Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham Hotspur 2:1 Southampton FC. Trzy punkty zostają w Londynie!

28 września 2019, 15:36, Spursmania
Tottenham Hotspur 2:1  Southampton FC. Trzy punkty zostają w Londynie!

W ramach 7. kolejki Premier League, Tottenham Hotspur podejmował na swoim terenie drużynę Southampton FC. Kibice na nudę nie mogli narzekać - trzy bramki w pierwszej połowie, błąd Llorisa, czerwona kartka Auriera czy nerwowa obrona wyniku w drugiej połowie. Spotkanie zakończyło się 2:1 - ciężki i wyczerpujący mecz, ważne trzy punkty.

Mecz już od początku był bardzo otwarty, obie drużyny szukały swoich okazji. Drogę do bramki w 24 minucie znalazł Tanguy Ndombele, który po podaniu Sona  pewnym strzałem pokonał Angusa Gunna. Kolejne minuty nie należały do wybitnych ze strony podopiecznych Mauricio Pochettino. Ostatnio chwalony Serge Aurier, w ciągu 5 minut dostał dwie żółte kartki, w związku z czym już w 31 minucie musiał zejść z murawy.

Gdy wydawało się, że gorzej być już nie może, swoje umiejętności pokazał Mistrz Świata - Hugo Lloris, który po nieudanym zwodzie w polu karnym stracił piłkę, błąd wykorzystał piłkarz "Świętych", Danny Ings. Na szczęście 4 minuty później po kontrze, wynik do przerwy (2:1) uratował Harry Kane.

W drugiej części spotkania, Spurs robili wszystko, aby utrzymać korzystny wynik do końca meczu, zwłaszcza że grali w "10". Głęboka obrona i kontrataki - tak wyglądała gra przez następne 45 minut. Goście dwa razy mogli wyrównać na początku drugiej połówki, ale za błąd przy bramce na 1:1 zrekompensował Hugo Lloris. Najpierw obronił groźny strzał Warda-Prowe'a z rzutu wolnego, a następnie z linii bramkowej wyciągnął "główkę" Yoshidy.

Heatmap z Whoscored obrazowo pokazuje jak wyglądało spotkanie:

Tottenham Hotspur: Lloris (C), Aurier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Winks(Wanyama 92’), Sissoko, Ndombele(Dier 78'), Eriksen, Son(Lamela 63'), Kane

Ławka: Gazzaniga, Davies, Dier, Wanyama, Dele, Lamela, Lucas

Żółte kartki: Aurier(27', 31')

Southampton FC: Gunn, Cedric, Bednarek, Yoshida, Bertrand, Romeu, Hojbjergm Ward-Prowse, Boufal, Redmond, Ings(Obafemi 84')

Ławka: Lewis, Valery, Danso, Vestergaard, Armstrong(Armstrong 79'), Long, Obafemi

Żółte kartki: Yoshida(63'), Bednarek(82')

Bramki: Ndombele(24'), Ings (39'), Kane(43')

Źródło: twitter/własne