Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Wymęczone zwycięstwo nad Villą

10 listopada 2014, 12:30, Michał
Tottenham pokonał podopiecznych Paula Lamberta, ale kibicom Tottenahmu daleko do zadowolenia. Koguty grały słabo, a przed porażką uratowała ich tylko beznadziejne zachowanie Benteke, za które obejrzał czerwoną kartkę.

Zwycięskiego gola dla Spurs zdobył wychowanek naszej akademii Harry Kane. Nasz najlepszy napastnik znów rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pochettino oszczędza młodzieżowego reprezentanta Anglii na mecze pucharowe, być może dlatego Tottenham tak słabo sobie radzi w rozgrywkach Premier League.

O samym meczu można powiedzieć niewiele, bo niewiele działo się pod bramką Guzana. Villa mając nieliczne szanse wyciągnęła z nich maksimum, dlatego w 17 minucie wyszła na prowadzenie. Błąd w kryciu Rose'a, a później cofający się we własne pole karne przestraszony Vertonghen, umożliwił N'Zogbii dośrodkowanie. Na końcu podania znalazł się Andreas Weimann, który w końcu przełamał swoją strzelecką niemoc.

Koguty zupełnie nie miały pomysłu jak odrobić straconą bramkę. Pierwsze szanse pojawiły się dopiero gdy Aston Villa grała w osłabieniu. Los sprzyjał w tym meczu piłkarzom Pochettino. Najpierw bramka Chadli po rzucie rożnym, kiedy piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Belga. A później rykoszet podczas rzutu wolnego wykonywanego przez Kane'a pozwolił Spurs wywieźć 3 punkty. To nieco podniosło morale w szatni.

W grze Tottenhamu nadal jest mnóstwo mankametów. Piłkarze na boisku wyglądają jakby nie do końca wiedzieli co robić. Młodzi piłkarze chętniej kupują filozofię Pochettino, co widać po Kane i Masonie. Starsi stoją po środku, jakby nie do końca wierzyli w metody nowego trenera. Być może to powód częstych zmian menadżerów. Kupić ich mogą tylko lepsze wyniki osiągane przez zespół.

Aston Villa - Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)

Aston Villa: Guzan, Lowton, Vlaar (c), Baker, Cissokho (Bent, 90+3), Westwood, Cleverley, Sanchez, Weimann (Richardson, 87), N’Zogbia (Agbonlahor, 74), Benteke. Substitutes (not used): Given, Cole, Clark, Grealish.

Spurs: Lloris, Naughton, Kaboul (c), Vertonghen, Rose; Capoue (Townsend, 72), Chadli, Eriksen (Lamela, 46), Mason; Adebayor (Kane, 58), Soldado. Substitutes (not used): Vorm, Fazio, Dembele, Stambouli.

Gole:: Villa - Weimann (15). Spurs - Chadli (84), Kane (89).

Yellow cards: Villa - Cissoko, Weimann, Sanchez. Spurs - Eriksen, Vertonghen, Chadli.

Czerwone kartka: Villa - Benteke.

Sędzia: Neil Swarbrick.

Widzów: 32,049.
Źródło: Spurmania

37 komentarzy ODŚWIEŻ

Wolff
3 listopada 2014, 16:47
Liczba komentarzy: 220
W pełni zgadzam się z Barometrem po za jedną kwestią Soldado dla mnie jest równy Adebayorowi i obaj powinni jak najszybciej wylecieć. Tak jak beznadziejna forma, brak umiejętności przyjęcia piłki (sytuacja gdzie piłka odbiła mu się od pięty doprowadziła mnie do furii) Ade kompromituje go na całej linii to Soldado też nic nie pokazuje. Drugi sezon i nadal nie potrafi trafić w bramkę tylko odstawia futbol amerykański. Napastnik ma zdobywać bramki, być zagrożeniem dla bramkarza a nie pięknie podawać i starać się. Kane to w tej chwili numer jeden ale nie oszukujmy się daleko z nim nie zajedziemy. Druga sprawa to musimy wrócić do gry ze skrzydłowymi bo na poczynania ofensywne naszych obrońców nie da się patrzeć. Nie mieliśmy chyba ani jednego dobrego dośrodkowania, a sytuacji było mnogo. Kolejna sprawa to nasza postawa defensywna - my nadal nie rozbijamy ataków i pomocnicy spokojnie rozgrywają piłki na naszej połowie. Na koniec kamyczek do ogródka trenera w sprawie transferów. Dla mnie jest nie zrozumiałe to, że w momencie kiedy mamy tak słabą formę wielu zawodników nasze nowe nabytki tak długo muszą się aklimatyzować i nie potrafią z "marszu" wejść do wyjściowej 11. Z czterech zawodników tylko Dier chyba z musu dostał szansę i chyba szybko go już nie zobaczymy. Yedlina to raczej w takim tempie nie zobaczymy w tym sezonie
0
_jaroszy
3 listopada 2014, 15:17
Liczba komentarzy: 805
spurscfaniak , mam identyczne odczucia co do składu . Dembele nawet w obecnej formie zjada Capoue . Mason jest waleczny i umie rozegrać piłkę ,dlatego postawił bym na ten duet w środku pomocy . W ataku w końcu szanse musi dostać Kane , należy mu się za to że jest w tej chwili najskuteczniejszym naszym napastnikiem. Soldado jako 10 za Eriksena i myślę że nie było by źle >
0
spurscfaniak
3 listopada 2014, 14:22
Liczba komentarzy: 136
A skąd ty wiesz że nie krzyczy? Z telewizora to widzisz?
0
Gan1982
3 listopada 2014, 13:45
Liczba komentarzy: 538
Wszystko co u nas lezy to brak typowych bocznych pomocnikow, przez co nasi boczni obroncy musza udawac ze sie do tego nadaja. Juz kazdy zespol w pl wie ze aby pokonac Tottenham wystarczy puscic akcje bokiem, badz puscic dluga lage za obronciw, a w obronie postawic mur. Jakie to proste a jakze skuteczne. Nam potrzeba skrzydel, doslownie i w przenosni. A teraz wrzuce kamyczek tam gdzie nikt sie go nie spodziewa. Otoz Lloris, niby klasa swiatowa, niby mistrz przed pola, ale kierownik defensywy to z niego zaden. Nie potrafi ustawiac obroncow, nie potrafi sie na nich wydrzec ani dobrze zmotywowac, do takiego Boruca w tej kwestii to mu wiele brakuje. Dobry bramkarz musi podpowiedziec obroncy ze ma kogos na plecach itp. Brak takiej komunikacji skutkuje tym ze nagle niewiadomo skad wyskakuje Kaboulowi, Benteke za plecami. Kabs mogl tego nie wiedziec, ale za to bramkarz takie sytuacje widzi na kilometr, i powinien reagowac.
0
halabala
3 listopada 2014, 13:12
Liczba komentarzy: 1310
spurscfaniak - ciekawa opinia i chyba sie do niej przychyle. Do przemyslenia ewentualna modyfikacja Dembele / Stambouli, ale to bardziej ze wzgledu na ciekawosc, jak tez Francuz zaprezentowalby sie w kilku meczach z rzedu. Mason to dla mnie objawienie tego sezonu - chlopak ma wszystko to, co lubie i zupelnie obiektywnie jest w tym momencie dobrym zawodnikiem, nie ma absolutnie mowy o grze po znajomosci / na wyrost / z braku laku jak to bylo w przypadku Bentaleba. Para Mason / Stambouli to ryzyko braku kreatywnosci, ale z kolei duet Lamela / Chadli wspierany przez Soldado spokojnie moze brac na siebie rozgrywanie, zwlaszcza ze Mason rozwija sie w kierunku box-to-box. W obronie pretensje mam do Kaboula, ktory gra jak potluczony - dwa wydarzenia z wczorajszego meczu - jedno to podbicie pilki do tylu wprost na glowe Benteke, a drugie to tez przegrana glowka z Benteke, gdzie Kaboul wychodzil w gore kompletnie bez 'timingu'. Nie wiem co sie z nim stalo. Vertonghen gra przyzwoicie, boki obrony - jak na swoje umiejetnosci - tez (zgubienie obroncy przez Rose'a wlicza sie w slowa 'jak na swoje umiejetnosci' - zadziwia mnie brak w skladzie Daviesa, powinien dostac kilka meczow na rozruch, gorzej niz z Rose'm na pewno nie bedzie), Naughton - coz, za podsumowanie jakosci naszej druzyny powinien swiadczyc fakt, ze naprawde mi ulzylo, gdy zobaczylem w skladzie tego pana, ktorego sezon temu mialem ochote pogonic gdzie pieprz rosnie...Na koniec cytat z relacji live BBC - dziennikarz w pewnym momencie (chyba po wolnym Eriksena zagranym po ziemi do rywala) napisal - 'wspolczuje wam, kibice Spurs, ogladanie Tottenhamu w akcji jest naprawde frustrujace'.
0
spurscfaniak
3 listopada 2014, 12:38
Liczba komentarzy: 136
Nasze problemy nie tyle biorą się ze słabej dyspozycji napastników, a z niesamowicie zmiennej formy dwóch liderów naszej pomocy czyli Capoue i Eriksena. Może to będzie kontrowersyjne co powiem ale dla mnie jeden i.drugi powinien wylecieć na ławkę a może nawet do innych klubów. Eriksen jest dla mnie dobrym rozgrywającym ale jego cala reszta mi kompletnie nie odpowiada. Owszem jest młody i się uczy, Modric też był denerwujący, ale walczak z niego był od.zawsze. U Eriksena tego nie widzę. Capoue natomiast gra na poziomie jaki powinien prezentować Mason. Tymczasem jest odwrotnie. Następny mecz ligowy powinniśmy zacząć z Dembele i Masonem oraz Chadlim Lamela Kanem i Soldado. Dla mnie to są najlepsi pomocnicy i napastnicy Spurs w tym sezonie i każdy z tych piłkarzy zostawia serce na boisku. Nawet jeśli taki Lamela daje dupy, to się stara. O Capoue i Eriksenie tego powiedzieć nie można. Jeśli linia pomocy będzie lepiej wspierać defensywę to i na Janka inż reszta przestaniemy tak często narzekać.
0
Wduwek
3 listopada 2014, 11:36
Liczba komentarzy: 892
Nie będę co mecz powtarzał tego samego, tym bardziej, że oglądałem tylko drugą połowę. Tylko podpiszę się pod tym, że Kane powinien grać i dodam, że pierwszy raz w poważnym meczu z poważnym rywalem podobała mi się gra Lameli. Tyle, że jak on gra to znowu Eriksen lami. Czy nie możnaby było mieć obu w formie?
0
Kamilos
3 listopada 2014, 11:27
Liczba komentarzy: 565
Niektórzy niby wspólczują MP ,że ma drużynę bez jaj ,a kto niby pozbył się wszystkich ostatnich walczaków(to byly do tego jedyne transfery out) ,a wypozyczenie Holtbyego juz w trakcie sezonu, gdzie bylo widac ,że mamy problemy z srodkiem pola ,a Eriksen jest pod formą bylo istnym strzalem w wlasna stope.Dembele ostatnio powoli wraca do jakiejs formy ,ale bysmy grali wtedy bez typowego defpoma. Strambouli niby jest nowy i dopiero wchodzi do druzyny ,ale mi osobiscie zdazyl juz strasznie podpasc (nawet w samym podejsciu do gry) jak np w meczu z Besiktasem.I pytanie do znawcow ligue1 ,on serio jest defpomem ,czy moze jednak jakims cofnietym rozgrywajacym?? Mozna by sprobowac Lameli na srodku zamiast Eriksena ,a na skrzydlo dac AT ,tak na probe.
0
smackey
3 listopada 2014, 11:18
Liczba komentarzy: 213
grać samymi wychowankami i może coś powygrywamy :D
0
halabala
3 listopada 2014, 10:29
Liczba komentarzy: 1310
Zaczyna mnie irytowac upor Pochettino - spodziewalem sie trenera otwartego, a dostajemy - jak ktos napisal - troche kopie AVB, czyli goscia zafiksowanego na pewnych rozwiazaniach. Spodobalo mi sie wystawienie na pozycji dziesiatki Soldado - byla to reakcja na obserwacje z poprzednich spotkan, ale juz puszczenie do pierwszego skladu Adebayora a nie Kane'a bylo bardzo, powiedzmy - kontrowersyjne. Podobnie jak poswiecenie z linii pomocy Lameli, ktory mial za soba udane spotkanie z Brighton no i powiedzmy szczerze - ze skrzydla wnosi wiecej niz Eriksen. Ale na plus dla MP byla szybka reakcja i naprawienie bledu, czyli wprowadzenie Lameli za tragicznego wczoraj Dunczyka juz w przerwie plus relatywnie szybka podmiane Ade na Kane'a. Nie rozumiem rowniez przywiazania do Capoue - jesli Stambouli nie jest w stanie wygryzc ze skladu grajacego tak niemrawo Capoue, to zastanawiam sie, jakim cudem ten transfer doszedl w ogole do skutku. Polecam przyjrzec sie straconej bramce i zaobserwowac, co robi, a raczej czego nie robi Francuz. Generalnie zal bylo patrzec na ten mecz, do furii doprowadzila mnie sytuacja z pierwszej polowy, gdy mielismy rzut wolny, celebracja, wszyscy w pole karne a efektem bylo kopniecie pilki lekko po ziemi prosto pod nogi pierwszego z rywali. Zreszta rzuty rozne to samo - dopoki nie wszedl Lamela, chyba kazdy konczyl sie dograniem do pierwszego wolnego pilkarza AV. Nie wiem, co dzieje sie z Eriksenem, ale chyba czas powoli przestac traktowac go jako klasowego rozgrywajacego, bo z tej maki robi sie z kazdym kolejnym tygodniem coraz wiekszy zakalec.
0
_jaroszy
3 listopada 2014, 07:22
Liczba komentarzy: 805
Najwyższa pora by dać szanse gry od początku Kane'owi . Nie jest to może typ napastnika który ja osobiście najbardziej cenie , jednak nie można mu odmówić największe ilości strzelonych bramek z całego trio naszych "snajperów" . Martwi mnie to że po przegranych ostatnio spotkaniach z City i Newcastle , myślałem że Villa będzie przeciwnikiem z którym pokażemy że jesteśmy dużo lepszą drużyną niż nasze ówczesne miejsce w tabeli , tymczasem rzutem na taśmę wymęczyliśmy skromne zwycięstwo . Nasza gra w tym sezonie wygląda bardzo słabo i brak naszej drużynie kreatywności w tworzeniu akcji . Trzeba będzie roszad w zimowym okienku , bo z niektórych piłkarzy wręcz należy zrezygnować i otworzyć im furtkę do wyjścia . Każda formacja z wyjątkiem bramki wymaga wzmocnień i zimą musimy ich dokonać .
0
Barometr
3 listopada 2014, 06:09
Liczba komentarzy: 5046
Mecz żałosny z gry. Ja nie wiem, czy to wina braku zaangażowania, złej pracy trenera, czy po prostu tragicznej formy niektórych jegomości, ale jak się kilka razy w meczu zdarza, że 3 naszych piłkarzy skacze do piłki bez żadnego rywala wokół i do tego to wybicie ląduje pod nogami przeciwnika to ja nie mam pytań. A to się powtarza cały czas. To już nie jest kwestia zgrania, czy wprowadzania własnej filozofii - za nami już okres przygotowawczy, 10. kolejek ligowych plus pucharowe mecze. Kolejna sprawa to brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za grę. Piłkarze grają na alibi. Dziś widziałem chyba tylko Chadliego i Lamelę, który cały czas pokazywał, żeby mu dograć i wychodził na pozycję. Co robił z piłką - to już inna sprawa, ale asystę po tym meczu ma zaliczoną. Inni po prostu chowali się za rywalami. Parodia. Co do Soldado i Adebayora pełna zgoda. Nie wiem, czy Kane jest napastnikiem na poziom Spurs, ale widać, że na razie jest w formie i to on powinien mieć pierwsze miejsce w składzie. 1. Kane 2. Soldado 3. Adebayor Togijczyka powinniśmy pozbyć się już w styczniu Damian - skończmy z tymi porównaniami bo to jest nudne. Post bez wkrętu o TS, czy AVB jest dla Ciebie postem straconym? Ja przypomnę, że za Sherwooda mieliśmy Bentaleba w składzie i graliśmy w kratkę - 1:5 z City, 0:4 z Chelsea, 0:4 z Liverpoolem, 0:2 z WHU i 0:1 z Arsenalem u siebie, więc przestań wracać do tematu. Bo ja znowu podbiję argument, że AVB ma najlepszy procent zwycięstw spośród wszystkich managerów klubu od 1946 roku, czyli niemal 70 lat. Zresztą co Portugalczyk wyprawia teraz z Zenitem powinno dać wielu z nas i prezesowi Spurs w szczególności bardzo do myślenia.
0
Damian88
3 listopada 2014, 02:08
Liczba komentarzy: 445
Z perspektywy czasu, to ten Sherwood nie był wcale taki zły. Gdyby dostał szansę i w okienku transferowym pozbył się szrotu, to może nie stracilibyśmy tylu punktów w tym sezonie. Póki co, Pochettino wydaje się być gorszą wersją AVB. Ja zupełnie tego nie widzę., no chyba, że dojdzie w zimowym okienku do rewolucji, bo z obecnymi piłkarzami już niczego nie osiągniemy. Nie jestem jednak przekonany co do tego czy aby Pochettino dostrzega jakikolwiek problem, bo trochę powątpiewam w typa, który od początku sezonu wystawia w podstawowym składzie wypalonego Adebayora kosztem Kane'a będącego w gazie i napierdalającego gola za golem. Pomijając inne niezrozumiałe decyzje kadrowe.
0
varba
3 listopada 2014, 00:30
Liczba komentarzy: 4468
Najbardziej rozśmiesza mnie to gadanie, że Soldado ma grać, bo się stara. Jak to by było w ogóle jakieś kryterium oceny. Ani Adebayor, ani Soldado nie załużyli, żeby postawić krok na murawie. Granie Eriksenem na skrzydle, żeby zrobić miejsce dla bezproduktywnego Soldado zupełnie nie ma sensu. Eriksen i Lamela i tak się pchają do środka, więc jeden z nich musi grać za Kanem. Soldado i Ade niech sobie razem grają w pucharach.
0
dzejkob
2 listopada 2014, 23:42
Liczba komentarzy: 340
Dla mnie pozytywem oprócz wyniku jest zachowanie/prowokacja Masona w sytuacji z Benteke. Ktoś tam jednak ma jaja w tej drużynie.
0
Eidur
2 listopada 2014, 23:36
Liczba komentarzy: 515
Ten mecz był tragiczny i biorąc pod uwagę naszą grę, 3 pkt to cud. Na szczęście Benteke to idiota i wyleciał, bo pewnie w końcu i on by trafił a Weimann i N'Zogbia sami nie potrafili ciągnąć ofensywy. Poza wynikiem mecz to same negatywy, niestety.
0
MatMar
2 listopada 2014, 23:01
Liczba komentarzy: 316
Mecz w gruncie rzeczy podobny do tego z WHU; tam wprawdzie sytuacja była odwrotna, bo to my musieliśmy grać w dziesięciu, ale koniec końców w obydwu meczach wygraliśmy szczęśliwie i - między Bogiem a prawdą - raczej niezasłużenie. Wnioski również podobne do tych po meczu otwierającym: gramy straszną kaszanę, a jedynym plusem są 3 punkty. Niby styl nieważny, ale samym fartem daleko nie zajdziemy. A już na pewno nie do TOP4. Tak czy owak - COYS!
0
<  1  2  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 66 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się