Spurs: 1 Lloris, 24 Aurier, 6 Sanchez, 4 Alderweireld, 3 Reguilon, 28 Ndombele, 5 Hojbjerg, 9 Bale, 27 Lucas Moura, 7 Son, 10 Kane.

Substitutes: 2 Doherty (s 81'), 8 Winks, 11 Lamela (s 70'), 12 Hart, 15 Dier, 17 Sissoko, 20 Alli (s 66'), 33 Davies, 45 Vinicius.

Burnley:,1 Pope, 2 Lowton, 5 Tarkowski, 6 Mee, 3 Taylor, 8 Brownhill, 18 Westwood, 4 Cork, 11 McNeil, 27 Vydra, 19 Rodriguez.

Substitutes: 9 Wood (s 73'), 15 Peacock-Farrell, 16 Stephens (s 81'), 26 Bardsley, 28 Long, 34 Dunne, 38 Richardson (s 88'), 41 Benson, 45 Driscoll-Glennon.

Przed meczem z Burnley piłkarze Spurs po raz pierwszy w tym sezonie znaleźli się za plecami Arsenalu, który wygrał mecz Leicester. Była to dodatkowa motywacja dla znajdującego się  w ostatnim czasie na fali wznoszącej zespołu Mourinho.

W czwartek Tottenham zapewnił sobie awans do kolejnej rundy w Lidze Europy, a w niedzielne popołudnie gracze Spurs roznieśli Burnley. W składzie drużyny gości znalazło się 10 Anglików.

Piłkarze Mourinho mecz zaczęli z wysokiego C. Już w drugiej minucie dośrodkowanie Sona na gola zamienił Gareth Bale, który z bliska pokonał Nicka Pope’a. Był to drugi gol w Premier League strzelony przez Walijczyka w tym sezonie. Po bramce Tottenham nie wydawał się zaspokojony.

Przewaga nie wyrażała się może w posiadaniu piłki, ale w jakości stworzonych okazji. Gracze Dyche’a byli bezbronni. Druga bramka dla Spurs padła w 15 minucie spotkania. Długie podanie w kierunku Kane’a posłał Gareth Bale, kapitan reprezentacji Anglii wykorzystał okazję zabierając się wraz z piłką w kierunku bramki, podwyższył prowadzenie.

Występ Walijczyka stawał się co raz bardziej imponujący, a jego koledzy nie zamierzali na tym poprzestać. W 30 minucie padła bramka na 3:0. Dośrodkowanie Reguilona wykorzystał Brazylijczyk Lucas.  Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie był już tak intensywny, tempo spadło.

W drugiej połowie spotkania presja na Tottenhamie była mniejsza. Trzy bramkowa przewaga pozwoliła podejść Spurs na większym luzie do drugiej części gry. Okazało się jednak, że piłkarze z N17 nie zamierzali poprzestać na 3 golach. W 55 minucie drugi gol w meczu zdobył Gareth Bale, pokonując strzałem po dalszym słupku bezradnego Pope’a. Asystę zaliczył Son.

Tak wysoka przewaga skutkowała zmianami. Strzelcy goli: Lucas i Bale zostali oszczędzeni na ostatnie pół godziny meczu. Na boisku pojawili się Dele i Lamela, którzy bez problemu dowieźli wynik do końca.

Gareth Bale – Man of the match. Występ Walijczyka był imponujący, dwa gole i asysta to jasny sygnał: „I’m back”. Dobre spotkanie zagrał cały zespół, ale poza ofensywnym kwartetem na pochwałę szczególną zasłużyli Davidson Sanchez i Toby Alderweireld. Kolumbijczyk rządził w powietrzu, zaś Belg rozegrał solidny mecz, sprawiał wrażenie lepszego od Diera.

Zwycięstwo z Burnley pozwoliło na awans w tabeli przed Aston Villę i Arsenal. 39 punktów daje 8 miejsce w tabeli. Do czwartego West Hamu Spurs tracą 6 punktów.  Kolejny mecz w Premier League Tottenham rozegra z Fulham.. W pierwszym meczu z zespołem Scotta Parkera padł remis 1:1. Czy tym razem Spurs wygrają derby? O tym przekonamy się 4 marca o 19:00.