Koguty znów zwycięskie! Wigan 1:2 Tottenham!

26 września 2011, 22:11, Paweł Ćwik
Kolejne trzy punkty do swojej kolekcji mogą dopisać piłkarze Tottenhamu. Zespół z Londynu tym razem okazał się lepszy od Wigan, a bramki dla Spurs zdobyli najskuteczniejsi strzelcy tej drużynyz poprzedniego sezonu: Gareth Bale oraz Rafael van der Vaart. Wigan stać było jedynie na honorowe trafienie autorstwa Mohameda Diame.

Tottenham Hotspur w pierwszej części gry zdominował gospodarzy. Podopieczni Roberto Martineza nie potrafili skutecznie zatrzymać przyjezdnych, za co przypłacili stratą dwóch bramek. Już w trzeciej minucie meczu "Koguty" na prowadzenie wyprowadził Rafael van der Vaart. W 23. minucie spotkania natomiast przewagę przyjezdnych zwiększył Gareth Bale.

Po zmianie stron Wigan Athletic rzuciło się do odrabiania strat, a dobra gra zespołu z DW Stadium została błyskawicznie nagrodzona przez los. W 49. minucie, po fatalnym błędzie Benoit Assou-Ekotto gola kontaktowego strzelił Diame. "The Latics" z pewnością mocniej dążyliby do strzelenia wyrównującej bramki, gdyby nie czerwona kartka otrzymana przez Steve'a Gohouriego kilka chwil po trafieniu Mohameda Diame. Grające w osłabieniu Wigan nie potrafiło już zagrozić bramce strzeżonej przez Brada Friedela. Tottenham natomiast z każdą kolejną minutą naciskał coraz mocniej, lecz drużyna Harry'ego Redknappa nie potrafiła w sobotnie popołudnie strzelić więcej bramek. Najbliższy podwyższenia stanu meczu był Younes Kaboul, który w 84. minucie po kombinacyjnie wykonanym rzucie wolnym trafił w poprzeczkę.

Ostatecznie Tottenham wywiózł z DW Stadium pełną pulę, choć fani Spurs do ostatniej chwili musieli drżeć o korzystny wynik. Pomimo niepotrzebnych nerwów, Spurs wygrali już trzecie spotkanie z rzędu i pną się w górę tabeli Premier League.

Tottenham: Friedel - Walker, Kaboul, King, Assou-Ekotto - Modrić, Sandro (90. Livermore), Parker, Bale - Van der Vaart (78. Gio Dos Santos) - Adebayor

22 komentarzy ODŚWIEŻ

szwagier148
26 września 2011, 08:29
Liczba komentarzy: 24
a panowie co się dzieje z Lenoonem ? ma jakąś kontuzje ? a jak ma to kiedy zagra ?
0
RAFO THFC
25 września 2011, 13:31
Liczba komentarzy: 3181
Sandro - Parker - w środku... o wiele lepiej wolę kombinacje Sandro-Luka albo Parker-Luka - to powoduje zdecydowanie większe zagrożenie dla defensywy rywali. Modrić blisko linii ataku stwarza niesamowite zagrożenie [patrz GOL na 1-0 z LFC] - ps. dobrze, że klub chce dać mu podwyżkę na 80 tys/tyg - zasługuje na to. To piłkarz idealny na pozycje środkowego ofensywnego pomocnika.
Liczba komentarzy: 1361
Defoe napewno gra dużo lepiej jak nasz inny świetny napastnik - Pawliuczenko , także Barometr co jak co ale Defoe z Adebayorem tworzą groźny duet . a co z VdV ? jak dla mnie powinien być rezerwowym tak jak teraz Tevez w City , bo niektóre gwiazdeczki myślą , że mogą sobie gwiazdorzyć , ale teraz pora się przekonać że nie ma czegoś takiego , tak jak np. teraz Tevez w City , ławka rezerowych i tyle , nawet w meczu z Evertonem nie wszedł . Pierwsza połowa to była dobra gra całej drużyny w drugiej to błedy BAE i Kaboula , ten drugi mógł się zrehabilitować , ale uderzył tylko w poprzeczkę. Jak dla mnie Kaboul powinien troche odpocząć bo ostatnio gra cały czas . Nie wiem dlaczego , ale zawiódł mnie sandro , jest gorszy od Parkera , zamiast dobrze grac woli chyba robić różności z włosami . Modrić tak samo potrafi grać lepiej , ale nie było źle . Wkońcu wygrywamy z ogórkami z którymi nie potrafiliśmy wygrywać przez ostatnie lata . Teraz oczekuję zwycięstwa z Arsenalem . Come On You Spurs !
0
jaroszy
25 września 2011, 09:35
Liczba komentarzy: 921
Udało się pokonać nie wygodnego dla nas rywala , dobra gra całego zespołu . Mam nadzieję że dobra passa będzie kontynuowana .
0
Barometr
25 września 2011, 02:08
Liczba komentarzy: 5046
nie przesadzałbym z tą świetną formą Defoe. Ile razy nie strzelił 100 procentowej sytuacji od początku sezonu? Gra poprawnie, ale bez przesad. Wyśmienicie gra za to Słonisko - tu mu się pochwała należy. Ale podstawowa kwestia - kto mówi, żeby VdV wstawiać za któregoś z nich? Nie ma Lennona i za niego Holender niech gra. Proste. Dla mnie zdecydowanie lepsza opcja niż Krancjar. PS Kapryśny VdV - z takimi komentarzami to do przedszkola.
0
dzejkob
24 września 2011, 23:15
Liczba komentarzy: 340
"VdV pokazał, że musi mieć miejsce w składzie." W meczowym? Tak. W pierwszym? Nie. W takiej formie tylko ławka. Defoe i Adebayor grają świetnie więc dlaczego by ich zmieniać na kapryśnego VdV?
0
NestEa
24 września 2011, 23:14
Liczba komentarzy: 163
I znakomita, w II do czerwonej wszystko wyglądało też fajnie (pomimo tej akcji gdzie straciliśmy bramkę) niestety jakoś po paru minutach od bycia w przewadze zaczęliśmy grać totalny chaos, środek kompletnie zdominowali przeciwnicy i to martwi, że HR w jakimś stopniu nie zareagował na to. Co do VDV myślę, że zagrał przyzwoicie, co do meczu z Arsenalem zdecydowanie postawił bym na VDV jeżeli miałbym wybierać między nim, a Defoe z prostej przyczyny, holender na pewno się nie podpali, grał w wielu meczach o wysokie stawki czy to w reprezentacji czy w realu, jest świadom swoich umiejętności i gdy będzie trzeba zachowa zimną krew, co niestety o Defoe nie można powiedzieć bo nie raz się już podpalił i przestrzelił.
0
Barometr
24 września 2011, 23:03
VdV pokazał, że musi mieć miejsce w składzie. Brawo dla Kogutów - wreszcie ten Wigan się udało ograć
0
dzejkob
24 września 2011, 22:46
VdV strzelił bramkę ale był strasznie powolny, zamulony i cały czas chodził po boisku. Nie widziałem u niego walki. Defoe gorączka więc za tydzień powinien być zdrowy. Zdecydowanie wolę atak Ade-Defoe niż Ade-VdV. Gramy u siebie więc Modrić z Parkerem w środku i mam nadzieję że Lennon wróci z kontuzji. Podobno jest bliski powrotu. Nie jest w najwyższej formie ale to i tak nasz najlepszy prawoskrzydłowy i parę sprintów w meczu zapewnia :D A to przy Gibbsie może być kluczem do zwycięstwa. Walker nadal słabo w obronie, lepiej ale oczekuję od niego więcej. Młody jest więc dam mu szansę :D
0
adipetre
24 września 2011, 20:35
Liczba komentarzy: 1263
Pierwsza polowa to po prostu bajka, niech przemowia statystyki 8-0 w strzalach, 61-39 posiadanie pilki. Druga czesc to wiecej chaosu, ale Wigan i tak osiagnelo najlepszy mozliwy wynik, bo roznica miedzy obiema druzynami byla kosmiczna. Jestesmy w dobrej formie, oby nic nie bylo z Adebayorem, nasza lawka tez dzisiaj smieszna, ale sztuka jest wygrac mecz w tak dobrym stylu, na wyjezdzie majac bodaj 9 pilkarzy kontuzjowanych. Indwydualnie, na plus Ade, Bale egoistycznie, Luka jak na siebie srednia, Rafa takze, swietnie nasze dwa pivoty, w obronie najpewniej King, reszta miala chwile slabosci, Kyle swietnie w pierwszej polowie, w drugiej 2-3 razy mial problemy z Mosesem, ale jest w jego grze progres.
0
konradthfc
24 września 2011, 20:03
Liczba komentarzy: 524
Rafa wystrzeli tak samo jak Ruch Poparcia Palikota. Dla mnie słanie go na ławę jest potrzebne tak samo jemu jak i klubowi. Strzelaj Rafa....Strzelaj
0
24 września 2011, 18:54
Nie potrzebne było to zagranie Ekotto, dało im tylko złudną nadzieję że mogą wyrównać, a my musieliśmy się napracować żeby udowodnić że to nieprawda. Ogólnie graliśmy bardzo dobrze, zwłaszcza Bale. Czerwona kartka uspokoiła Wigan w ich nadziejach na wyrównanie. Jak dla mnie ustawienie na mecz wyjazdowy było dobre! Na WHL trzeba by zagrać bardziej ofensywnie z Modriciem na środku.
0
moshino
24 września 2011, 18:47
Liczba komentarzy: 44
W następny weekend Rafa wystrzeli, bo... Bo wiadomo w sumie czemu wystrzeli ;)
0
moshino
24 września 2011, 18:41
przede wszystkim BAE był po chorobie, a może nawet w trakcie choroby ( nie wiem, dlaczego grał w sumie, widać, że chory BAE i tak lepszy niż zdrowi pozostali ), ale tak czy siak powinien mu ktoś kreta pod prysznicem za karę załadować :P mi się nasza gra podobała bardzo. Najsłabszy moim zdaniem był Van der Vaart, Defoe z Adebayorem wyglądał dużo lepiej. Ogólnie ekipa bardzo ładnie grała, ale VdV mnie zawiódł po raz kolejny. Dobrze, że trafił w 3 minucie, ale więcej od niego oczekuję
0
moshino
24 września 2011, 18:30
Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo, nawet w II połowie Tottenham kontrolował gre , dużo utrzymywał się przy piłce i ponownie 3pkt ;D Assou robi błedy ale i tak uwżam że jest baardzo dobry, prawie każda akcja zaczyna się przez niego. Jak piłke łapie Friedel to od razu BAE jest uruchamiany. PS Teraz czekamy na zwycięstwo z Arsenalem ;))
0
Lotar
24 września 2011, 18:18
Liczba komentarzy: 164
Aha i jeszcze jedno... miałem obawy jak będzie wyglądała współpraca Ade z VdV ale... jak widać Harry wiec co robi! Piękny gol na sam początek :).
0
Emilian
24 września 2011, 18:16
Liczba komentarzy: 179
najważniejsze jest zwycięstwo ... szkoda tylko, że wszystkie pozostałe wyniki zgodnie planowe... w następnej kolejce "tuzy" jadą na wyjazdy a My na WHL.. wiadomo z kim :)
0
Lotar
24 września 2011, 18:09
Pierwsza połowa rewelacyjna, taki Tottenham chciałbym oglądać co tydzień! Druga pozostawia trochę niedosytu ponieważ myślałem,że wpadnie (z naszej strony) jeszcze kilka bramek a tu zaraz na początku gol dla Wigan O.o Suma sumarum... najważniejsze,że są 3 punkty! P.S. Mam nadzieję,że z Ade będzie wszystko w porządku i jest to chwila "kontuzja"...
0
Marcin108
24 września 2011, 18:03
Liczba komentarzy: 412
Wraca stary, dobry Tottenham. Nie ma punktów bez szybszego bicia serca, i drżenia o wynik do 90+ minuty.