Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zwycięstwo kontrolowane

3 października 2013, 20:32, Michał
Tottenham odniósł drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy i z 6 punktami pewnie skasyfikował się na pierwszym miejscu w tabeli Grupy K.

Na listę strzelców ponownie wpisał się niezawodny ostatnio w pucharach Jermain Defoe. Drugą bramkę zdobył wracający do formy, po kontuzji Nacer Chadli.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dośc chaotycznie. Dużo strat w środku pola, obie drużyny miały problem z zawiązaniem akcji ofensywnych pod bramką przeciwnika. Tottenham uporał się z tym problemem w 34 minucie, kiedy dobrze ustawionego po prawej stronie Defoe wypatrzył Lewis Holtby. A ten strzałem pod poprzeczkę z łatwością pokonał bramkarza Anży.

Druga bamka nadeszła kilka minut później. Akcja przerpowadzona prawą flanką przez bocznego obrońcę Tottenhamu Kyle Walkera. Dośrodkowanie po ziemii do ustawionego na 11 metrze Nacera Chadli. Belg dołożył tylko stopę do prefekcyjnie zagranej piłki i strzałem w lewy dolny róg podwyższył wynik na 2-0.

W drugiej połowie Tottenham kontrolował wynik spotkania. Andre Villas-Boas dokonał trzy zmiany, dając odpocząć kilku kluczowym piłkarzom. Zwycięstwo bez fajerwerków, ale 3 punkty jadą na White Hart Lane.

Anży (4-2-3-1): Pomazan; Angbwa (Gadzhibekov, 78), Adeleye, Ewerton, Tagirbekov; Jucilei, Ahmedov; Solomatin, Razak, Serderov (Eschenko, 56); Adbulavov (Traore, 46).

Spurs: Lloris; Walker, Chiriches, Kaboul (Dawson, 71), Fryers; Dembele, Sandro; Lamela (Sigurdsson, 71), Holtby (Eriksen, 78), Chadli; Defoe.

Bramki: Spurs - Defoe (34), Chadli (39).

Sędzia główny: Mr B Yildirim (Turkey).

Źródło: własne