Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham Hotspur 2:1 Southampton FC

Tottenham Hotspur
21 kwietnia 2021, 19:00 Tottenham Hotspur Stadium
Southampton FC
Premier League

Everton FC 2:2 Tottenham Hotspur

Everton FC
16 kwietnia 2021, 21:00 Goodison Park
Tottenham Hotspur
Premier League

Tottenham Hotspur 1:3 Manchester United

Tottenham Hotspur
11 kwietnia 2021, 17:30 Tottenham Hotspur Stadium
Manchester United
Premier League

Newcastle United 2:2 Tottenham Hotspur

Newcastle United
4 kwietnia 2021, 15:05 St James\' Park
Tottenham Hotspur
Premier League

Nadchodzi nowe (lepsze?) jutro.

30 czerwca 2021, 23:28, Maciej Jamrożek
Nadchodzi nowe (lepsze?) jutro.

Po oficjalnym zaprezentowaniu Nuno Espirito Santo i Fabio Paratici'ego czas na podsumowanie ostatnich wydarzeń. 

73 dni. Pewnie część z was zastanawia się co to za cyfra? Już spieszę z odpowiedzią. Tyle czasu zajęło Tottenhamowi przyklepanie nowego trenera. 

Byliśmy łączeni z wieloma nazwiskami: Nagelsmann, Conte, Ten Hag, Pochettino, Fonesca czy chociażby Gattuso. 

Dziś przynajmniej wiemy na czym stoimy. Mamy nie oszukując się dobrego trenera. Tak, NES jest dobrym trenrem, jeśli porównamy go z niektórymi kandydatami i osiągnięcami z Wolves nie licząc ostatniego sezonu. 

Portugalczyk ma szacunek wsród klubów Premier League. Jest z natury spokojnym gościem. Potrafił z Wolves bez większego nakładu finansowego zrobić fajną drużynę, która w zeszłym sezonie po sprzedaży ważnych piłkarzy zaczeła spadać w dół. 

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jego agentem jest Jorge Mendes. Kim jest Jorge Mendes? W skrócie - ma on pod sobą prawdopodobnie 90% Portugalskich piłkarzy. 

Wielu kibiców ma o to pretensje do Daniela Levy'ego, ponieważ uważają, że to właśnie Mendes będzie ściągał do klubu swoich piłkarzy, aby ci znaleźli tylko pracę w lepszym klubie. 

I z tego miejsca pojawia się kolejna postać jaką jest Fabio Paratici. Człowiek uznany we Włoszech, z którym Juventus nie chciał się rozstawać. Paratici był odpowiedzialny za transfery wielu talentów, takich jak Kulusevski, McKennie czy nawet ... Cristiano Ronaldo. Czy taki ktoś da sobie wejść na głowę i pozwoli, aby agent piłkarski rządził ''jego'' klubem?

Pracował w Turynie przez 10 lat. Najlepiej opisał go znany dziennikarz Di Marzio - ''On nie śpi. Pracuje 24 godziny na dobę, aby klub się rozwijał i był najlepszy''. 

Fabio Paratici był zwolennikiem zatrudnienia Nuno, więc można wprost stwierdzić, że ta współpraca zaczyna się świetnie i miejmy nadzieję, że tak będzie ciągle. 

Obaj stoją dziś przed dylematem, ponieważ skład trzeba wzmocnić. Trzeba rozwiązać sytuację wielu zawodników, w tym samego Harry'ego Kane'a. Zaczynają się pojawiać poważniejsze plotki transferowe, których bohaterami są m.in Jules Kounde, Milan Skriniar czy Max Aarons.

Pewne jest jedno. Tottenham w sezonie 2021/2022 z pewnością nie zagra taką samą obroną jak w poprzednim. To właśnie ta formacja zostanie wzmocniona w pierwszej kolejności. Do tego dochodzi pomoc oraz miejmy nadzieję przy pozostaniu Kane'a tylko prawe skrzydło, ponieważ na ten moment wiemy, że Heung-Min Son przedłuży swój kontrakt. 

Z pewnością widać ogromnę zmiany w klubie, ale czy wyjdą one na dobre? Na ten moment chyba trzeba być optymistą. Mamy bez wątpienia jednego z czołowych dyrektorów sportowych ostatnich lat, który chce współpracować z trenerem i na odwrót. 

Ja w trenera wierzę, pomimo mojego wpisu na Twitterze. Kto mnie obserwuje ten wie. Tweet był pisany pod wpływem emocji związanych z zakończeniem tej okropnej sagi. Przyznaje, wstyd mi za niego. 

Tak czy siak, nie możemy skreślać klubu i trenera. Na pełne rozliczenie przyjdzie czas po sezonie, do którego przygotowania już się rozpoczynają w biurach N17. 

Źródło: własne

3 komentarze ODŚWIEŻ

Kamilos
5 lipca 2021, 21:36
Liczba komentarzy: 502
Co do Jesusa to myslałem że już trochę wydoroślał ,ale po meczu z Chile mam obawy. Choć jest postęp do poprzedniej Copy, przynajmniej nie protestował.. Niestety on wchodzi w grę jedynie za Kane`a, najlepiej plus Laporte i ileś tam kasy, byle żadnego Sterlinga nam nie wcisnęli, a już o Ake to nawet w ogóle nie wspominając.
0
dambu65
1 lipca 2021, 23:14
Liczba komentarzy: 2
Powiem tak ... polubiłem gościa, bo do kontuzji Jimeneza to Wolves naprawdę grało świetnie. Ale spójrzmy jeszcze z innej strony ... mamy Ducha Świętego ... może czas pozyskać Jezusa (z City, ale nie za HK10!! niezależnie od dopłaty) i kto podskoczy? ;)
0
Marcin
5 lipca 2021, 07:27