Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Toby Alderweireld piłkarzem Tottenhamu!

8 lipca 2015, 11:26, Adam Wdowiński
Tottenham Hotspur oficjalnie potwierdził kupno Toby’ego Alderweirelda od madryckiego Atletico. Tym samym potwierdzone zostały spekulacje, pojawiające się w mediach od początku okienka transferowego. Kwota transferu nie została ujawniona, mówi się jednak o 12 milionach funtów (inne źródła podają 12,5) i ewentualnych dalszych bonusach w wysokości 1 – 2 mln. Alderweireld to czwarty Belg w kadrze Spurs, dołączy do Vertonghena, Chadli’ego i Dembele. Umowa związała go z Nami do 2020 roku.

26-letni obrońca od 2004 związany był z Ajaxem, często tworzył tam duet stoperów z Vertonghenem, w tamtych czasach w stolicy Holandii grał również inny obecny Kogut – Christian Eriksen. W 2013 Alderweireld przeniósł się do Atletico, jednak La Ligi nie zawojował i już po roku został wypożyczony do Southampton. Pierwszy kontakt Toby’ego z piłką w wyspiarskim wydaniu był nader obiecujący, dla Świętych zaliczył 25 występów i bramkę strzeloną Crystal Palace, zbierał pochlebne recenzje. Ostatecznie klub z południowego wybrzeża nie zdecydował się (po małych perturbacjach) na transfer definitywny i od przyszłego sezonu Alderweireld będzie już występował w koszulce z Kogutem na piersi. Na niwie reprezentacyjnej 26-latek może pochwalić się 47 występami, 1 bramką i osiągnięciem ćwierćfinału mistrzostw świata podczas ostatniego mundialu.

Witamy na pokładzie i życzymy wielu sukcesów w barwach Tottenhamu!
Źródło: http://www.tottenhamhotspur.com/

24 komentarzy ODŚWIEŻ

Lotar
8 lipca 2015, 12:53
Liczba komentarzy: 164
Witamy na pokładzie! :) Jestem bardzo zadowolony z tego jak i poprzednich wzmocnień. Widzę, że nasza polityka transferowa w końcu się zmienia. Czekam na rozpoczęcie nowego sezonu! :D
0
trzaskal
8 lipca 2015, 12:18
Liczba komentarzy: 822
A ja myślę, że to już koniec zakupów. Sprzedamy Kabsa, Vlada, pewnie któregoś z dwójki Stambouli/Dembele i może Ade. Dojdą znów młodzi: Pritchard, Carroll i Onomah na szpicę. Pamiętajcie, że naszą główną bolączką była obrona a teraz mamy pięciu stopperów i ultraszybkie wahadła idealne pod 3-5-2. Jaram się sezonem tak samo jak po sprzedaży Elvisa i kupnie Beatlesów (Trubadurów) ;-)
0
MatMar
8 lipca 2015, 12:10
Liczba komentarzy: 316
O - i to jest dobra wiadomość :) A co do Fazio - IMO jest już przesądzone, że odejdzie. No, chyba że nie przeszkadza mu przesiadywanie na ławce.
0
trzaskal
8 lipca 2015, 11:49
Liczba komentarzy: 822
Mam nadzieję, że Verts nie zrobi i Tobiego Mikołaja. Szczerze mówiąc to liczę bardzo na tą dwójkę na zmianę z Wimmerem i Dierem. Gdzie Fazio? Nie wiem. No chyba, że zaczniemy grać również 3-5-2 to wtedy oczywiście Fazio się nadaje. Spurs powoli stają się Rode Duivels. Powodzenia Toby!
0
<  1  2  

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 131 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się