Zwycięstwo na inaugurację. Gol w debiucie

23 sierpnia 2013, 11:08, Michał
Tottenham wygrał swoje wyjazdowe spotkanie przeciwko Crystal Palace. W pierwszym składzie zadebiutowało kilku nowych graczy. Jednym z nich był strzelec jedynej bramki w tym meczu Roberto Soldado.

Koguty rozpoczęły mecz w spokojnym tempie, z minuty na minutę przejmując kontrolę na boisku. Crystal Palace zdecydowanie skupiło się na murowaniu dostępu do własnej bramki, co bardzo utrudniło konstruowanie akcji ofensywnych podopiecznym Villasa-Boasa.

Tottenham w pierwszej połowie wykreował dwie dogodne sytuacje. Najpierw strzał Sigurdssona obronił Speroni, a następnie przed gwizdkiem do szatni fatalnie głową przestrzelił Nacer Chadli.

Na drugą połowę piłkarze Tottenhamu wyszli bardzo zmotywowani, próbując szybko zdobyć zasłużone prowadzenie. Groźne rajdy Lennona siały popłoch w szeregach obronnych Crystal Palace. Po jednym z nich piłkę ręką, we własnym polu karnym, zagrał Moxey. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę.

Do piłki podszedł prawdziwy ekspert w tym fachu. Roberto Soldado bez problemu posłał piłkę do siatki, zaliczając bramkę w debiucie w barwach Tottenhamu.

W drugiej połowię szansę debiutu dostał inny piłkarz Tottenhamu. Na boisku pojawił się Etienne Capoue. Francuski pomocnik szybko pokazał, kto rządzi w środku pola na Selhurst Park.

W 68 minucie Soldado do swojego dorobku mógł dopisać asystę, niestety po jego dobrym podaniu, fatalnie obok słupka przestrzelił Sigurdsson.

W 83 minucie meczu na boisku pojawił się Defoe, zmieniając hiszpańskiego snajpera. Defoe mimo kilku minut spędzonych na boisku stworzył kilka dogodnych sytuacji dla siebie i drużyny.
W 87 minucie po dobrym rajdzie w pole karne, stanął sam na sam z bramkarzem, niestety piłką powędrowała obok słupka.

Crystal Palace (4-2-3-1): Speroni; Ward, Delaney, Gabbidon, Moxey; Dikgacoi, Jedinak; Wilbraham (Williams, 66), Garvan (Phillips, 66), Dobbie (Chamakh, 66); Gayle.

Spurs (4-3-3): Lloris; Walker, Dawson, Vertonghen, Rose (Kaboul, 86); Dembele (Capoue, 57), Paulinho, Sigurdsson; Lennon, Soldado (Defoe, 83), Chadli.

Bramki: Spurs - Soldado (rzut karny, 50).

Liczba komentarzy: 702
Ja to bym za dużo wniosków z tego meczu nie wyciągał. Za wcześnie. Nowi zawodnicy jeszcze nie ograni i zgrani . Musza przywyknąć do agresji w PL. Gra jeszcze nie zazebia się i nie ma dziw. Potrzeba czasu. Kila meczy i wierzę że AVB poukłada to po swoijemu. Tym bardziej że czekamy na całkowity powrót Sandro i Kaboula. No i jakieś transfery nas też jeszcze czekają. Najważniejsze że nie zgubilismy punktów. Reszta nieważna.
0
Motorniczy
20 sierpnia 2013, 09:12
Liczba komentarzy: 143
Wracając jeszcze do spotkania, trzeba przyznać że poziom sędziowania był poniżej krytyki. Staram się nie zwalać win na sędziów tym bardziej po wygranym spotkaniu. Ale to co się działo tego popołudnia to jakiś niesmaczny żart. Przy niektórych całkiem błahych zagrać Spursów na przeciwniku faul był gwizdany a przy zdecydowanych faulach CP na Kogutach faulu oczywiście nie było. Clattenburg ma coś nierówno pod kopułą, to nawet po twarzy widać u niego że kawał chuja jest
0
Michał
19 sierpnia 2013, 22:31
Liczba komentarzy: 119
nie zgadzam się, że nasz środek jest mało błyskotliwy itd itd. Mieli niewiele wsparcia z przodu od Siggiego i Lennona a i Chadli rozkręcał się bardzo długo. Gdy wróci Bale i być może dołączy ktoś z dwójki Lamela/Willian to powinno to wyglądać o dwie klasy lepiej. Siggy chyba nie prezentuje odpowiedniego poziomu, Lennon mimo całej mojej sympatii do niego pewnie też wyląduje na ławie na dłużej. Jestem ciekaw co z Townsendem, jednak przyszłość naszej drużyny zależy od tego co z Balem. Jeżeli zostanie, a do drużyny dołączy Willian/Lamela, to wydaje mi się, że Siggy/Lennon/Townsend odejdą.
0
Mateusz
19 sierpnia 2013, 21:12
Liczba komentarzy: 48
Widać ogromny potencjał w środku. : O Jak chłopaki się dobrze zgrają będzie masakra... Nie umiem nawet wskazać słabego punkty naszej drużyny. Paulinho czasami mi znikał ale niby wybrany motm. Wróci Sandro to rywalizacja będzie ogromna, ale o to chodzi. Sezon długi, a są jeszcze puchary, le.
0
Motorniczy
19 sierpnia 2013, 17:53
Tak, Rose trzeba bardzo pochwalić. Dla mnie nie zrozumiała była zmiana z Dembele na Capoue, łapałem sie za głowę "Ale jak to? Zdejmować najlepszego na boisku?'' Ale szybko okazało się że drużyna na tym nie ucierpiała. A żeby tak został Dembele i wszedł Capoue ale za Sigurdssona? To mogłoby być zabójcze. Fajnie żeby AVB wpuścił w meczu ze Swansea Capoue od początku. Natomiast, zaimponowała mi bardzo jedna akcja. Przejęcie piłki przed polem karnym Vertonghena i świetne podanie do Defoe, niestety nie uwieńczone golem ale cenne sekundy zyskał podbiegając aż pod narożnik. Lloris też nam dupe pare razy uratował zwłaszcza w końcówce. Spotkanie na plus ale czuję niedosyt bo to przecież tylko beniaminek. 3 punkty szalenie cieszą :)
0
Iwan
19 sierpnia 2013, 15:34
Liczba komentarzy: 173
Strasznie kulała wczoraj nasza kreatywność. Środek Dembele, Paulinho, Sigurdsson (Jezuuu, jaki to jest leszcz) ma w sobie tyle błyskotliwości i jest taki nieprzewidywalny jak nie przymierzając środek Kmity Zabierzów. Nie jestem przekonany czy kolejny transfer jest potrzebny - przyszło czterech graczy plus Rose, czyli de facto pięciu, to naprawdę bardzo dużo. Coś tu jednak trzeba wykombinować, ponieważ właśnie w starciu z fizycznymi ogórami kreatywność będzie bardzo potrzebna. Bez niej siłowo grające zespoły mogą nas stłamsić. No i plus Soldado, który bez piłek nie istnieje. Może jednak 4-4-2 z Adebayorem zamiast Sigurdssona, gdzie Togijczyk będzie zgrywał piłki naszemu NRR-owi (bo nie mam wątpliwości, że Soldado takim graczem jest)?
0
Gan1982
19 sierpnia 2013, 14:20
Liczba komentarzy: 538
Ciężko oczekiwać abyśmy od razu stali sie królami boiska. Liczba nowych zawodników, w stosunku do zeszłego sezonu jest znaczna. Dodatkowo mamy Rosa który wcześniej za bardzo z chłopakami nie pograł, Sig zagrał jako cofnięty napastnik, czyli generalnie skład przemeblowany, a wychodziło to całkiem nieźle ( 60-40 w posiadaniu piłki ). Zawsze ciężko wchodziliśmy w nowy sezon, a teraz graliśmy w miarę na luzie i do tego zwycięstwo. Forma będzie szła w górę, celność zapewne też, a co najważniejsze że zgranie także. Dla mnie motm to Walker, zupełnie nie podobny do Walkera z zeszłego sezonu. Ach te wymiany z Azza - mistrzostwo. Odnośnie nowych zawodników. Soldado, jak się wreszcie zgra z chłopakami to będzie nasz NRR *2 Chadil, im lepiej pozna ligę angielską tym będzie większym postrachem, generalnie na plus Capoue, komentatorzy nie przesadzili, gość podobny do Dembele, tyle że jeszcze lepszy w obronie. Sandro powinien się obawiać. Paulinho - czasem czułem jakby go nie było na boisku. Trzeba dać chłopakowi czas. Rzadko się zdarza by brazylijczyk od razu zaskoczył w PL. Myślę że ten sezon będzie dla nas naprawdę udany. Mądre transfery + wizja AVB. Damy radę.
0
jasiowaty
19 sierpnia 2013, 13:56
Liczba komentarzy: 543
Z jego dryblingów za dużo nie wynikało, a potrafił także tracić bez sensu piłkę. Choć fakt, że próbował. Pożyjemy, zobaczymy, co będzie z niego.
Liczba komentarzy: 3181
E. Capoue - co za gość, jeśli tak dalej będzie grał to mamy w defensywie genialnego grajka ;-)
0
jasiowaty
18 sierpnia 2013, 23:53
Paulinho z 8. Co do meczu: Chadli mnie irytował, Paulinho miał niezłe zagrania, ale nie objawiał się z nimi zbyt często. Soldado w sumie za dużo dzisiaj nie pograł. Z debiutantów najlepiej jednak Capoue. Z Rose'a będą ludzie, chociaż widać, że chłopak ma gorącą głowę. Mam nadzieję, że to był po prostu mecz z tych, które trzeba "przeturlać" i wygrać 1-0. Na inteligentnie grające CP czasami nie było pomysłu, w szczególności w 1. połowie.
0
Michał
Jak Sandro wróci do zdrowia to wydaje mi się, że taka jedenastka będzie najczęściej stosowana przez AVB, chociaż ja mimo wszystko widzę tam raczej Paulinho, aniżeli Capoue. Chociaż może to przez pryzmat ceny jaką za niego zapłaciliśmy. No i do tej jedenastki trzeba będzie wkleić Eriksena, jak już go ściągniemy ;)
18 sierpnia 2013, 23:27
To skoro Capoue miał 15 to z jakim nr grał Paulinho, który z tą liczbą grał w meczach sparingowych? Sory, że taki nie ogarnięty, ale niestety nie udało mi się zobaczyć meczu...
0
18 sierpnia 2013, 23:21
Jak można mówić, że Soldado słabo, a Gylfi dobry mecz, skoro, to Sigurdsson jest odpowiedzialny za prostopadłe piłki do Soldado, a nie zagrał nawet jednej. Już przed transferem pisałem, że Soldado żyje z piłek pomocników i potrzebny jest rozgrywający z dobrym przeglądem pola. A Sigurdsson nic nie widział, bo patrzył na grę z perspektywy murawy leżąc na dupie. Starać się rozgrywać, a rozgrywać to dwie różne rzeczy. Gubił większość piłek i poza strzałem na bramkę w sam środek to nic nie zrobił, a jeszcze 12 metrów nie pocelował w bramkę po świetnym rajdzie Walkera i dobrym podaniu Soldado. Mam nadzieje że się rozegra, podobnie jak cały skład. Wiadomo to dopiero pierwszy mecz
0
Walu
18 sierpnia 2013, 23:05
Liczba komentarzy: 791
Co racja to racja. Takiej ławki to jeszcze nie mieliśmy od kiedy kibicuję Kogutom. Aż przyjemnie było an to popatrzeć, a pomyślcie jak to będzie wyglądało jak Bale, Holtby i Sandro wrócą do optymalnej dyspozycji a my jeszcze kogoś dokupimy. Kłopoty bogactwa :)
0
smackey
18 sierpnia 2013, 22:02
dobrze, że przynajmniej mamy alternatywy bo jak sobie przypomnę jedyne sensowe zmiany na przykład dwa sezony temu na jakie było nas stać to defoe za adebayora albo sandro za parkera a teraz w obwodzie mamy trzech napastników, czterech skrzydłowych dwóch defensywnych, dwóch środkowych i dwóch bardziej ofensywnych pomocników KTÓRZY COŚ POTRAFIĄ ZROBIĆ a nie pawluczenko :v
0
Wduwek
18 sierpnia 2013, 22:01
Liczba komentarzy: 892
Grał z 15, Michał. O ile nie jestem ślepy rzecz jasna ;)
0
Emilian
18 sierpnia 2013, 21:54
Liczba komentarzy: 179
Także nie rozumiem lamentu nad grą Islandczyka. Siggy jako jedyny brał na siebie ciężar lub starał się brać, w akcjach do przodu (środkiem). Jakby odpowiednio dołożył stopę to byłoby ok. Ma ją zresztą ułożoną b. dobrze więc to po prostu był przypadek. Najważniejsze jednak że starał się, biegał, szukał gry kombinacyjnej. Ponieważ większość z naszych graczy do boku lub do tyłu. Istotne, że było kilka bramkowych akcji ponieważ w poprzednim sezonie z tym było krucho. Capoue wprowadził się fantastycznie. Oby Pałlinio się rozkręcił bo wszystko grał na alibii. O Chadli'ego już jestem spokojny. A Soldado ma walić bramy. Jak strzeli 30 w tym sezonie to się spłaci :)