Tottenham zdobył Old Trafford!

5 października 2012, 21:17, Paweł Ćwik
Po szalonym spotkaniu, Tottenham pokonał Manchester United 3:2. Dla "Kogutów" to pierwsza wygrana na Old Trafford od 22 lat.

Przed meczem Jan Vertonghen, defensor popularnych "Kogutów", zapowiadał, że on i jego koledzy jadą do Manchesteru po trzy punkty. Belg swój plan wygranej zaczął wdrażać już w drugiej minucie meczu, kiedy to nieoczekiwanie pokonał strzegącego bramki "Czerwonych Diabłów" Andersa Lindegaarda i otworzył wynik spotkania.

Gol ten zaskoczył gospodarzy, którzy w pierwszej połowie wyglądali kompletnie nieporadnie. Tottenham natomiast rozgrywał świetny mecz. W zespole Spurs brylował przede wszystkim Vertonghen, od którego - choć Belg ustawiony był dzisiaj na lewej stronie obrony - rozpoczynała się większość akcji ofensywnych londyńskiego klubu.

Do przerwy Tottenhamowi udało się dodatkowo zwiększyć prowadzenie. W 32. minucie z kontrą Spurs świetnie pomknął Gareth Bale, który wpadł w pole karne i uderzeniem w długi róg pokonał golkipera Manchesteru United.

Po zmianie stron "Czerwone Diabły" nie miały już nic do stracenia i ruszyły do ataku. Za sprawą odważnej gry gospodarzy w przeciągu raptem trzech minut fani Tottenhamu oraz Manchesteru United na zmianę cieszyli się ze zdobycia oraz straty gola. Kanonadę rozpoczął Nani, który 51. minucie zdobył gola kontaktowego. Minutę później na trafienie Portugalczyka odpowiedział Clint Dempsey i zrobiło się 3:1 dla Tottenhamu. Wtedy jednak podopieczni Sir Alexa Fergusona zaskoczyli raz jeszcze. 60 sekund po golu Amerykanina, na 3:2 strzelił Shinji Kagawa.

Drugi gol dla United tylko zwiększył obroty tego spotkania. W samej końcówce piłkarze obu drużyn oddychali rękawami. Zawodnicy Manchesteru chcieli doprowadzić do wyrównania, podczas gdy piłkarze Tottenhamu próbowali nie stracić zwycięstwa.

Ostatecznie pojedynek ten wygrali przyjezdni, dla których było to pierwsze od 22 lat zwycięstwo na Old Trafford. Za sprawą tej wygranej Spurs awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli. "Czerwone Diabły" plasują się na trzeciej lokacie.

Manchester United - Tottenham Hotspur 2:3 (0:2)
0:1 - Jan Vertonghen (2.)
0:2 - Gareth Bale (32.)
1:2 - Nani (51.)
1:3 - Clint Dempsey (52.)
2:3 - Shinji Kagawa (53.)

Man Utd: Lindegaard - Rafael, Ferdinand (Hernandez 90.), Evans, Evra - Giggs (Rooney 46.), Carrick, Scholes, Nani, Kagawa (Welbeck 78.) - Van Persie

Tottenham: Friedel - Walker, Caulker, Gallas, Vertonghen - Lennon, Sandro, Dembele (Huddlestone 83.), Bale - Dempsey (Sigurdsson 69.), Defoe (Dawson 90.)

Liczba komentarzy: 2060
Nie no Maser to poważny gość, jak na zebrania chodzi, to na pewno pod krawatem ;) W końcu to szara eminencja podkarpackiego ZPNu , bez niego to o kulach, na wózkach i z balkonikami ;)
0
tuczi
3 października 2012, 20:52
Liczba komentarzy: 2242
Darujcie Pawciusiowi... W końcu krawaty kupił ;)
3 października 2012, 20:12
Nie chodzisz w barwach?? Zawiodłeś mnie ;)
0
pawcius
3 października 2012, 16:55
nie chodzę w barwach klubowych cały czas i nie przedstawiam się : "Cześć jestem kibicem Spurs". Ale ostatnio zrobiłem zakup krawatów Spursowych to nawet na oficjalnych imprezach jest pokaz :)
0
MARCUS
3 października 2012, 11:41
No to wnioske z tego taki Pawcius, że raczej utajniony z Ciebie kibic ;)
0
pawcius
2 października 2012, 23:04
we wtorek spotkałem się z kumplem na piwie i powiedział mi że mecz z MU był najlepszym meczem jaki oglądał w tym sezonie w premier league. zdanie wyrażone neutralnie bo nie wiedział że jestem kibicem spurs. bardzo mnie to cieszy bo widzę światełko w tunelu.
0
RAFO THFC
2 października 2012, 20:35
Liczba komentarzy: 3181
QPR - ulubiony klub mojego taty... wczoraj, byłem za nimi całym sercem. Tym bardziej, że wygrana z WHU, pchnęłaby tych drugich do zażartej gry o punkty w następnym meczu ...z Ars. No cóż 1-2. Te bramki dla Młotów to jakieś nieporozumienie. Szczególnie pierwsza, obrona stanęła jakby zobaczyła UFO a WHU strzeliło technicznie po długim rogu. II połówka obnażyła M. Hughes'a - dlaczego trzymał na ławce kreatywnego Taraabta, Sambe Diakite i Hoillet'a ??? Pozostanie jego tajemnicą. Im szybciej Mark opuści Loftus Road, tym lepiej dla The Hoops. Pomysł z Redknapp'em Baro, mógłby okazać się "strzałem w dziesiątkę" - aż "strach się bać" derbowego pojedynku w styczniu przy takim obrocie sprawy ;-)
0
krzyżacki
2 października 2012, 17:58
Liczba komentarzy: 246
widok Sira zującego nerwowo gumę ze spojrzeniem "ale o co tu kurwa chodzi" wart wielokrotnego obejrzenia:)
0
Barometr
2 października 2012, 16:04
PS Iwan co do wyniku spotkania to wiem, że był pogrom, ale dokładnego rezultatu Ci nie podam :)
0
Barometr
2 października 2012, 16:03
Mam dokładnie to samo zdanie co Iwan o QPR. Bez trenera nie dasz rady. Wyjątek to City. Ale on tylko potwierdza regułę. Szkoda, bo do QPR miałem zawsze słabość. Mam nadzieję, że się szybko ogarną i zatrudnią, np Redknappa :)
0
2 października 2012, 11:38
Konrad pomijając pajaca ze Sky, Guardian, The Sun , The Times i pozostałych sportowych redaktorów z Anglii, którzy pozytywnie ocenili występ Gallasa w tym meczu. Najsłabszym w tym meczu był Kyle Walker.
0
Iwan
2 października 2012, 00:48
Liczba komentarzy: 173
QPR może teraz wydać i po miliardzie na Krystynę i Messiego, a wyniki będą jakie są. Jak już trener nie umie pomóc to niech chociaż nie psuje, a w przypadku tego totalnego betonu pod tytułem Mark Hughes właśnie akurat zachodzi totalna dekonstrukcja.
0
Hades
1 października 2012, 23:07
Liczba komentarzy: 710
QPR się od tego dna odbije, gdy się trochę zgrają. Przecież tam prawie cały skład wymienili. Teraz jeszcze nie, ale w połowie sezonu na pewno będą groźni dla najlepszych drużyn.
0
konradthfc
1 października 2012, 21:36
Liczba komentarzy: 524
Mecz był kwintesencją futbolu. Szukając źródła takich moich przemyśleń, ,na pewno nie szukałbym ich na forach Manchesteru United. Tam wszystko było źle, niepoprawnie, tego do zmiany, tamtego wywalić. A tak na prawdę, ManU zagrało tak, jak myśmy mu pozwolili grać. Bardzo mądre słowa powiedział AVB. Macie się cieszyć graniem w piłkę. No to chłopaki pokazały, że myśl taktyczna w meczach z QPR czy Newcastle, nie są im bliskie. Ewidentnie można przytoczyć słowa klasyka na ławkach trenerskich - ja idę na piwo, wpadnę w 90 minucie, a Wy mi powiecie jaki wynik. Człowiek który był mało świadomy (tak mi sie wydaje bo nie skakał jak pajac przy linii po bramce Jaśka), powinien spędzić w Warszawie te 90 minut z kibicami. Fantastyczny mecz Sandro. Bez kompleksów, bez żadnych oporów. Dobry Defoe i tutaj się z Rakiem zgodzę. Tego zawodnika nie można ograniczać. Ma świadomość, że został jedynym napastnikiem i widocznie mu to pomaga. Nie wiem czy to do końca "wina" AVB ale jak najbardziej pozytywnie. Pytanie moje takie jest - kto Gallasa zrobił kapitanem? Ten człowiek (pomijając pajaca ze Sky-a) jest najsłabszym człowiekiem w tej chwili w drużynie. Ten mecz pozwolił mi się przekonać do Jana, bardzo dobry zawodnik. P.S.1 - kto pozwolił komentować mecz osobie która nazywa się Przemysław Rudzki? P.S.2 - QPR wcale nie jest taką złą drużyną, nie zasługują na taka pozycję w tabeli (właśnie 0-2 z WHU). Może im AVB pomoże?
0
tuczi
1 października 2012, 19:15
Tak przy okazji, to niech któryś z administratorów usunie tego porno-pacana, który zaśmieca tak miły temat ;)
0
MARCUS
1 października 2012, 17:40
Tak przy okazji, może niech ktoś podeśle linka do tego artykułu. W dobie FM i innych gówienek, może kilku młodszym użytkownikom się przyda taka retrospekcja. To mniej więcej tak jakby dzisiejszy 20 latek wyjechał na Antarktydę. Chociaż i tak nie mam pewonści czy dzisiaj nie było by to prostsze.
0
RAFO THFC
1 października 2012, 17:25
Marek - kurde, nie wiedziałem, że w 89r. już byłeś po tamtej strony żelaznej kurtyny? Wszak neta wtedy nie było?