Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Mourinho: nie miałem jak reagować

21 czerwca 2020, 16:36, Marcin Kłos

Jose Mourinho skomentował przebieg piątkowego meczu z Manchesterem United. Portugalczyk przyznał, że jest zadowolony z postawy drużyny i jednocześnie narzekał na braki kadrowe.

W miniony piątek Tottenham rozegrał pierwszy po wznowieniu rozgrywek mecz w Premier League. Na własnym boisku Koguty zremisowały 1:1.

O meczu wypowiedział się w rozmowie ze Sky Sport Jose Mourinho.

Co mi się podobało? Nastawienie, organizacja, kontrola, solidność. Daliśmy United to czego nie lubią.

Jednocześnie Mourinho wyjaśnił dlaczego w meczu przeprowadził jedynie 2 zmiany chociaż według nowych przepisów mógł ich dokonać 5.

Byłem niezadowolony ponieważ widziałem co dzieje się na boisku ale nie miałem jak reagować. Kiedy rywale zaczęli dominować nasza przednia formacja była zmęczona i nie mogliśmy grać pressingiem.

Zawodnicy wykonali świetną robotę w obronie-rywale mieli tylko dwa groźne uderzenia, z którymi Hugo sobie poradził i to tyle. Całą resztę mieliśmy pod kontrolą. Przez 70 minut, kiedy mieliśmy siły, dobrze graliśmy piłką, wiedzieliśmy co chcemy grać.

W ostatnich piętnastu minutach bardzo chciałem mieć do dyspozycji Lucasa, chciałem mieć Delego. Ostatnie piętnaście minut było dla nas bardzo trudne.

Lucas i Dele to ważni dla nas zawodnicy i mogliśmy się dziś o tym przekonać. Kiedy popatrzyć na ich ławkę rezerwowych a potem na naszą można zauważyć jaka jest różnica w opcjach w ofensywie. Mam nadzieję, że wrócą na West Ham bo to teraz ogromnie ważne aby rotować zawodnikami.

Źródło: goal.com