Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Luka nie jest bocznym pomocnikiem, Harry!

23 grudnia 2011, 13:37, Paweł Ćwik
Po pierwsze, bądźmy szczerzy. Gdyby ktoś po pierwszych dwóch spotkaniach sezonu powiedział, że przed Bożym Narodzeniem będziemy na 3 miejscu i będziemy rozczarowani z powodu remisu z drużyną, która wydała na swoich rezerwowych więcej, niż kosztowała cała nasza wyjściowa jedenastka, to czy nie bralibyśmy tego w ciemno? Oczywiście, że tak, a to pokazuje jak wielkie postępy poczyniliśmy od tego momentu.

Każdy z nas pragnie zaaklimatyzować się w czołówce na długi czas, dlatego oczekiwaliśmy po wczorajszym spotkaniu zdecydowanie więcej. Luka Modrić jest jednym z najlepszych środkowych pomocników w Premier League, a wspólnie ze Scottem Parkerem stworzył praktycznie najlepszy duet w środku pola. Strata Lennona okazała się dla Redknappa olbrzymim problemem, którego wczorajszego wieczoru nie umiał przeskoczyć.

Trudno zrozumieć dlaczego w razie kontuzji Lennona albo Bale'a, HR łata dziury na skrzydle Modriciem. Zrzucanie Chorwata z pozycji w środku boiska, gdzie dyktuje tempo gry i ją kontroluje powoduje, że tracimy nie tylko szybkość i brawurę Lennona, ale również niszczymy świetnie rozumiejącą się parę środkowych pomocników, co tworzy w naszej pomocy dwie olbrzymie dziury.

Jestem przekonany, że menedżer Chelsea niesamowicie ucieszył się, gdy po przerwie zobaczył Modricia w dalszym ciągu ustawionego na boku pomocy. Przez większą część drugiej połowy Modrić był zmuszony do biegania za Ashley Cole'm, ponieważ taką grę narzuciła Chelsea i to od Chorwata było wymagane. Modrić rzadko dostawał piłkę, nie był tak efektywny na prawej pomocy, jak w środku pola. Trzeba przyznać, że Sandro zagrał genialne zawody, jednak to on powinien w razie problemów zająć miejsce bliżej prawej strony boiska, gdzie ze swoją szybkością i siłą mógłby świetnie uzupełniać Kyle Walkera.

Nie chcę narzekać na Redknappa, ponieważ w tym sezonie odwalił dla nas kawał dobrej roboty. Pytanie tylko po co w naszej drużynie są tacy piłkarze jak Kranjcar, Rose, Pienaar, skoro wtedy gdy ich potrzebujemy, Redknapp postanawia zmienić pozycję Modriciowi. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że z Modriciem na środku pomocy moglibyśmy powalczyć o zdecydowanie korzystniejszy wynik i zagrać lepsze zawody.
Źródło: www.spurs.vitalfootball.co.uk

47 komentarzy ODŚWIEŻ

aapa
23 grudnia 2011, 15:20
Liczba komentarzy: 2742
Pawełku, po prostu skojarzyłem to z posundarlandowym wpisem o Pawluczence. Już chciałem nawet napisać: ...Siara...i wszystko jasne"
0
MARCUS
23 grudnia 2011, 15:19
Liczba komentarzy: 2060
Mnie już zaczyna to wkur.... Jeszcze nic wielkiego nie osiągneliśmy, a już jakieś zadomowienia, majstry etc. Pokora, pokora i jeszcze raz cięzka praca. Przybywa fachowców, podpowiadaczy i znawców tematu. A co by było gdyby? A dlaczego?? K... jakby wszedł NK i byłby wynik ten sam, to dlaczego nie postawił na Pava, jest koślawy, ale nam ostatnio dupę uratował. Zrobił co zrobił, nie wygrał, ale tez nie przegrał. To samo było rok temu. Jesień podnieta, a od stycznia płacz, ze nie potrafimy ograć "takich" ogórków. Na fanfary przyjdzie jeszcze czas. Na razie jesteśmy drużyną, która rozgrywa dobry sezon a nie mistrzami. Caly czas przez kilkanaście lat zdobyliśmy 2 razy CC, zagaliśmy raz LM. Ambitnym trzeba być, ale tez pokornym i chętnym na nauke, a nie wiecznie pretensjonalnym. To się nie dzieje w tydzień czy miesiąc, nawet pół sezonu.
0
varba
23 grudnia 2011, 15:18
Liczba komentarzy: 4468
Dla mnie w ogóle straszny chaos taktyczny panował w naszym zespole. Bale pół meczu zagrał na środku pomocy. No ale taka jest specyfika tej drużyny przy tym trenerze - chaos, z którego czasem wychodzi arcydzieło, a czasem dupa.
0
varba
23 grudnia 2011, 14:33
Liczba komentarzy: 4468
Ogólnie się zgadzam z tym że Luka powinien grać na środku, ale nie wiem czy chiałbym w tym meczu stracić Sandro, chłopak zagrał genialne zawody w ostatnich dwóch meczach. Głupota Harrego było wystawienie Pavlyuchenko, mógł Modricia wpuścić na pozycję VdV i próbować zdominować ich w środku pola. Roman zgrał straszny mecz i mam wrażenie że każdy kto wyszedłby z ławki (a na pewno Kranjcar) byłby lepszym wzmocnieniem niż Rosjanin. Jak mi ktoś powie o miłości do Pavlyuchenki to zwymiotuje na klawiature
0
aapa
23 grudnia 2011, 13:59
Liczba komentarzy: 2742
pragnę zwrócić uwagę, że w źródle nie ma "własne" tylko jest spurs.vitalfootball.co.uk więc komentarze jaki ja czepliwy się zrobiłem można sobie darować. Ciekawy felieton, to przetłumaczyłem.
0
aapa
23 grudnia 2011, 13:52
Liczba komentarzy: 2742
Coś się taki czepliwy zrobił? Jak trzeba to zawodnik, jeśli jest wszechstronny, ma grać tam gdzie jest trener go wystawia. Modrić, owszem, lepiej sprawdza się na środku i w sumie wczoraj więcej czasu tam spędził. Fakt dziura trochę duża się zrobiła, widocznie HR wymyślił, że Walker sam sobie poradzi.
0
dzejkob
23 grudnia 2011, 13:44
Liczba komentarzy: 340
No niestety musimy czekać aż wróci Lennon by znów zobaczyć Modricia na środku. Nie wierze że zawita tam wcześniej. Pytanie w ostatnim akapicie o Kranciara i Pienaara zadaje sobie od dłuższego czasu i nie znalazłem odpowiedzi.
0
<  1  2  3  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 94 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się