Ćwiczenia z kółkami

15 kwietnia 2019, 18:40, Spurs News
Ćwiczenia z kółkami

Kółka gimnastyczne, Bardzo często nazywane również ringami są elementem, który może urozmaicić każdy trening. Obiegowa opinia głosi, że jest to sprzęt tylko dla mężczyzn i to w dodatku bardzo wytrenowanych. Nie do końca jest to prawda, osoby początkujące także mogą wykonywać mniej skomplikowane ćwiczenia kółkami gimnastycznymi. Choć będą to inne ćwiczenia od tych które wykonują zaawansowani zawodnicy, z czasem pozwolą na zwiększenie siły i sprawności co z kolei pozwoli wykonywać bardziej skomplikowane ćwiczenia.

Trening z kółkami gimnastycznymi jest bardzo urozmaicony zawiera bowiem takie ćwiczenia jak pompki, zwisy, brzuszki, odwodzenie stóp itp., wszystkie one służą wzmocnieniu mięśni oraz poprawieniu sylwetki. Bardzo łatwo również zwiększać stopień trudności tego treningu poprzez dobór ćwiczeń oraz zmianę kąta nachylenia ciała co z pewnością poskutkuje aktywizacja kolejnych obszarów mięśniowych.

Kółka gimnastyczne a trening

Wykorzystanie kółek gimnastycznych może być treningiem samym w sobie czy też ciekawym urozmaiceniem treningu siłowego lub fitness. Ćwicząc kółkami angażujemy wiele mięśni w naszym ciele, dzięki czemu taki trening będzie kompleksowy i pozwoli wzmocnić wszystkie kończyny - nie tylko ręce.

Chociaż wydawać by się mogło, że praca z kółkami to przede wszystkim rozwój górnych mięśni ciała, to odpowiednio dobrany zestaw ćwiczeń pozwoli również wzmocnić nogi.
Aby trening z kółkami gimnastycznymi był efektywny, konieczna jest odpowiednia koncentracja, ponieważ ćwiczenia na ringach wymagają tyle samo siły co precyzji, już samo utrzymanie właściwej pozycji wyjściowej jest nie lada wyczynem.
Ćwiczenia na kółkach możemy wykonywać w domu lub na siłowni, ponieważ kółka są niezwykle łatwe w montażu i zajmują bardzo mało miejsca. Zwykle montowane są na hakach pod sufitem lub na drążkach rozporowych.

Trenując z kółkami gimnastycznymi wzmacniamy zostają mięśnie dolnej a także górnej połowy ciała. Klatka piersiowa będzie wypięta do przodu a łopatki sciągnięte, natomiast nogi będą w stanie unieść każdy ciężar. Trening ten pozwala na stabilizację stawów oraz poprawę koordynacji ruchowej, ma też duży wpływa na minimalizowanie ryzyka kontuzji i urazów.

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

forum dyskusyjne

tabela ligowa

następny mecz poprzedni mecz

kontuzje / pauza

ankieta

zdjęcie tygodia

statystyki

reklama

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się