Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham na Euro 2012

12 czerwca 2012, 04:02, Marcin Nowak
Pierwsza seria spotkań grupowych Euro 2012 już za nami. Na boiskach w Polsce i na Ukrainie występują byli i obecni piłkarze Tottenhamu.

Z obecnej kadry naszej drużyny największe powody do zadowolenia mogą mieć Luka Modrić i Vedran Corluka. Zawodnicy reprezentacji Chorwacji zagrali całe spotkanie grupy C z Irlandią. Podopieczni Slavena Bilicia w dobrym stylu wygrali mecz 3:1. W starciu z graczami z Zielonej Wyspy wystąpił też Niko Kranjcar (grał przez ponad 20 minut), ale tego piłkarza Tottenham pozbył się tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Chorwacki pomocnik odszedł do Dynama Kijów za około 5,5 mln funtów. Po spotkaniu z Irlandią i remisie Hiszpanii z Włochami (1:1) w drugim spotkaniu grupy C - zespół z Bałkanów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

W zupełnie innym nastroju po inauguracyjnym meczu Holendrów na turnieju mistrzostw Europy ma zapewne inny piłkarz Tottenhamu - Rafael van der Vaart. Zawodnik ekipy "Pomarańczowych" wszedł dopiero w 71. minucie spotkania z Danią w grupie B i nie był w stanie odmienić losów meczu. "Oranje" niespodziewanie przegrali z podopiecznymi Mortena Olsena 0:1 i znajdują się w bardzo ciężkiej sytuacji przed meczem z Niemcami, którzy po zwycięstwie z Portugalią (1:0) są liderem grupy B.

Inny piłkarz z White Hart Lane - Anglik Scott Parker zagrał z kolei 78. minut pojedynku z Francją. W 77. minucie spotkania na boisku pojawił się też Jermain Defoe, zmieniając Alexa Oxlade-Chamberlaina. Piłkarze z Wysp zremisowali 1:1, ale to "Trójkolorowi" mieli przewagę w tym spotkaniu. Po zwycięstwie Ukrainy ze Szwecją (2:1) - Anglicy znajdują się na drugim miejscu w grupie D wspólnie z Francją.

W pierwszych starciach mistrzostw Europy mogliśmy też zobaczyć byłych piłkarzy Tottenhamu - Irlandczyka Robbiego Keane'a (obecnie w Los Angeles Galaxy) i Rosjanina Romana Pawluczenkę (obecnie - Lokomotiv Moskwa). Pierwszy z nich zagrał 75. minut we wspomnianym meczu z Chorwacją i nie może zaliczyć tego występu do udanych. Natomiast rosyjski snajper pokazał się z bardzo dobrej strony w starciu z Czechami w grupie A. Pawluczenko wszedł w 73. minucie spotkania i zdążył zaliczyć asystę oraz piękną bramkę. Rosja pozostaje liderem grupy A przed Polską i Grecją, które we wzajemnym pojedynku zaliczyły remis (1:1).
Źródło: własne

33 komentarzy ODŚWIEŻ

varba
12 czerwca 2012, 23:19
Liczba komentarzy: 4468
Jak ja żałuje teraz że pozbyliśmy się Romana, był taki genialny w dzisiejszym meczu. Jak mogliśmy go sprzedać za grosze. :-)
0
Wduwek
12 czerwca 2012, 21:46
Liczba komentarzy: 892
Barometr, cholera. Tottenham, Lechia, teraz jeszcze Holandia i Romek, kibicujemy identycznie :P Ale mimo sympatii do pomarańczowego cieszy mnie forma (a w zasadzie jej brak) RVP w meczu z Danią :P
0
Sawik
12 czerwca 2012, 17:52
Liczba komentarzy: 342
I nasz Luka znalazł się w jedenastce pierwszej kolejki na EURO fazy grupowej. Pokazał Fergiemu, że 30 mln funtów, który byłby w stanie za niego zapłacić to kiepski żart i jest wart dużo więcej :). A Pav jak zawsze świetnie. Szkoda, że odszedł :(
0
Iwan
12 czerwca 2012, 16:10
Liczba komentarzy: 173
Baro, bo zwrotnego Pawia to ja rzucę jakby on jeszcze kiedyś nałożył naszą koszulkę;) Marcus - opanuj się, Mario Mariem, ale miłość do Makaronich jest nieuleczalna. Przy okazji, widzę że jako jedyny zagłosowałem na nich jak na razie w sondzie.
0
krzyżacki
12 czerwca 2012, 15:05
Liczba komentarzy: 246
i ostroznie w domu ze sztucznymi ogniami:) Swietnie pokazał sie Modric, Corluka-czekałem, czy za lokciowe odruchy nie zostanie wykartkowany
0
Nylon
12 czerwca 2012, 13:58
Liczba komentarzy: 645
aapa - ale nie rób sobie fryzury jak Mario :P
0
aapa
12 czerwca 2012, 12:14
Liczba komentarzy: 2742
Marcus, żaden obiekt. Ot okazja była. Muszę Włochom oddać, że podoba mi się ich podejście. Przyjechali na wielką imprezę i cieszą się nią. Nie jakoś szczególnie, ale są wyluzowani, bez zadęcia. Wczoraj trenowała tylko garstka zawodników, ale do ludzi (do dzieci właściwie, bo za widownie robili tylko dziennikarze i 3 grupy młodzieżowe) wyszli nawet ci co nie trenowali (Balotelli, Pirlo). Szkoda, że Buffon się nie pojawił, ale i tak było sympatycznie i kameralnie. Żadnych ochów, ahów i pisków, a jednak uczucie, że stoi przed tobą prawdziwy piłkarz, a nie taki Puzigaca, jest warta grzechu, czyli fotki z Mario.
0
Barometr
12 czerwca 2012, 12:01
Liczba komentarzy: 5046
Balotelli - kretyn straszny to prawda. Z Euro - pełna zgoda. W Warszawie super klimat, Grecy, Portugalczycy, Hiszpanie i Rosjanie (tak, tak - Rosjanie) bardzo przyjaźni. Nie widziałem żadnych incydentów - jeśli już to napróci Polacy po meczu z Grecją. Nagona na Ruskich straszna, ale na razie - bardzo fajnie się zachowują. Pojutrze już jadę na mecz do Gdańska, a potem - Ukraina :) Do tego mecze nad wyraz ciekawe. Boli tylko strasznie porażka moich ukochanych Holendrów, ale i tak - super turniej!
0
MARCUS
12 czerwca 2012, 10:45
Liczba komentarzy: 2060
Jeżeli chodiz o fazę grupowa to jest dużo trudniejsza i bardziej emocjonująca. Potem to już róznie. Trochę przesadzasz, że tylko Brazylia i Argentyna. Często coś ciekawego z Afryki przybywa, a do tego na ost MŚ URUGWAJ to było coś. Meksyk potrafi zagrać niezłą piłkę. Ale nie martw się niedługo będzie po 24 więc i "moc grup' się rozmyje. Z tym Ballotelim toś sobie wybrał obiket westchnień, wstyd ;) Smutne jest ,że taki kretyn jest znany, opłacany etc. Ja się nawet zastanawiam czy Makaronom nie przzestac kibicowac przez tego debila.
0
aapa
12 czerwca 2012, 09:31
Liczba komentarzy: 2742
Jak jesteśmy przy temacie ojro, to powiem, że ja się strasznie jaram. Nie tyle naszą reprezentacją, ale samą imprezą. Mistrzostwa Europy to najfajniejsza impreza piłkarska, fajniejsza nawet od Mundialu. Brak Argentyny i Brazylii odczuwam minimalnie. Wczoraj miałem okazję pstryknąć parę fotek Włochom. Robiąc zdjecie z Mario zakazałem mu w przyszłości strzelać bramki Spurs. "Jakim Spurs?"- zapytał. No, Tottenhamowi. Fuknął, żachnął, syknął, ale fotę strzeliliśmy.
0
halabala
12 czerwca 2012, 09:07
Liczba komentarzy: 1310
Baro - nie liczyłbym na przyjście Dżagojewa. Pomyśl, chyba pierwszą rzeczą, którą by zrobił, gdybyśmy faktycznie się o niego starali, to zadzwoniłby do Pawluczenki z pytaniem - Romek, do tego Tottenhamu, to warto iść? Ciekawe, co Roman by mu odpowiedział... ;) Zresztą, ja po Rebrowie i Pawiu mam już chyba na razie dość piłkarzy z byłego ZSRR.
0
Barometr
12 czerwca 2012, 04:17
Liczba komentarzy: 5046
a tak poważnie - to od dawna już tu wspominałem o Dżagojewie. Ten chłopak ma niezwykły talent i chyba jest w naszym zasięgu. Tylko wtedy oczywiście trzeba by mu zrobić miejsce - czyli puścić kogoś z dwójki VdV lub Modrić.
0
Barometr
12 czerwca 2012, 04:10
Liczba komentarzy: 5046
Może mamy pierwokupu zwrotnego Pava? W sumie ze wszystkich zaprezentował się najlepiej :)
0
<  1  2  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 67 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się