25 kwietnia – zapiszcie w kalendarzu, Tottenham w finale Pucharu Ligi

Spurs: 1 Lloris, 24 Aurier, 6 Sanchez, 15 Dier, 3 Reguilon , 17 Sissoko, 5 Hojbjerg, 27 Lucas Moura, 28 Ndombele, 7 Son, 10 Kane

Substitutes: 4 Alderweireld, 8 Winks (s 71'), 12 Hart, 20 Alli, 23 Bergwijn, 25 Tanganga (s 86'), 33 Davies (s 71'), 45 Vinicius (s 89'), 48 White

Brentford: 1 Raya, 22 Dalsgaard, 5 Pinnock, 29 Sorensen, 3 Henry, 14 Da Silva , 27 Janelt , 8 Jensen, 19 Mbeumo, 17 Toney, 7 Canos

Substitutes: 38 Haygarth, 9 Marcondes (s 74'), 15 Forss (s 81'), 20 Ghoddos, 24 Fosu (s 74'), 28 Daniels, 30 Roerslev, 36 Stevens, 37 Gilbert

W krótkiej przerwie zimowej Premier League, nie wszystkie zespoły mają czas na odpoczynek. Football Association zaplanowało na pierwsze dwa tygodnie stycznia rozgrywki pucharu ligi oraz później FA Cup. Puchar Ligi znajduje się na etapie półfinałów i w grze zostały tylko dwa zespoły z Manchesteru, Tottenham i Brentford.

To właśnie z czwartym zespołem Championship we wtorkowy wieczór przyszło zmierzyć się drużynie Mourinho. Niżej notowany rywal pokonał w drodze do półfinału trzy zespoły z Premier League (Southampton, West Brom i Newcastle). Podopieczni Thomasa Franka stanęli przed niepowtarzalną okazją na pierwszy awans do finału turnieju krajowego. Nie przegrali od 16 meczów więc mieli prawo marzyć o pokonaniu ekipy z północnego Londynu.

Mourinho przystąpił do rywalizacji bardzo poważnie, wystawiając najmocniejszy skład. Zespół od początku wyglądał na zdeterminowany i chętny do otwartej gry. Spurs strzelanie zaczęli już w 12 minucie. Dośrodkowanie z lewej strony od Reguilona na bramkę zamienił Sissoko, który wbiegł w pole karne z drugiej linii całkowicie niekryty.

Kolejne minuty potwierdzały dominacje piłkarzy Mourinho. Brentford nie miał nic z gry, największą bronią gości były stałe fragmenty gry. Po jednym z nich w 65 minucie do bramki trafił Ivan Toney. Po weryfikacji systemem VAR okazało się, że angielski napastnik znajdował się na spalonym.

Kilka minut po nieuznanym golu Tottenham odpowiedział w najlepszy możliwy sposób, zdobywając bramkę na 2:0 – zabijając tym samym mecz. Grający dobre spotkanie Ndombele zwieńczył solidny występ asystą, posyłając prostopadłe podanie do Sona. Koreańczyk nie zmarnował okazji na podwyższenie wyniku i pokonał Davida Reyę.

W 84 minucie w akcie frustracji Josh Dasilva poskrobał po goleniu Pierre – Emila Hojbjerga. Po weryfikacji VAR, Mike Dean pokazał wychowankowi Arsenalu czerwoną kartkę. Thomas Frank krzyknął wtedy, że zna Hojbjerga, dając jasno do zrozumienia, że jego rodak udaje. Ostatecznie były gracz Southampton został zmieniony przez Japheta Tangangę.

Po końcowym gwizdku, Tottenham mógł świętować pierwszy finał krajowych rozgrywek od 2015 roku - starcia w pucharze ligi z Chelsea. W finale zagrają 25 kwietnia, rywalem jedna z drużyn z Manchesteru. Dzisiaj dowiemy się, która z nich.

Przed Tottenhamem wątpliwe wyzwanie w Pucharze Anglii w sobotę, czyli starcie z amatorskim zespołem Marine  FC.