Pierwszy sparing na plus. Tottenham 2:0 Stevenage

19 lipca 2012, 12:50, Marcin Kłos
Od zwycięstwa Tottenham Hotspur rozpoczął przygotowania do nowego sezonu ligowego. W pierwszym sparingu popularne "Koguty" pokonały na wyjeździe Stevenage 2:0.

W swoim nieoficjalnym debiucie na ławce trenerskiej Tottenhamu Hotspur, Andre Villas-Boas chciał przyjrzeć się zawodnikom, którzy nie dostawali od jego poprzednika zbyt wielu szans gry. Z tego też powodu na boisku mogliśmy ujrzeć zawodników łączonych od dłuższego czasu z opuszczeniem White Hart Lane. W gronie tym znaleźli się między innymi: Steven Pienaar, Jermaine Jenas czy David Bentley.

Obserwujący mecz z wysokości trybun kibice, pomimo obecności na boisku wielu dobrych zawodników, na pierwszego gola musieli jednak poczekać aż do 55. minuty. Wówczas niezłą akcję skrzydłem Androsa Townsenda, ładnym strzałem w długi róg wykończył Islandczyk, Gylfi Sigurdsson.

Pod koniec meczu Tottenhamowi udało się podwyższyć przewagę. W 88. minucie gola na 2:0 strzelił Yago Falque.

Jak się później okazało trafienie młodego Hiszpana ustaliło wynik tego meczu. W rozpoczynającym serię sparingów spotkaniu Tottenham pokonał Stevenage 2:0, oszczędzając przy tym siły najlepszych zawodników. Na boisku pojawili się juniorzy oraz zawodnicy, którzy nie dostawali od Harry'ego Redknappa wielu szans na grę. Jak pokazało boisko część z nich może znaleźć się w składzie Spurs na nadchodzący sezon.

Tottenham I. połowa: Cudicini - Walker, Dawson, Kaboul, Naughton - Jenas, Livermore - Lennon, Bentley, Pienaar - Kane

Tottenham II. połowa: Friedel - Walker (Smith, 62), Gallas, Vertonghen, Bassong - Jenas (Huddlestone, 62), Carroll - Lennon (Falque, 62), Sigurdsson, Townsend - Kane (Coulibaly, 62)