Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham Hotspur 1:0 Watford F.C.

Tottenham Hotspur
29 sierpnia 2021, 15:00 Tottenham Hotspur Stadium
Watford F.C.
Premier League
oceń zawodników!

Wolverhampton FC 0:1 Tottenham Hotspur

Wolverhampton FC
22 sierpnia 2021, 15:00 Molineux Stadium
Tottenham Hotspur
Premier League

Tottenham Hotspur 1:0 Manchester City

Tottenham Hotspur
15 sierpnia 2021, 17:30 Tottenham Hotspur Stadium
Manchester City
Premier League

Piłka nożna w e-sporcie - jak wyglądają wirtualne mecze?

26 lutego 2022, 17:19,
Piłka nożna w e-sporcie - jak wyglądają wirtualne mecze?

Zainteresowanie e-sportem na przestrzeni ostatnich lat jest ogromne. Szczególnie widać to na przykładzie regularnie organizowanych meczów na wirtualnej murawie w piłkę nożną. Z roku na rok ta dyscyplina zyskuje na popularności. Jak więc wyglądają rozgrywki sieciowe? Wyjaśniamy.

 

Jak wygląda turniej e-sportowy w piłce nożnej?

Rozgrywki w piłce nożnej w e-sporcie polegają na rozgrywaniu meczy za pośrednictwem konsol lub komputerów w popularną grę FIFA. Gracze w początkowych etapach spotykają się online, bezpośrednio z domu. Dopiero awansując w tabeli i w dalszej części turnieju otrzymują możliwość wzięcia udziału w prestiżowych rozgrywkach w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Z całej Polski do jednego miejsca zjeżdżają się najlepsi zawodnicy, którzy rywalizują ze sobą przy akompaniamencie kibiców.

 

Warto wiedzieć, że e-sportowcy nie korzystają z oficjalnych składów zaproponowanych w grze FIFA. Mogą oni zdobywać swoich własnych zawodników z których tworzą wymarzone jedenastki. Dlatego też każdy z uczestników dysponuje swoją własną strategią na zwycięstwo i praktycznie trudno znaleźć dwie identyczne kolekcje piłkarzy z tą samą taktyką. Czyni to rozgrywki turniejowe bardzo nieprzewidywalne, szczególnie jeśli pojawia się zupełnie nie znany wcześniej gracz.

 

Ciekawym urozmaiceniem wirtualnych rozgrywek jest możliwość spotkania się i zagrania z profesjonalnymi zawodnikami z polskich klubów z grupy Ekstraklasy. Tym samym podnosi to rangę wydarzenia i na pokazach pojawiają się dziesiątki kibiców spragnionych wrażeń e-sportowych.

 

Jak rozgrywane są mecze w wirtualnej piłce nożnej?

Esport rządzi się swoimi prawami. Zawodnicy muszą najpierw wykazać się wyjątkowymi umiejętnościami, aby móc zmierzyć się z najlepszymi. Wszystkie rozgrywki są toczone według określonego z góry schematu, co pozwala graczom przygotować się do rozgrywek na podstawie konkretnych parametrów i ustawień w samej grze FIFA. Mecz na wirtualnym boisku toczy się przez 12 minut. Jest to więc co najmniej 6 minut na jedną połowę. Ze względu na krótki i intensywny mecz nie ma dużych przerw między poszczególnymi grami. Zawodnicy muszą więc wykazać się skupieniem i dużymi umiejętnościami organizacyjnymi w ustalonym przez organizatora czasie. Same turnieje mogą toczyć się nawet ponad godzinę, bez przerw.

 

Rozgrywki w wirtualną piłkę nożną rozgrywane są najczęściej między dwoma zawodnikami. Zdarzają się jednak spotkania drużynowe. W takiej sytuacji kontrolę nad poszczególnymi zawodnikami przejmują konkretne osoby w danym teamie.

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Tottenham Hotspur 3 3 0 0 9
2. Chelsea FC 2 2 0 0 6
3. Liverpool FC 2 2 0 0 6
4. West Ham United 2 2 0 0 6
5. Brighton & Hove Albion F.C. 2 2 0 0 6
6. Manchester United 2 1 1 0 4
7. Brentford F.C. 2 1 1 0 4
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 21/22?
1 5.88%
2-3 23.53%
4-6 64.71%
7-10 5.88%
11-20 0%
17 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 9 Zarejestrowanych użytkowników: 5070 Ostatnio zarejestrowany: bartymek

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się