Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zwycięstwo zrodzone w bólach. Przełamanie Soldado

31 października 2013, 04:27, Michał
Tottenham wygrał swoje wyjazdowe spotkanie przeciwko Aston Villa 2-0. Znów znakomicie spisał się będący ostatnio w gazie Andros Townsend. Swoją pierwszą bramkę z gry w Premier League zdobył Roberto Soldado.

Pierwsza połowa zaczęła się dość ospale. Zawodnicy Paula Lamberta skupiali się głównie na tym, żeby bramki nie stracić, sporadycznie wyprowadzając groźne kontrataki pod bramkę Llorisa.

Pierwsza bramka dla Tottenhamu wpadła dość przypadkowo. Znakomite dośrodkowanie Townsenda minęło wszystkich w polu karnym gospodarzy, łącznie z bramkarzem The Villans Bradem Guzanem.

Na początku drugiej połowy lepiej wyglądali goście. Przwagę Tottenhamu przypieczętował golem Soldado. To pierwsza bramka z gry dla hiszpańskiego napastnika. Po świetnym podaniu podaniu Paulinho z zimną krwią pokonał bramkarza Aston Villa, ustalając wynik spotkania na 2-0.

Aston Villa: Guzan, Baker, Vlaar, Luna, Bacuna, Westwood, Delph, El Ahmadi, Agbonlahor, Kozák, Weimann, Sylla (rez.), Tonev (rez.), Benteke (rez.)

Tottenham Hotspur: Lloris, Chiriches, Dawson, Vertonghen, Walker, Paulinho, Sigurdsson, Sandro, Holtby, Townsend, Soldado, Defoe (rez), Dembélé (rez), Lennon (rez)

Żółte kartki:
Aston Villa - Westwood (9)
Tottenham Hotspur - Paulinho (37)
Tottenham Hotspur - Dawson (51)
Aston Villa - Agbonlahor (57)
Tottenham Hotspur - Walker (88)
Aston Villa - Delph (92)
Tottenham Hotspur - Lennon (92)

Źródło: własne

52 komentarzy ODŚWIEŻ

varba
20 października 2013, 20:58
Liczba komentarzy: 4468
No żeby nie ta bramka Townsenda to mogło być naprawdę różnie Baro. Po tym gola Villa musiała się odsłonić co dało na więcej miejsca, ale przed golem to wcale dobrze nie wyglądało. Po wejściu Benteke Villa miała bardzo dobry okres gry, który na szczęście przetrzymaliśmy i zdobyliśmy bramkę z kontry, co odebrało im nadzieje na korzystny wynik. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie swoich sytuacji, ma to ogromny wpływ na grę przeciwnika, nam gra się łatwiej gdy drużyna przeciwna nie skupia się tylko na bronieniu własnej bramki. Przważnie jak strzelamy gola to wygrwamy spotkanie z takimi zespołami jak Villa.
0
Barometr
20 października 2013, 20:57
Liczba komentarzy: 5046
A w temacie do tego meczu ktoś myśli podobnie do mnie więc nie zmyśliłem sobie tego
0
Barometr
20 października 2013, 20:52
Liczba komentarzy: 5046
@MatMar Wysyłasz mnie do psychiatry? Dziwne, nie wiem albo oglądałeś inny mecz albo oglądałeś mecz na livesports albo po porostu asysta przyćmiła ci resztę spotkania. Nie rozumiem jak można powiedzieć że Paulinho grał dziś dobrze bo grał jakby był piątym kołem u wozu. Sam idź do psychiatry. Naprawdę ślepy jesteś
0
Barometr
20 października 2013, 20:43
Liczba komentarzy: 5046
nigdy nie mów nigdy - Bale też nigdy nie miał być tym kim został ;)
0
Barometr
20 października 2013, 20:39
Liczba komentarzy: 5046
Mały minus dla Walkera. Jemu by się przydała konkurencja
0
Barometr
20 października 2013, 20:38
Liczba komentarzy: 5046
Chiriches wygląda niesamowicie. Już prawie w 100 proc. przekonałem się do Paulinho. Kapitalny występ Soldado - gol plus asysta. Townsend z meczu na mecz, a właściwie nawet z minuty na minutę wygląda coraz lepiej. Od meczu z Czarnogórą to już jest inny gość. Balem nigdy nie będzie, ale Lennon może zapomnieć o powrocie do składu na długi czas. I nie przesedzałbym, że zrodzone w bólach. Posiadanie piłki i kontrola spotkania - raczej była cały czas. WHU też mi wygląda już na wypadek przy pracy.
0
varba
20 października 2013, 20:27
Liczba komentarzy: 4468
Bardzo pozytywnie Chiriches. W pucharze ligi zaczął dość nerwowo i trochę martwiłem się jak sobie poradzi, ale zagrał bardzo pewnie. Co prawda to tylko Aston Villa, ale pokazał że potrafi grać w Premier League. Wytrzymuje obciążenia związane z grą. O innych atutach, kontrola piłki itp. nie pisze bo to wiadomo przed meczem. Cieszę się bo mamy 4 dobrych środkowych obrońców.
0
MatMar
20 października 2013, 20:26
Liczba komentarzy: 316
Fajerwerków nie było, był za to solidny, momentami w porywach do dobrego, występ. Gdybyśmy podobnie zagrali dwa tygodnie temu... Kolejny świetny występ Paulinho, to póki co nasz zdecydowanie najlepszy transfer. Jeśli ktoś nadal ma ochotę go krytykować, to zamiast tego proponowałbym przechadzkę do najbliższego psychiatry (bez obrazy @Mateuszek, ale NAPRAWDĘ uważasz, że zagrał zły mecz?!). Soldado również bardzo dobrze; jedna sytuacja, jeden gol (ucz się pan, panie Defoe), poza tym jak zwykle świetny w akcjach kombinacyjnych. Vlad pewnie, widać, że facet ma papiery na granie. Moim zdaniem jedynie kwestią czasu jest moment, w którym wygryzie z pierwszego składu Dawsa. Poza tym BARDZO cieszy bezbłędność Bestii, powrót Lennona i znów kapitalne spotkanie Townsenda. Mam nadzieję, że będzie to w przyszłości symbol Spurs i nawet 1000 miliardów nie przekabaci go na złą stronę. Za tydzień awans do TOP 4. COYS!
0
varba
20 października 2013, 20:17
Liczba komentarzy: 4468
Spotkanie dość wyrównane, na szczęście to my pokazaliśmy klasę zdobywając dwie bramki. Sandro zagrał super spotkanie, on chyba nie przegrał żadnego pojedynku w środku pola. Paulinho genialny na swojej pozycji, teraz wiemy czemu tak chętnie wystawia go Scolari w reprezenacji. Świetny w defensywie, bardzo dobry w ataku. Asysta przy bramce Soldado palce lizać. Soldado zrobił to co Soldado robi najlepiej. On musi mieć więcej takich piłek, bo on z tego żyje. Townsend trzyma głowę nisko i zapierdziela dla drużyny. Przez cały mecz wykonał mnóstwo rajdów, pokazując że ma płuca ze stali. Jest rywalizacja na każdej pozycji co bardzo ważne. Najważniejsze to szybko podnieść się po porażce.
0
RAFO THFC
20 października 2013, 20:12
Liczba komentarzy: 3181
W końcu nie było nerwówki pod koniec. W sumie to z WHU też nie było bo było wiadomo że przegraliśmy :D Solado ładna bramka, liczę że teraz zacznie strzelać seryjnie. Co do asystujacego to chyba jego jedyne dobre zagranie w całym meczu. Bardzo słaby mecz Paulinho (oprócz asysty), taką sete miał że ja do tej pory nie rozumiem jak nie wygraliśmy 3:0. Sał jak kołek, przeszkadzał, proste błędy. Asysta go uratowała
0
RAFO THFC
20 października 2013, 20:09
Liczba komentarzy: 3181
Po tym meczu wiemy dwie rzeczy: Mecz z WHU był wypadkiem przy pracy. Benteke musi odejsc! Benteke musi odejsc!
0
Mateusz
20 października 2013, 20:01
Liczba komentarzy: 48
Ładne wykończenie Soldado. Teraz mu będzie łatwiej strzelać. Największy plus tego spotkania. Co tu dużo gadać... cieszy, że wygraliśmy takie ciężkie spotkanie i nie rzutem na taśmę tylko spokojnie 2:0.
0
<  1  2  3  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 58 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się