Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Wielki Gareth Bale! Tottenham - Newcastle 2:1

23 lutego 2013, 22:15, Spursmania
Po niesamowitym, niezwykle szybkim spotkaniu, które było po prostu bardzo miłe dla oka, Tottenham pokonał Newcastle United. Bohaterem spotkania został, rzecz jasna, Gareth Bale.

Kibice zgromadzeni na White Hart Lane nie musieli długo czekać na pierwszą bramkę. Już w piątej minucie spotkania Phil Dowd podyktował rzut wolny dla Tottenhamu, a przed piłką ustawili się Garetha Bale oraz Kyle Walker. Na uderzenie zdecydował się ten pierwszy, a Timo Krulowi pozostało jedynie wyjęcie piłki z siatki, Holender nie miał w tej sytuacji żadnych szans na skuteczną interwencję.

Po stracie bramki Sroki ewidentnie się obudziły i spotkanie było niezwykle wyrównane. Po kilku ciekawych akcjach w 24. minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Zza pola karnego huknął niczym z armaty Yoan Gouffran, a piłka odbiła się od pleców interweniującego Michela Dawsona co zupełnie zmyliło Hugo Llorisa.

Chociaż tempo spotkania nie opadło do ostatniego gwizdka arbitra to trzeba przyznać, że obaj bramkarze przez następne kilkadziesiąt minut nie byli zbyt często zatrudniani. Jednak gdy piłkarze obydwu drużyn zaczęli już strzelać na bramkę to Hugo Lloris i Tomo Krul na brak pracy narzekać nie mogli.

W 78. minucie spotkania Emanuel Adebayor zablokował Stevena Taylora, później błąd defensorów Newcastle United wykorzystał Gareth Bale, który zabrał im piłkę, popędził na bramkę rywali i z zimną krwią wpakował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry działo się naprawdę wiele, ale w roli głównej występowali nie napastnicy, a bramkarze. Najpierw Krul w niesamowity sposób obronił strzał Bale'a, a następnie Lloris poradził sobie z uderzeniem Ameobiego.

Chociaż wszyscy kibice z pewnością chcieliby oglądać to spotkanie jeszcze dłużej, arbiter w końcu zagwizdał po raz ostatni, a Tottenham, przynajmniej na kilka godzin, wyprzedził w tabeli Chelsea Londyn. Sroki natomiast przy takiej grze nie będą miały problemu z utrzymaniem się w Premier League.

Tottenham Hotspur - Newcastle United 2:1 (1:1)
1:0 Bale 5'
1:1 Gouffran 24'
2:1 Bale 78'
Źródło: anglia.goal.pl

30 komentarzy ODŚWIEŻ

RAFO THFC
9 lutego 2013, 21:19
Liczba komentarzy: 3181
dla mnie najlepszy (poza Bale) .. Dembele i Lennon -- ogólnie jeden z lepszych meczy Tott w tym sezonie;)
0
Eidur
9 lutego 2013, 21:00
Liczba komentarzy: 515
Szkoda, że bez hattricka, bo Gareth jak najbardziej zasłużył. Cieszą trzy punkty i to, że nasza gra w ataku wyglądała sporo lepiej niż w ostatnich 2 meczach mimo braku nawet nominalnego napastnika. Dempsey się nie sprawdził, za to wejście Adebayora nieco ożywiło grę z przodu, zasłużył na asystę, szkoda że Lennon nie opanował tej piłki. Trzeba liczyć, że wyjdzie w pierwszym składzie w następnym meczu bo Demps chujowo ostatnio gra.
0
halabala
9 lutego 2013, 20:59
Liczba komentarzy: 1310
Bale to jest jakiś kosmos - kiedyś mógłbym cały majątek postawić, że będzie to kolejny zmarnowany talent. No i dziś nie miałbym, kurde, majątku ;) Postawię odważną tezę - patrząc na klasę zawodnika w odniesieniu do światowej piłki, Bale w tej chwili jest naszym najlepszym piłkarzem w historii. Kogo można by postawić do porównania? Ardilesa, Greavesa, Ginolę, Linekera, Klinsmanna. Wszyscy byli piłkarzami światowego formatu, ale Bale jeśli już ich nie przebił, to niedługo to zrobi. Chciałbym tylko, żeby było to jak najdłużej na WHL, no i żeby Gareth poprowadził nas jeszcze do jakiegoś trofeum. Czytaj - żeby jeszcze chociaż kolejny sezon z nami został.
0
Gan1982
9 lutego 2013, 19:58
Liczba komentarzy: 538
White Hart Lane, a nie line!!! Prosze poprawic ten durny blad
0
cubus
9 lutego 2013, 19:56
Liczba komentarzy: 11
Mecz ciekawy i najważniejsze że wygrany :) Ale martwi mnie co się stanie jak Bale nie będzie mógł grać ? Ade musi szybko wrócić do swojej dyspozycji z zeszłego sezonu jeśli chcemy myśleć o TOP4, bo Dempsey to nieporozumienie jako wysunięty, a Defoe nawet w formie nie jest gwarantem wygranej. Słusznie trąbicie że brak zakupu napastnika to wielki błąd Levego który może nas kosztować LM w przyszłym sezonie. Ale póki co jesteśmy na dobrej drodze i myślmy pozytywnie :)
0
tuczi
9 lutego 2013, 19:54
Liczba komentarzy: 2242
Bardzo fajne pierwsze 20 minut i naprawdę dobra druga połówka. Bale czasami zadziwia chyba samego siebie. Szkoda, że nie ustrzelił tego hat-tricka. Niezłe zmiany AVB, moim zdaniem. Benny rozruszał troszkę lewą stronę i wprowadził więcej spokoju, bo Naughton według mnie nie zagrał żadnej rewelacji. Adebayor w ciągu swego pobytu na boisku dał więcej drużynie, niż Dempsey w całym występie. Uważam, że to pokazuje jaka jest różnica pomiędzy prawdziwym napastnikiem, a tym naturalizowanym... Lubię i szanuję jednak naszego Jankesa dlatego, że nigdy nie "fochuje" kiedy musi grać na różnych pozycjach nawet, gdy wraca z ciężkiej podróży do Hondurasu. Nie zapominam o Holtbym, który z czasem może być tylko lepszy. Natomiast końcowe brawa należą się również Hugo i Dawsonowi. Gdyby nie ich interwencje w końcówce to nawet Gareth nic by nam nie pomógł. Dzięki za trzy punkty Koguty
0
Hades
9 lutego 2013, 18:36
Liczba komentarzy: 710
Bale pokazał klasę po raz kolejny, ale szczerze mówiąc, powinno być tak z 5:1 albo 5:2 dla nas. Te sytuacje, które zmarnował Bale, Caulker i Livermore to spokojnie powinny być bramki. Poza tym na wyróżnienie zasłużył też Dawson, który wspaniale i z poświęceniem bronił i Lloris, który znakomicie wybronił tą sytuację z Ameobim pod koniec. Miał pecha przy pierwszej bramce, ale poza tym ciągle pokazuje klasę. AVB teraz będzie miał ból głowy kogo wybrać na podstawową parę środkowych obrońców(Dawson, Kaboul, Vertonghen) oraz gdzie wciskać Holtbyego/Dempseya. Współczuję Gylfiemu, bo na podstawe nie ma szans, a w wyjściowym składzie może co najwyżej wyjść na LE. Teraz wygrywamy z Lyonem dwa razy i z WHU, a potem w dobrych nastrojach i z motywacją wypadamy na arsenal i ich miażdżymy.
0
Barometr
9 lutego 2013, 18:26
Liczba komentarzy: 5046
ja pa ruski gawarju także niet probljema :) dzięki
0
Wduwek
9 lutego 2013, 18:24
Liczba komentarzy: 892
Nie wiem czy po Rosyjsku satysfakcjonuje, ale: http://www.livesports.pl/mecz/OYabGmIN/#wideo
0
Barometr
9 lutego 2013, 18:16
Liczba komentarzy: 5046
super, a ja zaspałem na ten mecz :( ostatnio działam wg czasu Las Vegas. Ktoś ma linka do bramek?
0
<  1  2  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 20 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się