Arsenal FC 2:2 Tottenham Hotspur. Derby na remis!

1 września 2019, 16:56, Spursmania

Podopieczni Mauricio Pochettino wywieźli cenny punkt z Emirates Stadium. Pozostaje niesmak, gdyż do 40 minuty Spurs prowadzili już 0:2.

Strzelanie rozpoczął w 10 minucie Christian Eriksen, który dopełnił formalności po strzale Erika Lameli. W 40 minucie karnego pewnie wykorzystał Harry Kane i gdy gościom wydawało się, że dowiozą wynik do przerwy - w 45 minucie bramkę kontaktową strzelił Alexandre Laacazette.

W drugiej połowie cofnęliśmy się do tyłu, czego efektem była bramka w 71 minucie Pierre-Emericka Aubameyanga. Kilka minut później Arsenal strzelił na 3:2, ale decyzją VARu nie przyznano gola.

Arsenal FC: Leno, Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac, Guendouzi, Torreira, Xhaka, Pepe, Lacazette, Aubameyang

Ławka: Martinez, Chambers, Willock, Ceballos, Özil, Mchitarian, Nelson.

Tottenham Hotspur: Lloris (C), Sanchez, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Winks, Sissoko, Eriksen, Lamela, Son, Kane

Ławka: Gazzaniga, Davies, Aurier, Skipp, Alli, Lo Celso, Lucas.

9 komentarzy ODŚWIEŻ

Kamilos
2 września 2019, 19:53
Liczba komentarzy: 565
Sanchez się nie nadaje na bocznego obrońcę i chyba każdy to wiedział już przed meczem...Aurier na lawce... a Trippier sprzedany... źle się dzieje w Kogucim państwie, ale już więcej o prawej obronie nie będę pisał, obiecuję.
Ale mnie bardziej zmartwiło niepojawienie się na boisku Lucasa
Brazylijczyk jest cichy i nie marudzi, przynajmniej na takiego wygląda, najłatweij go posadzić. Alli jest "gwiazdą" i ma "supermenadzera" i w kazdej chwili może obrazić się i odejść do jakiegos Realu.....a teraz jeszcze jest LoCelso rodak kupiony za gruby szmal...Lucas poprostu musiał wejść w drugiej połowie z Arsenalem, idealny do kontry itd ,a wchodzi Anglik po kontuzji i Argentyńczyk, który dopiero co przyszedł, w sumie to mogl nawet wejść za Sancheza... (a w finale LM zaczac w pierwszej 11stce, podobno Poch szanuje ludzi ,jak pan Okoński napisał o tym tekst to się nieźle uśmiałem, choc to bylo wczesniej)
0
Marcin
2 września 2019, 17:24
Liczba komentarzy: 1784
Zaraz po meczu byłem mocno sfrustrowany bo zrobiliśmy naprawdę sporo żeby ułatwić Arsenalowi sprawę. Rozumiem, że chcieliśmy wciągać rywala na własną połowę, rozciągać go i kontrować. Ale wyglądało to bardzo źle, więcej było zagrożenia niż pożytku. Pomysł ogólnie rzecz biorąc jest dobry. Skoro mamy tylko Kane'a (notabene w takiej sobie formie) to rozsądnie jest oprzeć siłę ognia w większej mierze na Sonie czy Lucasie. Oby te wczorajsze problemy to tylko źle miłego początki.

Inna sprawa. Znowu mam kłopot z Sissoko. Ja wiem, że on w zeszłym sezonie zrobił postęp i był ważnym elementem i nawet poprawiłem sobie o nim opinie. No ale zaczynam mieć coraz więcej wątpliwości czy opierając się na nim wskoczymy poziom wyżej. Fajnie, że taki energiczny, silny i do przodu ale jak on biegnie z piłką na bramkę rywala to jest ogromne prawdopodobieństwo, że to się skończy na wyjebaniu piłki w trybuny.
1
Pep
2 września 2019, 08:53
Liczba komentarzy: 116
Jak się wygrywa spotkanie 2:0 to w moim odczuciu ciężko się cieszyć z jednego punktu, pozostaje ogromny niedosyt, choć rywal postawił trudne warunki, szczególnie w drugiej połowie. Widać było inną jakość w porównaniu do zeszłego meczu w grze Tottenhamu. Pytanie tylko czy było to odrobinie lekcji z przed tygodnia i wyciągnięcie wniosków, czy po prostu rywal grający bardziej otwartą piłę. Od początku sezonu leży druga linia pod względem odbioru, czy przecinania piłek, przez co tracimy tak dużo bramek. Pochettino musi też coś zrobić z Sonem, jego egoizm na boisku jest bardzo irytujący i działa na niekorzyść drużyny. Również nie rozumiem niewprowadzenia Lucasa na boisko, gdy przebieg meczu układał się idealnie do wykorzystania atutów Brazylijczyka. Z pozytywów na pewno cieszy powrót Alliego, który być może okaże się katalizatorem dla rozczarowującej formy Kane'a. Wydaje mi się, że bardzo żywe celebrowanie gola przez Eriskena świadczy o tym, że zaszła u niego pozytywna zmiana i że skupi się teraz wyłącznie na myśleniu o grze dla kogutów, co przełoży się na jeszcze lepszą grę Duńczyka
2
Capitano
1 września 2019, 20:50
Liczba komentarzy: 13
Wow co za ZMIANA wyglądu na stronie!!! Jestem pod wrażeniem!

Co do meczu to niby nie wygraliśmy tam od kilku lat ale dzisiaj byliśmy bardzo, bardzo blisko. Widać, że coś nie tak jest w szatni, może to ta sprawa z Eriksenem? Nie wiem, ale niech to się już skończy.
1
Damian88
1 września 2019, 20:25
Liczba komentarzy: 445
Przed sezonem Poch przebakiwal cos o trofeach, ale ten mecz dobitnie pokazuje, ze powielamy bledy z poprzednich sezonow. Wystarczy nas przycisnac i zaraz pojawia sie nerwowka oraz masa bledow. Dopoki nie nauczymy sie wygrywac takich spotkan, dopoty mozemy pomarzyc o pucharach. Dodatkowo coraz czesciej nie moge zrozumiec decyzji podejmowanych przez Maurycego. Jest koncowka meczu, gramy z przodu praktycznie z kontry, a zamiast szybkiego Lucasa na boisko wchodzi Lo Celso. O Sanchezie na PO juz nie wspomne.
Edytowano dnia: 1 września 2019, 20:32
3
kozi
1 września 2019, 20:23
Liczba komentarzy: 11
4 spotkania a my 6 bramek straconych. Niby ciężki terminarz. Mam nadzieję, że w 38 kolejce zapomnimy o tym początku sezonu :)
1
PawełTH
1 września 2019, 20:13
Liczba komentarzy: 4
Przed meczem 2;2 brałbym w ciemno ALE... Głupota Rose przeraża 46 minuta a ten kiwa przed polem karnym i bum, a mogło być spokojniej w 2 połowie. Brak prawego obrońcy, słabo S... Winks nie umie podać dalej niż do najbliższego zawodnika... ALE DWA CIĘŻKIE WYJAZDY JUŻ ZA NAMI.
3
heniek
1 września 2019, 20:15
Liczba komentarzy: 119
No właśnie... NIBY remis a boli! Też brałbym w ciemno przed meczem, ale gdy oglądało się spotkanie jest ten niedosyt...
2
wyleszczony
1 września 2019, 20:11
Liczba komentarzy: 93
Szkoda tych straconych bramek. Bez problemu powinniśmy wygrać. Cieszy chociaż ten 1 pkt bo gdyby nie VAR...

Sanchez dziecinne błędy ostatnio coś robi, no ale tłumaczymy jeszcze wszystko początkiem sezonu tak? :D
3

1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%

Użytkownicy online: Gości online: 98 Zarejestrowanych użytkowników: 5225 Ostatnio zarejestrowany: Witek