Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Tottenham Hotspur 1:0 Watford F.C.

Tottenham Hotspur
29 sierpnia 2021, 15:00 Tottenham Hotspur Stadium
Watford F.C.
Premier League
oceń zawodników!

Wolverhampton FC 0:1 Tottenham Hotspur

Wolverhampton FC
22 sierpnia 2021, 15:00 Molineux Stadium
Tottenham Hotspur
Premier League

Tottenham Hotspur 1:0 Manchester City

Tottenham Hotspur
15 sierpnia 2021, 17:30 Tottenham Hotspur Stadium
Manchester City
Premier League

Zbieranie punktów lojalnościowych

24 marca 2022, 20:04,
Zbieranie punktów lojalnościowych

Różne marki, sklepy wraz z całym sztabem marketingowym próbują wymyślić i wprowadzić skuteczne techniki zdobywania, utrzymania klientów. Jedną z form jest zbieranie punktów lojalnościowych, które później można wymienić na nagrody rzeczowe lub zniżki przy zakupach. W ten sposób możemy otrzymać coś za darmo, a o wiele prostsze są darmowe spiny bez depozytu za rejestrację w grach internetowych. Wielu klientów korzysta jednak z proponowanych przez sklepy bonusów. Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Skąd się wzięły programy lojalnościowe?

Według badaczy tematu, pierwszą formą zbierania punktów za zakupy, a raczej miedzianych żetonów, zastosowali kupcy już w XVIII wieku. Późniejsze kupony drukowane na opakowaniach, są datowane na lata 30. XX wieku. Inną, znaną formą, która stała się pierwowzorem dzisiejszych naklejek, były brytyjskie “Green Shield”, które klienci otrzymywali przy każdych zakupach. Kiedy zebrali wystarczającą ich ilość, mogli wybrać nagrodę z katalogów lojalnościowych. Obecnie mamy właśnie popularne zbieranie naklejek, które można następnie wymienić na maskotki dla najmłodszych. Wiadomo, że takie działanie marketingowe będzie tym skuteczniejsze, jeśli zaangażowana jest cała rodzina. Wówczas wybieramy robienie zakupów w określonej marce sklepu, aby otrzymać gratyfikację. Warto tu wspomnieć także o przedsięwzięciu wprowadzonym przez American Airlines w latach 90., które jako pierwsze zastosowało całościowy program oparty na budowaniu długofalowych relacji z klientami. Poza tym, ich oferta była tak atrakcyjna, że motywowała do udziału coraz większej liczby osób. W obecnych czasach programy lojalnościowe są naszą codziennością, z którą możemy się spotkać nawet w budce z lodami czy na stacji benzynowej.

Do czego służą programy lojalnościowe?

Wspomniane budowanie długofalowych relacji z klientami, to jedna strona, która uwzględnia ich potrzeby i daje gratyfikacje. Po drugiej stronie mamy szeroko rozbudowany system sprzedaży, pozyskiwania nowych klientów atrakcyjnymi ofertami, ale przede wszystkim ogromną bazę danych. Odkąd zastosowano nowoczesne technologie, np. karty konsumenckie, zbieranie informacji stało się bardzo proste. Przy każdych zakupach dając naszą kartę do odczytania przez sklepowy system, podajemy dane dotyczące produktów przez nas wybranych. Taka wiedza, jest źródłem wartościowych informacji, które można wykorzystać do zwiększenia zysków danej marki, kreowania jej wizerunku, dostosowania asortymentu do popytu na określone produkty. Te działania marketingowe służą także, aby dopasować się do wymagań i oczekiwań konsumentów. Prosty przykład odnośnie do żywności wegetariańskiej, w którym widać, jak rynek dostosował się do zmian w nim zachodzących tj. zwiększonego popytu coraz liczniejszej grupy osób przechodzących na dietę wegetariańską.

Pozostałe gratyfikacje w programach lojalnościowych

Przystąpienie do programu lojalnościowego danej firmy, marki, może wiązać się z dodatkowymi benefitami, z których nie do końca zdajemy sobie sprawę. Będąc w klubie np. sklepu obuwniczego, zyskujemy o wiele więcej niż tylko zniżkę przy zakupach. Faktem jest, że im częściej robimy zakupy i im więcej wydamy, to możemy liczyć na więcej promocji, większe zniżki. Ale samo przystąpienie i korzystanie z aplikacji danego klubu, pozwala nam na sprawdzenie historii naszych zakupów, szybsze zwroty i dostawy, często darmowe i to do domu. Ponadto, podanie swojej daty urodzenia, powoduje jakiś drobny upominek z tej okazji lub większą zniżkę do wykorzystania. Dodatkowo, możemy liczyć na informacje handlowe o obniżkach, nowych trendach, ofertach specjalnych dostępnych tylko dla klubowiczów. Powiadomienia mogą być wysyłane na telefon, mail lub poprzez aplikację. Sporej części użytkowników podoba się taka polityka firmy, więc jest większa szansa, że przy kolejnych zakupach skorzystają z takiej oferty. Przynosi to obopólne korzyści, gdyż klient zakupi swój produkt taniej, a firma zyska lojalnego konsumenta, który będzie wracał.

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Tottenham Hotspur 3 3 0 0 9
2. Chelsea FC 2 2 0 0 6
3. Liverpool FC 2 2 0 0 6
4. West Ham United 2 2 0 0 6
5. Brighton & Hove Albion F.C. 2 2 0 0 6
6. Manchester United 2 1 1 0 4
7. Brentford F.C. 2 1 1 0 4
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 21/22?
1 5.88%
2-3 23.53%
4-6 64.71%
7-10 5.88%
11-20 0%
17 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 12 Zarejestrowanych użytkowników: 5070 Ostatnio zarejestrowany: bartymek

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się