, co ciekawe za chwilę zmienił zdanie i przyznał HSV - ... rzut karny. Niemcy strzelili gola i sędzia skończył mecz. Co zrozumiałe Spurs byli bardzo sfrustrowani.
Skład z tego meczu : Reynolds – Ramsey (Withers), Willis, Nicholson, Marchi, Wetton, Walters, Bennett, Duquemin, Baily, Dunmore.

HONG KONG. Mecz przeciwko Eastern/Kitchee Select XI – 21.05.1995 r.

Na koniec sezonu 1994/1995 Koguty wybrały się na Daleki Wschód, do byłej kolonii brytyjskiej Hong Kongu. Spurs zmierzyli się tam z kombinowaną drużyną lokalnych klubów – Eastern i Kitchee.
Spurs uczestniczyli w turnieju Euro-Asia Challange razem z Arsenalem i Hong Kong Rangers. Gunners pokonali swoich rywali 4:0 dzień przed naszym meczem.
Spurs cieszyli się ze zwycięstwa 7:2, choć przegrywali zaledwie po 6-ciu minutach. Potem dla nas strzelali : Darren Anderton, Jurgen Klinsmann (2), Nick Barmby (2), David Kerslake i Jason Dozzell. Po tym meczu kontuzjowany Klinsmann wrócił na Wyspy i okazało się, że to był jego ostatni mecz dla Spurs – zanim wrócił do nas w 1998 r.
5-cio bramkowe zwycięstwo spowodowało, że wygraliśmy Euro-Asia Challange Trophy.
Skład z tego meczu : Walker – Kerslake, Nethercott, Mabbutt, Scott, Barmby, Dozzell, Anderton, Caskey, Sheringham, Klinsmann.