Ostatni test napawa optymizmem - Schalke pokonane!

15 sierpnia 2014, 14:48, Marcin Siek
Tottenham pokonał na własnym stadionie Schalke 2-1 podczas ostatniego sprawdzianu przed inauguracją sezonu Premier League, a Lewis Holtby kolejny raz potwierdził, że jest w rewelacyjnej formie i bezdyskusyjnie wyrasta na gwiazdę naszej drużyny.

W pierwszej połowie Koguty miały zdecydowaną przewagę, a swoją grą czarowali kibiców wspomniany już wcześniej Lewis Holtby, a także Emmanuel Adebayor i Danny Rose. Goście z Niemiec nie potrafili podczas pierwszych 45 minut stworzyć żadnej dogodnej sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie obraz gry się nieco wyrównał, głównie ze względu na liczne zmiany, których dokonał Mauricio Pochettino. Warto podkreślić, że Eric Dier w swoim debiucie rozegrał aż 90 minut i zaliczył kilka udanych interwencji.

Następny mecz to debry z Młotami na Upton Park - przypominamy o możliwości wspólnego oglądania tego meczu w Molly, kilka osób już zadeklarowało obecność.

Składy
Spurs: Lloris, Naughton, Kaboul (Fryers 79), Dier, Rose (Davies 46), Holtby (Ceballos 84), Bentaleb (Carroll 74), Lennon (Townsend 46), Eriksen (Sandro 67), Lamela (Kane 46), Adebayor (Soldado 46). Substitutes (not used): Friedel, Veljkovic, Fredericks.

Schalke: Fahrmann, Ayhan, Santana, Matip (Hoger 46), Kolasinac (Fuchs 46), Neustadter, Aogo, Barnetta (Clemens 62), Boateng (Avdijaj 81), Meyer, Choupo-Moting (Sobottka 80). Substitutes (not used): Schipmann, Friedrich, Borgmann, Multhaup.

Gole : Spurs - Adebayor (29), Soldado (66); Schalke – Boateng (80).

Żółte kartki: Schalke - Ayhan.

Frekwencja: 34,730.

Arbiter: Andrew Taylor.
Źródło: Tottenhamhotspur.com