Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Ryan Mason: Jestem dumny z wysiłku drużyny.

21 kwietnia 2021, 22:41, Maciej Jamrożek
Ryan Mason: Jestem dumny z wysiłku drużyny.

Ryan Mason pojawił się na konferencji po meczu z Southampton. Trener odpowiedział na kilka pytań dotyczących meczu, Harry'ego Kane czy Garetha Bale'a.

Twoje pierwsze zwycięstwo jako trener. Jak się czujesz?
-Przede wszystkim uczucie to ogromna ulga. Przez ostatnie dwa lub trzy dni była burza, ale na szczęście wygraliśmy, a co najważniejsze, czułem, że w drugiej połowie byliśmy znakomici. Występ, zaangażowanie, energia były genialne, ponieważ myślałem, że w pierwszej połowie było to dla nas bardzo trudne. Ciężko było się wydostać i byli bardzo dobrzy. Stworzyli pewne szanse. Hugo popisał się dwoma paradami klasy światowej, ale myślałem, że w miarę jak gra się kończy, przejmujemy nad nią kontrolę, i myślałem, że tylko jedna drużyna wygra mecz.

Co im powiedziałeś w przerwie meczu?
-Chodziło tylko o to, aby dać im wiarę, energię, by mieć odwagę do gry i wyrażania siebie, ale w ramach tego musieliśmy również rywalizować, ponieważ czułem, że w pierwszej połowie były sytuacje, w których byli szybsi do pierwszej piłki. Pojedynki i wślizgi Czułem, że wychodzą na szczyt, ale zmieniliśmy drugą połowę. Uzyskaliśmy pełną kontrolę nad meczem i rozegraliśmy mecz prawie na ich połowie. Pomyślałem, że w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo w meczu.

Co sądzisz o protestach kibiców przed meczem i czy takie wygrane mogą pobudzić drużynę?
-Przede wszystkim nie mogę mieć opinii, ponieważ nie byłem tego świadomy, nie widzieliśmy tego, więc nie mogę tego skomentować. Ale najważniejszą rzeczą jest wytworzenie dobrej energii wokół tego miejsca, oczywiście kiedy wygrywasz mecze, to pomaga, ale co ważniejsze, występ w drugiej połowie jest taki, jaki chcemy. Na szczęście udało nam się wygrać i już teraz nie możemy się doczekać jutra.

Są jakieś nowe wieści o kontuzji Harry'ego?
-Z Harrym wszystko idzie z dnia na dzień. Wiemy, że robi absolutnie wszystko, żeby wrócić na boisko. Dzisiaj nie mógł, ale mam nadzieję, że pod koniec tygodnia sytuacja będzie jasna. 

Czy uważasz, że dzisiejszy mecz dał wszystkim nadzieję, co do niedzieli?
-Kiedy grasz tak ważny mecz jak w niedziele zawsze jest ważne, żeby go wygrać. Pomyślałem, że sposób, w jaki wygraliśmy mecz, wiele mówi o grupie, wierze, zaangażowaniu, energii, jaką miała drużyna w niesamowitej drugiej połowie i jestem bardzo dumny z zespołu za wysiłek, jaki pokazali dzisiejszego wieczoru.

Czy kibice zasługują na przeprosi po bałaganie związanym z ESL?
-Będę szczery, mówiłem to przez cały czas, naprawdę nie mogę mieć zdania na ten temat, bo przez ostatnie 48 godzin jestem pewien, że możesz uszanować fakt, że mój umysł, moja energia były w pełni skupione na tym meczu. Będę się cieszył tym meczem, ale moja energia przełoży się na jutrzejszy trening i przygotowaniu zespołu na weekend. Będę szczery. Całkowicie wyłączyłem się po objęciu funkcji trenera i skupiam się tylko na drużynie.

Bale nie grał dużo u twojego poprzednika, dlaczego zdecydowałeś dać mu szansę?
-Posłuchaj, Gareth to wyjątkowy zawodnik, miał wyjątkową karierę. Zwłaszcza, gdy nie masz Harry'ego w drużynie, potrzebujesz kogoś, kto potrafi stworzyć momenty w ostatnich minutach meczu. aka była dzisiejsza decyzja Garetha i na szczęście odwdzięczył się. Jego wysiłek i jakość wykończenia były niesamowite. 

Źródło: Football London

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Arsenal FC 0 0 0 0 0
2. Aston Villa F.C. 0 0 0 0 0
3. Brentford F.C. 0 0 0 0 0
4. Brighton & Hove Albion F.C. 0 0 0 0 0
5. Burnley FC 0 0 0 0 0
6. Chelsea FC 0 0 0 0 0
7. Crystal Palace 0 0 0 0 0
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 2023/2024?
1 12.5%
2-3 12.5%
4-6 25%
7-10 50%
11-20 0%
8 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 21 Zarejestrowanych użytkowników: 5230 Ostatnio zarejestrowany: MariaFlofe

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się