Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Wielka Brytania zakazała reklam gier hazardowych z udziałem znanych sportowców.

12 lipca 2022, 14:55,
Wielka Brytania zakazała reklam gier hazardowych z udziałem znanych sportowców.

Od 1 października 2022 roku Wielka Brytania zwiększa regulacje dotyczące reklam gier hazardowych w Internecie i w telewizji. Podczas gdy wcześniej łatwo było zobaczyć na ekranie telewizora gwiazdę futbolu reklamującą darmowe spiny bez depozytu, teraz jest to niemożliwe. Nawet teraz nie są już emitowane reklamy z udziałem gwiazd i sportowców, co ma na celu przede wszystkim ochronę dzieci przed uzależnieniem.

Nowe przepisy nieuchronnie wpłyną na reklamodawców, którzy będą musieli znaleźć nowe sposoby na ich wdrożenie w nieznanym środowisku. Zgodnie z kodeksem reklamowym, reklamy nie powinny być zbyt atrakcyjne dla dzieci i młodzieży. Oznacza to prawdopodobnie, że filmy muszą być kręcone w bardziej poważny sposób, a więc nie mogą być atrakcyjne dla młodych widzów.

Reklama nie będzie mogła być emitowana, jeśli:

- Występuje w niej popularny piłkarz, inny sportowiec lub influencer z dużą liczbą subskrybentów, który jest powszechnie znany dzieciom poniżej 18 roku życia;

- Klip nawiązuje do popularnych gier wideo, filmów, kreskówek lub seriali telewizyjnych.

Na przykład od 2015 roku jedną z głównych postaci w każdej reklamie PokerStars jest Cristiano Ronaldo. Były menedżer Chelsea Jose Mourinho również pojawił się w reklamach Paddy Power w 2019 roku, kiedy prowadził “Tottenham Hotspur”. Zgodnie z nowymi warunkami, takie reklamy nie będą już mogły być emitowane w Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy środek podjęty w Wielkiej Brytanii w celu zmniejszenia liczby przypadków uzależnienia od hazardu wśród młodych ludzi. W poprzednich latach rząd pracował nad obniżeniem limitów ustalonych na automatach do gier.

Ponadto w 2019 r. wprowadzono zakaz reklam zakładów i hazardu w telewizji do godz. 21.00, co znacznie zmniejszyło liczbę nieletnich, którzy oglądali reklamy i dowiedzieli się o hazardzie.

Dyrektor Komitetu Praktyk Reklamowych Shahriar Koupal powiedział, że w wyniku wprowadzonych zmian świat reklamy w Wielkiej Brytanii nie będzie już taki sam. Rozpoczyna się nowa era reklam skierowanych do dorosłych widzów, a reklamodawcy muszą teraz przestrzegać nowych zasad.

Źródło: -

0 komentarzy ODŚWIEŻ

forum dyskusyjne

tabela ligowa

Drużyna M Z R P PKT
1. Tottenham Hotspur 3 3 0 0 9
2. Chelsea FC 2 2 0 0 6
3. Liverpool FC 2 2 0 0 6
4. West Ham United 2 2 0 0 6
5. Brighton & Hove Albion F.C. 2 2 0 0 6
6. Manchester United 2 1 1 0 4
7. Brentford F.C. 2 1 1 0 4
pokaż całą tabelę

ankieta

Na którym miejscu w tabeli Tottenham zakończy sezon Premier League 21/22?
1 5.26%
2-3 26.32%
4-6 63.16%
7-10 5.26%
11-20 0%
19 oddanych głosów
archiwum ankiet

kontuzje

Użytkownicy online: Gości online: 13 Zarejestrowanych użytkowników: 5106 Ostatnio zarejestrowany: Donovanboype

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się