Koguty w reprezentacjach #4

17 września 2020, 00:36, Dominik Brajta

Po blisko 10 miesięcznej przerwie związanej z pandemią koronawirusa, wróciła piłka reprezentacyjna. Póki co tylko zespoły zrzeszone w UEFA zaczęły rozgrywać swoje spotkania w ramach Ligi Narodów.

10 zawodników z drużyny Mourinho zostało powołanych do swoich reprezentacji narodowych.

Gareth Southgate tym razem skorzystał tylko z dwóch piłkarzy Tottenhamu: w meczach z Islandią (1:0) i Danią (0:0) od deski do deski grał Eric Dier na pozycji środkowego obrońcy, zaś Harry Kane kapitan zespołu opuścił boisko tylko na 12 minut spotkania przeciwko Islandczykom.

Do kadry młodzieżowej na spotkania z Kosowem (6:0) i Austrią (2:1) powołanie otrzymali Ryan Sessegnon i znajdujący się na wypożyczeniu w Norwich Oliver Skipp. Lewoskrzydłowy wszedł na boisko w meczu z Kosowem i zanotował gola i asystę, z Austrią zagrał tylko 67 minut. Skipp wystąpił w obu meczach w pierwszym składzie, zszedł z boiska na ostatnie 10 minut starcia z Austriakami.

Moussa Sissoko zagrał całe spotkanie z Chorwacją (4:2), zaś Hugo Lloris zaliczył komplet minut w spotkaniach z Chorwacją i Szwecją (1:0) pełniąc rolę kapitana drużyny narodowej.

Toby Alderweireld zagrał po 90 minut w starciach z Dania (2:0) i Islandią (5:1).

Powołanie od Ryana Giggsa do reprezentacji Walii otrzymał Ben Davies. Etatowy obrońca Tottenhamu zagrał komplet minut w starciach z Finladią i Bułgarią. Obydwa mecze wygrane w stosunku 1:0 przez Walijczyków.

Nowy nabytek Spurs, Matt Doherty zagrał również po 90 minut w meczach reprezentacji Irlandii, która zremisowała z Bułgarią i przegrała u siebie z Finami.

Inny nowy zawodnik Spurs – Pierre Emile Hojbjerg zagrał w przegranym meczu Danii z Belgią w pełnym wymiarze czasowym, zaś w starciu z Anglikami zakończonym bezbramkowym remisem wszedł na ostatni kwadrans.

Steveen Bergwijn strzelił gola na wagę zwycięstwa w starciu z Polską, zaś w meczu z Włochami nie zwojował nic przez 57 minuty, które przebywał na murawie.

Następne spotkania reprezentacyjne już w drugi weekend października.