Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham Hotspur 3:0 Leeds United F.C.

Tottenham Hotspur
2 stycznia 2021, 13:30 Tottenham Hotspur Stadium
Leeds United F.C.
Premier League

Wolverhampton FC 1:1 Tottenham Hotspur

Wolverhampton FC
27 grudnia 2020, 20:15 Molineux Stadium
Tottenham Hotspur
Premier League

Tottenham Hotspur 0:2 Leicester City

Tottenham Hotspur
20 grudnia 2020, 15:15 Tottenham Hotspur Stadium
Leicester City
Premier League

Liverpool FC 2:1 Tottenham Hotspur

Liverpool FC
16 grudnia 2020, 21:00 Anfield
Tottenham Hotspur
Premier League

Trippier o Dembele: to nie miało sensu

29 czerwca 2020, 17:47, Marcin Kłos
Trippier o Dembele: to nie miało sensu

Nie ma chyba kibica Tottenhamu, który nie rozpamiętywał by odejścia Moussy Dembele. Do tematu odniósł się również były obrońca Kogutów a dziś zawodnik Atletico Madryt, Kieran Trippier.

To najlepszy piłkarz z jakim kiedykolwiek grałem, powiedział Trippier będąc gościem podcastu The Beautiful Game, według mnie, on, Moussa Dembele, jest nie do zastąpienia. 

Sprzedaliśmy go w styczniu. Nie wiem jaka była jego sytuacja, może chciał odejść, ale osobiście uważam, że gdybyśmy zatrzymali go na te dodatkowe kilka miesięcy i pozwolili odejść mu latem za darmo to wyszlibyśmy na tym znacznie, znacznie lepiej.

Myślę, że wówczas moglibyśmy wygrać finał (LM-red.).

Jest w Tottenhamie wielu świetnych piłkarzy ale według mnie szansę na wygranie czegoś straciliśmy oczywiście gdy odszedł Moussa. Tak uważam. Jako piłkarz nie chcesz aby tacy zawodnicy odchodzili. Szczególnie w styczniu. No, chyba, że z jakiegoś powodu musiał odejść czy coś, ale szczerze to nic o tym nie wiem.

Oddanie go w styczniu nie ma dla mnie sensu bo mógł nam pomóc wygrać finał Ligi Mistrzów. Taki był dobry. Mógł mieć na plecach trzech rywali a i tak mogłeś podać mu piłkę. Ogrom szacunku jakim darzyli go koledzy a potem jego transfer w styczniu, gdy zaliczasz trudny sezon, zupełnie tego nie rozumiem.

Kieran wypowiedział się również o następcy Dembele, sprowadzonym z Lyonu za rekordową sumę Tanguyu Ndombele. Anglik przyznał, że co prawda nie grał razem z Ndombele ale słyszał o nim wiele dobrego a jego gra zrobiła na nim spore wrażenie.

Belgijski pomocnik Moussa Dembele przyszedł do Tottenhamu w sierpniu 2012 roku z Fulham. Kwota transferu wyniosła 15 milionów funtów. W styczniu 2019 roku za 12.45 miliona funtów Dembele trafił do chińskiego Guangzhou R&F FC.

 

Źródło: football.london

4 komentarze ODŚWIEŻ

VeniVidiVici
22 lipca 2020, 16:09
Liczba komentarzy: 8
Dembele jest nie do zastąpienia. To był gośc który budził szacunek na boisku i zaufanie, można było podać do Niego bez ryzyka, jego zastawianie, balans, drybling. Coś pieknego. Bardzo niedoceniany zawodnik, nie miał liczb ale wprowadzał spokój w środku pola. Był Dembele, był Modric, a zostaliśmy z Winksem i Sissoko....
0
Kamilos
2 lipca 2020, 21:50
Liczba komentarzy: 448
sprzedaż Trippiera to był sabotaż. On nie spoczął na laurach tylko miał wtedy zadyszkę po mundialu plus praktycznie caly sezon brak zmiennika ,bo Aurier wtedy ciagle albo kontuzje albo gorzej. Eidur nie oglądasz meczów Atletico, a Dembele że u nas tak smiesznie malo nawet na nas zarabiał to był dopiero żart...
0
qwela
30 czerwca 2020, 12:38
Liczba komentarzy: 35
Dwa błędy zarządu. Sprzedaż Dembele i poźniej Kierana.
0
Eidur
1 lipca 2020, 20:21