Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham Hotspur 1:0 Watford F.C.

Tottenham Hotspur
29 sierpnia 2021, 15:00 Tottenham Hotspur Stadium
Watford F.C.
Premier League
oceń zawodników!

Wolverhampton FC 0:1 Tottenham Hotspur

Wolverhampton FC
22 sierpnia 2021, 15:00 Molineux Stadium
Tottenham Hotspur
Premier League

Tottenham Hotspur 1:0 Manchester City

Tottenham Hotspur
15 sierpnia 2021, 17:30 Tottenham Hotspur Stadium
Manchester City
Premier League

Jakie najlepsze buty trekkingowe do pieszych, długich wędrówek

8 marca 2022, 22:11,
Jakie najlepsze buty trekkingowe do pieszych, długich wędrówek

Trekking może być bardzo trudnym sportem. Piesza wędrówka przez gęste lasy, rozległe łąki, czy surowe tereny jest wymagająca. Buty, które są zarówno wygodne, jak i wytrzymałe, to najistotniejszy element wyposażenia. W końcu to one stanowią pierwszy punkt styku naszych stóp z twardym podłożem. W tym artykule podpowiemy Ci, jakich kryteriów technicznych należy szukać w dobrych butach trekkingowych. Zwrócimy uwagę na kilka najważniejszych kwestii przy ich wyborze

 

Rozmiar buta. Teoretycznie prosty, w praktyce nieoczywisty

Pierwszym krokiem w wyborze butów trekkingowych jest ustalenie, jaki rozmiar jest dla Ciebie najlepszy. Najczęstszym podejściem osób poszukujących nowych butów outdoorowych jest sztywne trzymanie się swojego normalnego rozmiaru. Nie zawsze jest to dobra rada: obuwie może nie pasować tak dobrze, jak na przykład lekkie sportowe buty do biegania.

Buty trekkingowe w tym buty Halti muszą być nieco większe, ponieważ stopa powinna czuć się w nich zupełnie swobodnie i nie może być ściśnięta przez wewnętrzne szwy, nawet w najmniejszym stopniu. Oczywiście, but nie może być za duży; chodzi o to, aby zmierzyć stopę za pomocą grubej skarpety (szczególnie takie skarpety są noszone do aktywności na świeżym powietrzu).

Możliwe, że idealny but jest o jeden lub dwa rozmiary większy niż początkowo zakładaliśmy. Nie powinno to być jednak zaskoczeniem. Producenci często dołączają do swoich towarów przydatną tabelę rozmiarów, zawierającą długość wkładki oraz rozmiar buta UK i EU.

Wygoda, w tym przypadku, odnosi się zarówno do butów trekkingowych damskich, jak i męskich. Nie powinniśmy przymierzać butów rano, ku naszemu zdziwieniu. Podejmujmy działania o każdej porze dnia i nocy. Nasze stopy będą wtedy mniej wypoczęte, a co za tym idzie nieco większe. Nasze stopy będą niewątpliwie zmęczone i opuchnięte.

Z jakiego materiału powinny być wykonane dobre buty trekkingowe?

W przypadku warstwy wewnętrznej nie ma zbyt dużego wyboru, jeśli chodzi o materiał, ale w przypadku warstwy zewnętrznej już tak nie jest. Istnieją tylko dwie opcje: buty ze sztucznym pokryciem i buty wykonane z naturalnej skóry. Każda z nich ma swoje zalety, które w pewnych sytuacjach dają im przewagę nad konkurentami.

Buty z naturalnej skóry charakteryzują się większą przepuszczalnością niż inne rodzaje obuwia. Ponieważ jednak nieobrobiona skóra z czasem traci swoje właściwości wizualne, wymagają one szczególnej uwagi i pielęgnacji. Ponieważ powierzchnia skóry jest grubsza, cięższa i bardziej wytrzymała, ogólnie rzecz biorąc lepiej nadaje się do rygorystycznych wędrówek, takich jak długie godziny w górach.

Dla osób, które traktują trekking jako ciekawą rozrywkę, różnica w jakości między skórą a syntetykiem nie ma znaczenia. W takim przypadku, sztuczna powłoka może być lepsza. Jest ona lżejsza od butów wykonanych ze skóry. Buty wykonane z materiałów syntetycznych mają dobrą trwałość i często są również wodoodporne.

 

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Tottenham Hotspur 3 3 0 0 9
2. Chelsea FC 2 2 0 0 6
3. Liverpool FC 2 2 0 0 6
4. West Ham United 2 2 0 0 6
5. Brighton & Hove Albion F.C. 2 2 0 0 6
6. Manchester United 2 1 1 0 4
7. Brentford F.C. 2 1 1 0 4
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 21/22?
1 5.88%
2-3 23.53%
4-6 64.71%
7-10 5.88%
11-20 0%
17 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 13 Zarejestrowanych użytkowników: 5070 Ostatnio zarejestrowany: bartymek

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się