Każda seria ma swój koniec. Crystal Palace - Spurs 2-1.

11 stycznia 2015, 20:28, RAFAŁ SKUZA
Każda seria ma swój koniec. Wczoraj Spurs zakończyli swoją passę 7 meczów bez porażki. Pierwsza połowa nie trafi pewnie na klubowe DVD żadnej z londyńskich ekip. Po jednej klarownej sytuacji miał Eriksen, który przestrzelił z bliska obok bramki Orłów oraz Murray, którego uderzenie zatrzymał Hugo Lloris. Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla drużyny z WHL. Wynik spotkania otworzył w 49 minucie (…) Harry Kane, wykorzystując celne podanie Chadli-ego strzelił po długim słupku i Koguty wyszły na 1-0.
Bramka nie podłamała Crystal Palace. Zaczęli mocniej szturmować bramkę Spurs i w 69 minucie wywalczyli kontrowersyjny rzut karny, który na bramkę zamienił Gayle. Kluczowym posunięciem w meczu wydawała się zmiana nowego managera Orłów Alan-a Pardew. W 74 minucie zdejmuje zmęczonego już Murray-a zastępując go Wilfried-em Zaha. Ten w 80 minucie szarżuje po lewej stronie boiska mijając Eriksena i Walkera po czym podaje... Piłka po rykoszecie od Fazio trafia pod nogi Puncheon-a a ten plasowanym strzałem po długim słupku pokonuje bramkarza Tottenhamu.
Zostaje jeszcze kwadrans gry wliczając doliczony czas. Jednak piłkarze Spurs nie są w stanie doprowadzić choćby do remisu. Najbliżej celu wydaje się być Kane, który jest faulowany w polu karnym przez Ledley-a jednak sędzia nie dopatruje się ewidentnego przewinienia.
Pardew po raz drugi pokonuje w tym sezonie Pochettino 2-1. Zarówno w spotkaniu z Newcastle jak i wczoraj na Selhurst Park zespół z północnego Londynu nie był wyraźnie słabsza ekipą jednak został sprytnie wypunktowany. Pozostaje nam tylko wierzyć, że były szkoleniowiec Srok nie zmieni już pacy w tym sezonie i nie będzie nas nękał w jakimś kwietniowym spotkaniu Turf Moor.