Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Początkujący freerider

12 lipca 2019, 14:50,
Początkujący freerider

Freeride to ekstremalny, niebezpieczny sport i żaden początkujący narciarz nie podejmie się przejazdu w tym stylu, jeśli chce przeżyć. Początkujący freeride'r oznacza doświadczonego, dobrego narciarza lub snowboardzistę, który zapragnął nieograniczonej niczym, swobodnej jazdy na pokrytych puchem szczytach górskich.

Na początek bezpieczeństwo
W Polsce niewiele jest miejsc do prawdziwie ekstremalnego freeride'u, ale nie zmienia to faktu, że do wypróbowania samego stylu jazdy miejsca zawsze się znajdą. Najważniejszą rzeczą jest sprzęt, który trzeba na siebie włożyć oraz ten, który trzeba ze sobą wziąć.

Zaczynając od nart - ważne jest, aby były przeznaczone do freeride'u, czyli lekkie, zwrotne, najlepiej szersze pod butem, aby lepiej unosiły się na puchu.

Następnie wiązania - buty wpinane na PIN lub na ruchomą platformę, ale najistotniejsze jest to aby dawały możliwość ruchomości buta.

Buty freeride - https://shop.majestyskis.com/pl/83-freeride-buty z antypoślizgową, elastyczną podeszwą, o mocnej konstrukcji i idealnym dopasowaniu do stopy.

Bielizna termiczna - bezwarunkowa podstawa.

Odzież freeride - nie krępująca ruchów, luźna, chroniąca przed wpadającym blisko ciała śniegiem.

Kask - nie ma znaczenia, czy kask przeznaczony jest do klasycznej jazdy czy do freeride'u, może być zarówno pełny, jak i płytki.

Gogle, bandamka, rękawice - gogle jako ochrona przed wpadającym w oczy śniegiem i wiatrem, bandamka na usta w ochronie przed śniegiem, rękawice jako ochrona rąk przed zimnem i ewentualnym upadkiem.

Żółw - specjalistyczna ochrona na plecy.

Plecak ze sprzętem alpinistycznym - zapobiegliwy freeride'r będzie miał ze sobą lekką łopatę, latarkę, komórkę i apteczkę pierwszej pomocy.

Wymieniony sprzęt to podstawa dla każdego freerider'a, zarówno początkującego, jak i starego wyjadacza. Każdy element powinien być indywidualnie dopasowany i sprawdzony przed wyruszeniem w trasę. Freeride to nie żarty - daje wolność, poczucie bliskości z naturą i nieograniczoną swobodę, ale jest również realnie niebezpiecznym sportem, który wymaga odpowiednich zabezpieczeń.

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. AFC Bournemouth 0 0 0 0 0
2. Arsenal FC 0 0 0 0 0
3. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli drużyna Tottenhamu zakończy rozgrywki Premier League w sezonie 2020/2021?
1 0%
2-3 37.5%
4-6 25%
7-10 25%
11-20 12.5%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet
Użytkownicy online: Gości online: 19 Zarejestrowanych użytkowników: 4913 Ostatnio zarejestrowany: galon11

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się