Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Inter na kolanach. Duża zaliczka przed rewanżem

5 kwietnia 2013, 11:58, Michał
Trudno uwierzyć, że kibice Tottenhamu, kiedykolwiek będą narzekać na wynik 3-0, ale przy tak dobrze grającym Tottenhamie, ten wynik to najmniejszy wymiar kary. Jedynym przykrym incydentem w tym meczu, była żółta kartka dla Garetha Bale’a, która wyeliminowała go ze spotkania rewanżowego na San Siro.

Tottenham zdominował spotkanie od pierwszego gwizdka. Już w 5 minucie świetnym dośrodkowaniem popisał się Gylfi Sigurdsson, do którego doszedł niezawodny w tym roku Gareth Bale. Walijczyk posłał piłkę idealnie w dolny róg bramki, nie dając szans bramkarzowi Interu.

Dwanaście minut później Islandczyk sam wpisał się na listę strzelców, dobijając strzał nieskutecznego w tym meczu Defoe. Bramkową akcję rozpoczął genialny Dembele. Najpierw zwiódł jednego obrońcę, potem świetnie podał do Lennona. Jego dośrodkowanie adresowane do Sigurdssona, trafiło pod nogi Defoe. Każdy kibic Tottenhamu wiedział, że Anglik zakończy akcję strzałem. Wiedział o tym też Sigurdsson, który pierwszy wystartował do piłki wyplutej przez Handanovicia. Bardzo przytomnie skierował piłkę do siatki, obok bramkarza Interu.

Druga połowa rozpoczęła się dla Spurs równie dobrze. Tottenham dobrze wykonywał plan taktyczny, nakreślony przez Villasa-Boasa w przerwie meczu. Kontrowaliśmy spotkanie, szukając groźnych kontrataków.

W 52 minucie po jednym z nich wywalczyliśmy rzut rożny. Piłkę w pole karne dośrodkowywał Bale. Pierwszy przy niej zameldował się Jan Vertonghen, gubiąc wcześniej Cambiasso i Chivu . Głową skierował piłkę do siatki, dając Tottenhamowi trzy bramkowe prowadzenie.

Dalsza część meczu toczyła się pod dyktando Tottenhamu. Piłkarze Villasa-Boasa zapewnili cudowne widowisko swoim kibicom, którzy nie ustawali w dopingu, tworząc genialną atmosferę na White Hart Lane.

Spurs (4-4-2): Friedel; Walker, Gallas, Vertonghen, Assou-Ekotto; Lennon (Naughton, 82), Dembele (Livermore, 64), Parker, Sigurdsson (Holtby, 71); Bale, Defoe.

Inter Milan: Handanovic; Zanetti, Chivu, Ranocchia, Juan (Palacio, 46); Cambassio, Gargano; Alvarez (Jonathan, 67), Kovacic (Guarin, 56), Pereira; Cassano.

Żółte kartki: Spurs - Bale. Inter - Guarin, Pereira.

Bramki: Spurs - Bale (6), Sigurdsson (18), Vertonghen (53).

Sędzia główny: Mr A Lahoz (Hiszpania).

Frekwencja: 34,353.




Źródło: własne

29 komentarzy ODŚWIEŻ

BadBoy20
8 marca 2013, 00:02
Liczba komentarzy: 125
Jedyne rozczarowanie z tego meczu to nie wiem czy kiepska forma czy nie może sie wpasowac w zespoł ale wszedł i miał sporo strat, żadnego zagrożenia z jego strony w ofensywie. Mowa o Holtbim, jak juz kiedys pisałem nie licze na to, że w tym sezonie pokaże wielką klase ale bez przesady, na dzien dzisiejszy nie zasługuje żeby wchodzic z ławki. Takie jest moje zdanie.
0
Tuńczyk
8 marca 2013, 00:00
Liczba komentarzy: 38
Ja nie widzę za wielu minusow w wykluczeniu Bale'a. Chłopak sobie odpocznie i nie będzie mu już grozić kara za zbyt dużą ilość żółtych kartek w tej edycji LE. Co do meczu to było świetnie. Szanse na wygranie LE są w tym sezonie ogromne, a AVB wie jak się te rozgrywki wygrywa. Szczęście nam sprzyja i niech tak już zostanie na długo.
0
BadBoy20
8 marca 2013, 00:00
Liczba komentarzy: 125
Najniższy wymiar kary ale Inter tez miał swoje sytuacje, przynajmniej 2 setki sam na sam.. Gdyby mieli wiecej szczescia to mecz mogł sie skonczyc 3:1, 3:2 . Owszem Tottenham też mogł strzelic nawet więcej, 3:0 myśle że wynik który mnie w 100 % satysfakcjonuje, bez żadnego niedosytu;) Dzisiaj podobał mi się Dembele i Parker, dużo odbiorów i dobra gra pressingiem. Defoe jak to ma w swojej naturze, często zbyt samolubnie ale gdy on gra dużo wiecej Tottenham sobie stwarza sytuacji i jest groźniejszy niż jak gra Ade. Według mnie całkiem przeciętny mecz Bale, pomimo że strzelił gola. Mało widoczny jak na Niego. Strzelimy tam gola i Inter musi strzelić 5 .. Dobrze, że Bale odpocznie w takim meczu niż jakby miał nie zagrac w nastepnej rundzie.
0
Barometr
7 marca 2013, 23:52
Liczba komentarzy: 5046
trzaskal - ile Ty wypiłeś już dziś? :) Tam było wyraźne nadepnięcie przez obrońcę - pokazali w tym skrócie pomeczowym wyraźnie
0
Barometr
7 marca 2013, 23:50
Liczba komentarzy: 5046
Istny pogrom!!! Nie przypominam sobie bym był tak dumny w końcówce sezonu z naszej drużyny! Liga Europy wreszcie nie jest traktowana, jako nikomu nie potrzebna zabawa dla juniorów. I zobaczcie ile mamy z tego radości!!! Wreszcie!!! Aż strach pomyśleć, co byśmy wyczyniali w tym sezonie w Lidze Mistrzów. A jeszcze bardziej strach pomyśleć, jak się wzmocnimy i pójdziemy zawojować Europę w przyszłym sezonie!
0
Zoolander
7 marca 2013, 23:48
Liczba komentarzy: 1192
Jeszcze parę miesięcy temu miałem nadzieję, że szybko odpadniemy, ale w ćwierćfinale najgroźniejszymi rywalami będą: Newcastle, Benfica i Lazio. Takiej okazji przepuścić po prostu nie można.
0
trzaskal
7 marca 2013, 23:48
Liczba komentarzy: 822
Moim zdaniem Bale symulował. Kartka się należała i tyle.
0
Eidur
7 marca 2013, 23:41
Liczba komentarzy: 515
Genialny mecz. Sędzia miał zryty beret, że pokazał kartkę za symulację mimo, że był kontakt z przeciwnikiem ale z drugiej strony dobrze, że będzie pauzował akurat gdy mamy sporą zaliczkę przed rewanżem. Najbardziej, jak wielu, bałem się o Gallasa i Friedela ale obaj spisali się bardzo dobrze. Można pomarudzić na Defoe, bo miał fajne sytuacje a skończyło się "zaledwie" 3:0. Całkowita dominacja w meczu. Obyśmy nie odpuszczali w rewanżu :)
0
RAFO THFC
7 marca 2013, 23:39
Liczba komentarzy: 3181
Bale odpocznie - jednak moje zdanie zostało wysłuchane! tak siak owak - "sprawiedliwość musi być po naszej stronie" ;-)
0
<  1  2  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 104 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się