Koguty awansują w FA Cup

9 stycznia 2013, 16:11, Marcin Kłos
Piłkarze Tottenhamu dzięki zwycięstwu z Coventry City wywalczyli awans do czwartej rundy Pucharu Anglii. Podopieczni portugalskiego managera Andre Villasa-Boasa nie dali żadnych szans przyjezdnym i pokonali ich 3-0. Łupem bramkowym podzielili się Clint Dempsey i Gareth Bale.

Sprawę awansu gospodarze rozstrzygnęli już w pierwszej połowie. Wszystkie trzy gole padły właśnie w pierwszej odsłonie meczu.

Prowadzenie piłkarze Tottenhamu uzyskali już przed upływem kwadransu. W 14. minucie do siatki rywala trafił Clint Dempsey. Następnego gola zdobył walijski skrzydłowy Gareth Bale-była wtedy 33. minuta. Minęły cztery kolejny minuty gdy swoje drugie trafienie w meczu zanotował Dempsey ustalając tym samym wynik spotkania na 3-0.

Tottenham Hotspur - Coventry City 3:0 (3:0)
1:0 Dempsey 14'