Wejdźmy dobrze w sezon

15 sierpnia 2021, 10:01, Maciej Jamrożek

Już dziś mecz pierwszej kolejki Premier League pomiędzy Tottenhamem Hotspur, a Manchesterem City.

O zeszłym sezonie można już zapomnieć. Udało się wyrwać rzutem na taśmę eliminacje do Ligi Konferencji.

Gra drużyny w zeszłym roku nie powalała i przechodziła prawdziwe wahania formy. Byliśmy uzależnieni od geniuszu Harry’ego Kane’a i Heung-Min Sona.

Nie ma chyba co wspominać o obronie, przez którą straciliśmy masę punktów.

Drużyna Pepa Guardioli to mistrzowie Anglii. Nie trzeba ich raczej nikomu zbytnio przedstawiać. Ostatnie swoje spotkanie przegrali z Leicester o trofeum Tarczy Wspólnoty. Tottenham natomiast mierzył się z nimi 3 krótkie w zeszłym sezonie. Mecz 9 kolejki Premier League Spurs wygrali 2-0, ale ulegli 3-0 w Manchesterze (24 kolejka) i co najważniejsze i najbardziej bolesne porażka w finale Carabao Cup 1-0 po bramce Aymerica Laporte w 82 minucie.

Dziś rozpoczyna się jednak nowy rozdział w historii klubu. Mecz z Obywatelami odbywa się w czasie okienka transferowego, gdzie kadra nie jest jeszcze kompletna. Czy sezon przejdzie do historii jako najlepszy pod wodzą Daniela Levy’ego? Dowiemy się prawdopodobnie za niecały rok. Teraz jak mawia znany dziennikarz - Andrzej Twarowski - „siadamy przed fotel i zapinamy pasy”, kibicujemy od pierwszej do ostatniej minuty!

Mecz: Tottenham Hotspur - Manchester City

Stadion: Tottenham Hotspur Stadium

Godzina: 17.30 CET

Sędzia: Anthony Taylor

Źródło: Własne