Tottenham Hotspur 4:0 Crystal Palace!

14 września 2019, 15:06, Spursmania

W ramach 5. kolejki Premier League, Tottenham Hotspur podejmował u siebie drużynę Crystal Palace. Spotkanie zakończyło się pewnym wynikiem 4:0.

Podopieczni Mauricio Pochettino nie mogli lepiej zacząć. Po 23 minutach Tottenham prowadził już 3:0! Strzelanie w 10 minucie rozpoczął Son, 11 minut później - po podaniu w pole karne Auriera, bramkę samobójczą zanotował van Aanholt. Przy trzecim golu dla Spurs (strzelał ponownie Son), Serge Aurier też miał swój udział. Prawy obrońca odnotował dwie asysty w tym meczu. Trzy minuty przed przerwą, rywali dobił jeszcze Erik Lamela, który dokończył formalności po pięknym podaniu Harry'ego Kane'a w pole karne.

Na drugą połowę - piłkarze Crystal Palace wyszli bardziej bojowo nastawieni, próbowali kilka razy przedrzeć się przez szyki obronne Spurs, ale bez skutku. Kibice w drugiej części meczu nie zobaczyli więcej bramek, wynik pozostał bez zmian.

Tottenham Hotspur: Lloris (C), Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose (75' Davies), Winks (66' Ndombele), Sissoko, Eriksen, Lamela, Son, Kane (85' Lucas)

Ławka: Gazzaniga, Davies, Dier, Wanyama, Ndombele, Dele, Lucas

Żółte karti: Winks, Rose, Vertonghen, Eriksen

Bramki: Son (10'), van Aanholt - samobójcza (21'), Son (23'), Lamela (42')

Crystal Palace: Guaita, Ward, Sakho, Cahill, Van Aanholt, Milivojevic, Kouyate (76' McCarthy), Schlupp, Towsend (85' Camarasa), Zaha, Ayew (71' Benteke)

Ławka: Hennessey, Tomkins, Riedewald, Meyer, McCarthy, Camarasa, Benteke

Żółte karti: Ayew, Ward

Źródło: twitter / własne