Mocny finisz. Tottenham przeskakuje Liverpool na ostatniej prostej

25 maja 2015, 22:55, Michał
Tottenham w ostatnim meczu potrzebował zwycięstwa i dobrego wyniku na Britannia Stadium, aby zakończyć sezon na piąty miejscu i bezpośrednio awansować do fazy grupowej Ligi Europy. Scenariusz potoczył się idealnie, a i podopieczni Pochettino nie zawiedli, potwierdzając dobrą formę na wyjazdach.

Koguty od pierwszego gwizdka narzucili swoje warunki. Na pierwszy rzut oka, było widać, której drużynie zależy bardziej. Tottenham zdominował posiadadnie piłki i z każdą akcją, był coraz bliżej przełamania obrony Evertonu.

The Toffees sporadycznie pojawiał się na połowie gości, ale jak już to robili, bywało bardzo groźnie pod bramką Llorisa. Najwięcej krwi oborońcom Tottenhamu, napsuł Kevin Miralllas. Belg dostał szansę w miejsce Lennona, wypożyczonego z Tottenhamu.

Upragniona bramka nadeszła w 25 minucie. Genialne dośrodkowanie Diera, głową na bramkę zamienił Harry Kane. Dla Kane'a to 21 bramka w tym sezonie. Po golu napastnik pobiegł prosto w objęcia Diera. Z ruchu warg można było wyczytać coś w stylu "what a f*cking ball".

W drugiej połowie Everton nieco podkręcił tempo, ale zwarta obrona Tottenhamu nie pozwoliła na zbyt wiele Lukaku i spółce. Na lewej obronie brylował Bentaleb. Pochettino pod nieobecność Rose'a, nietypowo ustawił Algierczyka. Mimo to młody pomocnik znów zagrał jak profesor.

Spotkanie ostatecznie zakończyło sie 0-1. Liverpool spektaluranie przegrał ze Stoke 6-1 i Koguty wskoczyły na 5 miejsce. Na Twitterze kibice Spurs nie szczędzili złośliwości Brendanowi Rodgersowi, który wcześniej naigrywał się z Tottenhamu, że ten zmarnował pieniądze pozyskane za Bale'a. Rodgers za swojej kadencji w Liverpoolu, wydał dwa razy więcej i zakończył sezon za Tottenhamem.

Everton: Howard, Coleman, Galloway (Distin, 84), Stones, Jagielka, McCarthy, Barry, Mirallas (Naismith, 73), Barkley (Besic, 45) Osman, Lukaku.

Spurs: Lloris (c), Dier, Fazio, Vertonghen; Bentaleb, Dembele (Stambouli, 53), Mason, Chadli (Soldado, 90+3), Lamela; Eriksen; Kane (Townsend, 84).

Bramki: Spurs - Kane (24).

Żółte kartki: Everton - Jagielka. Spurs - Stambouli, Mason.

Sędzie główny: Jonathan Moss.
Źródło: Spursmania