Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Oficjalnie : Tottenham Hotspur w Superlidze!

19 kwietnia 2021, 00:37, Maciej Jamrożek
Oficjalnie : Tottenham Hotspur w Superlidze!

Potwierdziły się wszystkie dzisiejsze spekulacje. Równo o 00.15 Władze Superligi potwierdziły udział 12 klubów, w których skład zalicza się m.in Tottenham Hotspur. Poniżej przedstawiamy pełny komunikat. 

''Wiodące kluby europejskie mają zaszczyt ogłosić nowe rozgrywki Super League''

,,Dwanaście czołowych europejskich klubów piłkarskich zebrało się dzisiaj, aby ogłosić, że zgodziły się ustanowić nowe rozgrywki w środku tygodnia, Super League, kierowane przez kluby założycielskie.

AC Milan, Arsenal FC, Atlético de Madrid, Chelsea FC, FC Barcelona, ​​FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham Hotspur dołączyły jako kluby założycielskie. Przewiduje się, że kolejne trzy kluby dołączą przed sezonem inauguracyjnym, który ma rozpocząć się tak szybko, jak to możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na dyskusje z UEFA i FIFA, aby współpracować w celu osiągnięcia najlepszych wyników i porozumienia dla nowej ligi i piłki nożnej jako całości.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie miały na celu poprawę jakości i intensywności istniejących europejskich rozgrywek w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że ​​do zwiększenia wartości i wsparcia z korzyścią dla całej europejskiej piramidy piłkarskiej potrzebna jest wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce szeroko zakrojony dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby Założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane po tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości meczów i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej''.

FORMAT ROZGRYWEK

  • 20 uczestniczących klubów z 15 klubami założycielskimi i mechanizmem kwalifikacyjnym dla kolejnych pięciu drużyn, które kwalifikują się corocznie na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.
  • Mecze w środku tygodnia, w których wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w swoich ligach krajowych, zachowując tradycyjny krajowy kalendarz meczów, który pozostaje w centrum rozgrywek klubowych.
  • Sierpień zaczyna się od klubów biorących udział w dwóch grupach po 10 drużyn, rozgrywających mecze u siebie i na wyjeździe, przy czym najlepsza trójka w każdej grupie automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinału. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, zmierzą się następnie w dwumeczowej play-off o pozostałe pozycje ćwierćfinałowe. Do finału pod koniec maja wykorzystany zostanie format dwuczęściowy, który zostanie rozegrany jako pojedynczy mecz w neutralnym miejscu.

Tak szybko, jak to możliwe po rozpoczęciu rozgrywek mężczyzn, zostanie uruchomiona odpowiednia liga kobiet, która pomoże w awansie i rozwoju gry kobiet.

Nowy coroczny turniej zapewni znacznie większy wzrost gospodarczy i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej poprzez długoterminowe zobowiązanie do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami z ligi. Te płatności solidarnościowe będą znacznie wyższe niż te generowane przez obecną europejską konkurencję i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie początkowego okresu zobowiązań klubów. Ponadto konkurs będzie oparty na trwałych podstawach finansowych, a wszystkie Kluby Założycielskie podpiszą się pod ramą wydatków. W zamian za swoje zaangażowanie kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Florentino Pérez, prezes Realu Madryt i pierwszy prezes Super Ligi, powiedział:
- Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i zapewnimy jej należne jej miejsce na świecie. Piłka nożna to jedyny światowy sport na świecie, który ma ponad cztery miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako dużych klubów jest spełnianie ich pragnień.

Wspierając nową ligę europejską, Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Super League, powiedział:
- Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99 europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie, umożliwiając zmianę europejskiej rywalizacji, stawiając grę, którą kochamy na trwałych podstawach na długoterminową przyszłość, znacznie zwiększając solidarność i zapewniając fanom i amatorom regularny przepływ najważniejszych spotkań, które będą karmić ich pasję do gry, zapewniając im jednocześnie angażujące wzory do naśladowania.

Joel Glazer, współprzewodniczący Manchester United i wiceprzewodniczący Super League, powiedział:
- Poprzez gromadzenie najlepszych klubów i zawodników na świecie, aby grali ze sobą przez cały sezon, Super Liga otworzy nowy rozdział w europejskiej piłce nożnej, zapewniając światowej klasy zawody i udogodnienia oraz zwiększone wsparcie finansowe dla szerszej piramidy piłkarskiej.

Źródło: Tottenhamhotspur.com

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 27 Zarejestrowanych użytkowników: 5227 Ostatnio zarejestrowany: Normankeype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się