Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Głośne transfery polskich zawodników. Polski rynek transferów

2 sierpnia 2017, 15:26,
Głośne transfery polskich zawodników. Polski rynek transferów

Piłka nożna rozpala kibiców do czerwoności - niektórzy są w stanie za swoimi idolami jeździć nawet po całej Europie, żeby zobaczyć jak fantastycznie sobie radzą na boisku. Jednak warto również pamiętać, że niektóre, bardziej kontrowersyjne transfery zawodników pomiędzy konkurencyjnymi klubami piłkarskimi mogą wywołać falę agresji kibiców względem piłkarza, o czym zdążyło się już przekonać kilku zawodników.

 

Najgłośniejsze i najciekawsze transfery piłkarskie z Polską w tle, w ostatnich latach

1. Wojciech Szczęsny przeszedł do Juventusu

Jest obecnie jeden z najgłośniejszych w ostatnim czasie transferów polskich zawodników. Bramkarz spędził ostatnie dwa lata w Romie, gdzie z kolei grał na wypożyczeniu z Arsenalu Londyn. Obecnie podpisał 4-letni kontrakt i przeniósł się do Juventusu na zasadzie transferu definitywnego, za ponad 12 mln euro. Szczęsny nie kryje radości z podpisanej umowy i uważa, że każdy, kto przechodzi do tego znanego na całym świecie klubu jest "wybrańcem”. Dlatego nie miał żadnych wątpliwości w trakcie podejmowania tej intratnej dla niego decyzji.

2. Kasper Hamalainen z Lecha Poznań do Legii Warszawa

Niewątpliwie był to jeden z najgłośniejszych i najbardziej burzliwych transferów ostatnich lat. Do przejścia z Lecha do Legii doszło w styczniu 2016 roku, jednak emocje po transferze nie opadły do dnia dzisiejszego. Kibice Lecha mają za złe Hamalainenowi ten transfer do dziś i jeszcze długo nie pogodzą się z takim stanem rzeczy zwłaszcza, że nie nastąpiło to na całkiem jasnych zasadach. Wszystkie transfery zawodników pomiędzy rywalizującymi ze sobą klubami zawsze budziły spore kontrowersje - w tym wypadku nie mogło być inaczej.

3. Grzegorz Krychowiak z Sevilla do PSG

Transfer Krychowiaka z hiszpańskiej Sevilli do francuskiego Paris Saint-Germain to jedno z największych rozczarowań sezonu 2016/2017. Mimo, iż PSG zapłaciło za piłkarza 33,5 mln euro okazało się, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Polak miał kilka szans, aby wykazać się i udowodnić, że zasługuje na pierwszy skład, jednak żadnej nie wykorzystał. Obecnie PSG robi wszystko, aby Krychowiak odszedł. W ostatnich dniach nie zabrano go nawet na obóz przygotowawczy.

4. Paweł Jaroszyński oficjalnie piłkarzem Chevio Werona

Polak oficjalnie został piłkarzem Chevio Werona i związał się z klubem 4-letnim kontraktem. Nieoficjalnie podaje się, że bazowa kwota transferu to 2,2 mln zł. Jednak Cracovia, w której do tej pory grał Jaroszyński, może zyskać jeszcze raz tyle pod warunkiem, że piłkarz rozegra w Chevio określoną ilość spotkań.

Transfery polskich klubów

Jak donosi organizacja audytorsko - doradcza, Grant Thornton, w sezonie 2016/2017 polskie kluby w Ekstraklasie zarobiły na transferach 33,5 mln euro. Jest to, jak do tej pory, najwyższy wynik w historii. Z tej kwoty 14 mln euro trafiło do Legii Warszawa. Drugi pod tym względem był Lech Poznań z sumą 6 mln euro.Natomiast, jeżeli chodzi o wydatki na wzmocnienia, w tym samym sezonie, to wyniosły one 8 mln euro. Ponownie i tu na czele była Legia -- 4,5 mln euro. Na drugim miejscu uplasowało się Zagłębie Lubin z 1 mln euro.

Z innych informacji przedstawionych w raporcie, kluby z Ekstraklasy od sezonu 2009/2010, na swoich wychowankach zarobiły blisko 40 mln euro. Najwięcej z tej sumy przypadło Legii Warszawa -- 13,6 mln euro.

Giganci na rynku czyli kto najwięcej wydaje na piłkarzy?

Polski rynek transferowy w porównaniu z tymi, którzy wydają najwięcej jest jeszcze w powijakach. Niekwestionowanym, światowym liderem w wydatkach na transfery jest Real Madryt. Do tej pory, włodarze klubu, zainwestowali bagatela 1,83 mld euro! Chyba nikogo jednak nie dziwi fakt, że właściciele Królewskich co roku robią wszystko, aby w ich drużynie grały jedynie gwiazdy światowego formatu. Na drugim miejscu znalazł się klub Chelsea FC z kwotą 1,80 mld euro. Natomiast trzecie miejsce przypadło Manchester City - 1,76 mld euro. FC Barcelona z 1,57 mld euro zajmuje czwartą pozycję, a topową piątkę zamyka Inter Mediolan z 1,56 mld euro.

Piłka nożna to nie tylko dwie bramki i jedna piłka. To przede wszystkim wielki biznes, w którym często pieniądze biorą górę nad przywiązaniem do barw klubowych. A zarazem dopóki piłka w grze, dopóty będziemy świadkami kontrowersyjnych zmian w klubach jak i transferów, które będą liczone w setkach milionów euro.

Artykuł powstał przy współpracy z rankingiem legalnych bukmacherów – ranking-bukmacherow.pl

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 118 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się