Tottenham zdecydowanie pokonuje Rzymian

26 lipca 2018, 07:05, Przemysław Grudzień

Zespół Mauricio Pochettino w swoim pierwszym występie w ramach International Champions Cup rozgrywanych na boiskach Stanów Zjednoczonych zdecydowanie pokonał włoską AS Romę 4:1

Piłkarze Tottenhamu na boisko wyszli lekko zdekoncentrowani, co już w 3 minucie spowodowało utratę bramki. Po ładnej akcji lewą stroną boiska świetnie obsłużony Schick przez Javiera Pastore, nie dał szans Vormowi na skuteczną interwencję i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Kibice Tottenhamu nie musieli długo czekać na odpowiedź, ta przyszła zaledwie 6 minut później, kiedy to Llorente wygrał pojedynek główkowy w polu karnym z Manolasem i skierował piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mirante.

Zaledwie 10 minut poźniej, bo w 19 minucie hiszpański rosły napsatnik mógł już się pochwalić dubletem. Świetnie rozegrany rzut rożny przez zespół Tottenhamu zaskoczył zespół Di Francesco. Lamela fenomenalnie dokręcił piłkę na dalszy słupek, gdzie ustawiony był Lucas, jego strzał z pierwszej piłki zdołał obronić włoski golkiper Rzymian, jednak przy dobitce Llorente był już bez szans.

W 28 minucie spotkania z prawej strony w ofensywnej akcji z dobrej strony pokazał się Aurier, którego precyzyjne dośrodkowanie na bramkę zamienił Lucas Moura. Brazylijczyk wślizgnął się między dwójkę defensorów Romy i strzałem głową podwyższył prowadzenie kogutów.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, Tottenhamowi udało się zdobyć jeszcze jednego gola. Jej autorem ponownie został były piłkarz PSG - Lucas Moura. Skrzydłowy Tottenhamu świetnie odnalazł się przed polem karnym zwiódł obrońcę zejściem do środka i mocnym strzałem po ziemi uderzył tuż przy słupku nie dająć żadnych szans bramkarzowi rywali.

W drugiej połowie piłkarze Mauricio Pochettino oddali inicjatywę rywalom, pozwalając im kreować grę, jednak na tyle skutecznie, że utrzymali wynik z pierwszej połowy i mecz zakończył się rezultatem 4:1 dla londyńczyków.

Tottenham Hotspur: Vorm; Aurier, Carter-Vickers, Davies, Walker-Peters; Amos, Sissoko; Eriksen, Lamela, Lucas, Llorente.

Rezerwowi: Gazzaniga, Whiteman, Sanchez, Eyoma, Georgiou, Skipp, Marsh, Nkoudou, Son

AS Roma: Antonio Mirante, Davide Santon, Juan Jesus, Kostas Manolas, Luca Pellegrini; Maxime Gonalons, Javier Pastore, Bryan Cristante; Cengiz Under, Patrick Schick, Diego Perotti.

Rezerwowi: William Bianda, Matteo Cardinali, Ante Coric, Daniele De Rossi, Gregoire Defrel, Edin Dzeko, Stephan El Shaarawy, Federico Fazio, Daniel Fuzato, Rick Kardsdorp, Justin Kluivert, Aleksandar Kolarov, Ivan Marcano, Robin Olsen, Lorenzo Pellegrini, Kevin Strootman.