Kane się nie zatrzymuję! APOEL 0:3 Tottenham

26 września 2017, 22:44, Jakub

Koguty notują kolejne zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem rozprawiły się z Apoelem na wyjeździe 3:0. Wynik spotkania jednak nie odzwierciedla jego przebiegu.

Cypryjczycy przegrali zaledwie jedno z ostatnich jedenastu meczów u siebie w europejskich pucharach. To że są mocni u siebie potwierdzili od pierwszych minut stawiając twarde warunki graczom z Londynu.

Tottenham co prawda więcej utrzymywał się przy piłce ale nie stwarzał sobie groźnych sytuacji. Cypryjczykom często udawało się ominąć naszą linię obrony długim podaniem. Raz po takim zagraniu piłkarz Apoelu trafił w poprzeczkę.

Bliski pokonania Llorisa gospodarze byli także po rzucie rożnym. Francuski bramkarz chwilę potem po fatalnym zachowaniu mógł wyprowadzić Apoel na prowadzenie. Lloris wyszedł przed pole karne aby przeciąć długie podanie. Bramkarz Kogutów co prawda dobiegł pierwszy do piłki lecz wybijając ją trafił prosto w Sancheza a futbolówka na szczęście powędrowała obok słupka gości.

Koguty miały problemy ale od czego jest Harry Kane. Anglik dostał podanie po ziemi z głębi pola od Alderweirelda,  wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez problemu wyprowadził Tottenham na prowadzenie.

W drugiej połowie Koguty wyglądały trochę lepiej. Szybko bo po 10 minutach Pochettino zdecydował się na zmiane. Za Auriera wszedł Llorente co pozwoliło uwolnić się nieco Kane’owi. Wychowanek Tottenhamu szybko skorzystał z miejsca na boisku. Najpierw strzałem z okolicy szesnastki na gola zamienił dogranie Sissoko.

5 minut później skompletował hattricka. Koguty wyszły z kontrą, w pole karne dograł Trippier idealnie na głowę anglika który skierował piłkę do siatki ustalając wynik meczu.

APOEL: Waterman; Vouros, Rueda, Carlao, Lago; Vinicius, Morais (84 Alexandrou); Zahid, Sallai (62 Makris), Alonfetis (75 Agustin Farias); de Camargo

Spurs: Lloris; Alderweireld, Sanchez, Davies; Aurier (56 Llorente), Dier, Winks, Trippier; Son, Sissoko (84 Georgiou); Kane (75 N’Koudou)