Son opuści początek sezonu - Ojczyzna wzywa

1 sierpnia 2018, 15:08, Przemysław Grudzień Spurs News
Son opuści początek sezonu - Ojczyzna wzywa
Son Hueng-Min opuści początek sezonu na rzecz azjatyckiego turnieju, w którym będzie reprezentował swoją ojczyznę.

Prawo obowiązujące w Korei Południowej nakazuje każdemu mężczyźnie odbycie 21-miesięcznej służby wojskowej przed ukończeniem 28. roku życia. Istnieją jednak odstępstwa od tych zobowiązań, z których chce skorzystać kluczowy piłkarz Tottenhamu. Z obowiązku odbycia służby mogą być zwolnieni sportowcy, którzy znacząco przyczynili się dla swojego kraju, dlatego też Son chce pomóc drużynie w wygraniu turnieju.

Asian Games ma rozegrać się między 10 sierpnia a 1 września co wiąże się z koniecznością opuszczenia kilku spotkać na początku nowych rozgrywek Premier League przez koreańczyka.

Rozgrywki te nie podlegają patronatowi FIFA, i klub nie ma obowiązku oddelegowania swojego piłkarza na turniej, jednakże władze Tottenhamu postanowiły wyrazić zgodę na wyjazd zawodnika, by ten mógł powalczyć o zwolnienie z obowiązku odbycia służby wojskowej, co tym samym umożliwi piłkarzowi rozwój kariery w normalnym rytmie w klubie. Son nie kryje swojego smutku, tłumaczy, że to ciężka chwila dla niego, że chciałby pomóc drużynie dobrze wejść w nowy sezon.

- Jest mi bardzo przykro opuszczać klub i kolegów w tak ważnej części sezonu - powiedział Son.

- Ten turniej to wielkie wyzwanie, tu chodzi o coś więcej niż medal czy uwielbienie kibiców. musimy dać z siebie wszystko, by móc marzyć o końcowym zwycięstwie. Czekają mnie trudne mecze dla mojego kraju. Wiem, że to powinno być równie ważne jak reprezentowanie klubu , ale mimo wszystko nie czuje się z tym komfortowo. Jadę tam bo to konieczne - zakończył Son.
Źródło: Daily mail

3 komentarze ODŚWIEŻ

_jaroszy
1 sierpnia 2018, 19:29
Oby Son z reprezentacją wygrał ten turniej ,wtedy jest praktycznie pewne że powołanie do wojska go ominie .
0
Marcin
1 sierpnia 2018, 15:30
Decyzja o wyjeździe jak najbardziej słuszna. Zakładając, że zostanie do końca turnieju, przegapi 3, może 4 mecze. W tym tylko jeden naprawdę trudny (Man Utd). A ugrać na tym turnieju może naprawdę wiele.
1
Pep
1 sierpnia 2018, 16:08
Dokładnie tak. Forma Lucasa napawa optymizmem, liczę, że godnie go zastąpi. Martwi mnie trochę Lamela, w ostatnich dwóch meczach nie znalazł się nawet na ławcę, żeby się jeszcze nie okazało, że także jego zabraknie na start sezonu...
0

forum dyskusyjne

tabela ligowa

następny mecz poprzedni mecz

kontuzje / pauza

ankieta

zdjęcie tygodia

statystyki

reklama

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się